1945 m. lapkričio 7 d. karo nuniokotoje Klaipėdoje, kur žmonių dar buvo labai nedaug, pradėtas leisti laikraštis pavadinimu "Советская Клайпеда" ("Tarybinė Klaipėda").
Laikraščio startui ši diena pasirinkta neatsitiktinai – pirmojo jo numerio data sutapo su svarbiausia sovietine švente – Spalio revoliucijos metinėmis.
Tų metų leidinio misija ir buvo skleisti "gerąją" tarybinio gyvenimo naujieną.
Būtent todėl pirmuosius penkerius metus dienraštis buvo leidžiamas tik rusų kalba, nuo 1950-ųjų jis pasirodydavo jau ir lietuviškai.
Kilus Atgimimo bangai, 1990 m. sausio 3 d., iki Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo likus daugiau nei dviem mėnesiams, laikraštis atsikratė tarybinio šleifo ir išėjo jau "Klaipėdos" pavadinimu.
"Šiandienėje socialinių tinklų, netikrų naujienų ir propagandos eroje "Klaipėda" liko vienas patikimiausių žinių ir informacijos šaltinių skaitytojams. Šiemet dienraštis tapo spaudos lyderiu uostamiestyje. O tai neabejotinai liudija leidinio solidumą ir patikimumą", – kalbėjo bendrovės "Klaipėdos dienraštis" direktorius Vidas Milkevičius.
Laikraščio sukaktis rodo, kad visus tuos dešimtmečius "Klaipėda" buvo ir yra reikalinga savo auditorijai – daugiatautei ir daugiakalbei miesto bendruomenei, į kurios širdį sugebėjo rasti kelią.
Naujausi komentarai