Senasis pašto skyrius dar nepasmerktas Pereiti į pagrindinį turinį

Senasis pašto skyrius dar nepasmerktas

2017-03-31 11:03

Tikėtina, kad prieš kurį laiką duris užvėręs senasis pašto skyrius Klaipėdos senamiestyje dar nepasmerktas sunykimui. Kol kas pastatas nėra parduodamas ir bus ieškoma idėjų, kaip objektą būtų galima išsaugoti ir panaudoti.

Veiklai nereikalingas

Penktadienį uostamiestyje viešėjusi bendrovės „Lietuvos paštas“ generalinė direktorė Lina Minderienė paaiškino, kad senąjį pašto skyrių nuspręsta uždaryti todėl, jog šio objekto bendrovės veiklai tiesiog nebereikia.

„Klaipėdos mieste yra apie 10 paštų. Kai žiūrime, kur yra teikiamos pašto paslaugos, matome, kad pašto veiklai, galbūt net ir tokioje gražioje vietoje kaip senamiestis, tokių patalpų nereikia. Netoli, už 600 m, yra Centrinis paštas“, – paaiškino K.Minderienė.

Pasak direktorės, į senąjį pašto skyrių beužsukdavo tik norintieji sumokėti įvairias įmokas bei įmonių atstovai, norintys išsiųsti korespondenciją, šios paslaugos teikiamos ir Centriniame pašte.

Lauks idėjų

Vis dėlto, specialiai šio klausimo su miesto meru Vytautu Grubliausku aptarti atvykusi L.Minderienė patikino, kad bus ieškoma idėjų, kaip išsaugoti ir naujam gyvenimui prikelti senąjį pašto skyrių Aukštojoje gatvėje.

Pasak direktorės, nors pašto veikla senamiestyje esančiame bendrovei priklausančiame statinyje nevyks, tačiau nuspręsta palaukti kol miestas pateiks savo vizijas, kaip galėtų būti panaudojamas šis objektas.

„Šiuo metu patalpų mes nepardavinėjame. Išgirdę, kad susidomėjo miesto savivalda, sutarėme, kad lauksime siūlymų ir kol nesulauksime siūlymų – nepardavinėsime“, – patikino L.Minderienė.

Direktorės teigimu, bendrovei priimti įvairūs statinio perdavimo miesto žinion būdai.

Spęs skubiai

Klaipėdos meras neabejojo, kad senojo pašto patalpos bendrovei yra perteklinės ir nuostolingos, tačiau pastebėjo, kad žvelgiant į šį statinį iš miesto pozicijos jis atrodo visai kitaip.

„Tai yra neatsiejama miesto senamiesčio dvasios dalis ir ten esantys meno kūriniai yra vertybė, kuri yra labai svarbi miestui dvasinio paveldo išsaugojimo kontekste“, – tvirtino V.Grubliauskas.

Uostamiesčio vadovas pastebėjo, jog bendrovei „Lietuvos paštas“ sutikus neskubinti statinio pardavimo procedūrų, miestui teks labai operatyviai apsispręsti, kokiems tikslams ir kokioms reikmėms tos patalpos galėtų būti naudojamos.

Įsikurs filialą?

Pateikus idėjas būtų sprendžiam, kokia forma statinys atitektų miestui.

„Pirmoji mintis, kuri šauna į galvą – įveiklinti tas patalpas ta linkme, kad jos būtų kiek įmanoma arčiau dabartinės, įprastinės pašto veiklos, išsaugojant to paštuko dvasią. Artimiausia kaimynystė – Turizmo ir kultūros informacijos centras. Tai vienas iš variantų, įvardijant tiesiog ekspromtu – galėtų tapti filialu“, – dėstė meras ir pridūrė, kad apie pašto paslaugų teikimą miestas neturi įgaliojimų kalbėti ir to nedarys.

V.Grubliauskas pastebėjo, kad itin svarbus statinio akcentas – jo viduje esančios vertybės, kurių netrukus atvyks apžiūrėti vertybių išsaugojimo specialistai.

Pokyčių numatoma ir kituose uostamiestyje esančiuose pašto skyriuose. Pasak jos, kai kuriuos skyrius numatoma atnaujinti, moderninti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra