Pereiti į pagrindinį turinį

Šis šildymo sezonas klaipėdiečiams ir gargždiškiams buvo pigesnis nei prieš metus

2024-05-06 07:25
DMN inf.

Balandžio 29-ąją pasibaigęs šildymo sezonas Klaipėdoje ir Gargžduose buvo pigesnis nei prieš metus. Tai lėmė gamtinių dujų ir biokuro, naudojamų šilumos gamybai, bei iš nepriklausomų šilumos gamintojų superkamos šilumos krintančios kainos.

„Klaipėdos energijos“ nuotr.

Kaina nuosekliai mažėjo

2023–2024-ųjų šildymo sezoną vidutinė šilumos kaina uostamiestyje siekė 6,79 ct/kWh (be PVM), tai yra 19 procentų mažiau, lyginant su praėjusiu šildymo sezonu, kai šiluma kainavo 8,38 ct/kWh (be PVM).

„Iki 2023 metų pabaigos biokuro ir dujų kainos ženkliai nukrito ir tai sudarė palankias sąlygas reikšmingai sumažinti tiekiamos šilumos kainas. Viena iš bendrovės strateginių krypčių yra užtikrinti mažas šilumos kainas klientams ir, lyginant su praėjusiu šildymo sezonu, mums pavyko to pasiekti“, – teigė centralizuotą šildymą ir karštą vandenį uostamiesčio bei Gargždų gyventojams tiekiančios AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius Rolandas Baltuonis.

Vidutinė šilumos kaina. „Klaipėdos energijos“ inf.

2023–2024-ųjų šildymo sezoną šalies šilumos kainos vidurkis svyravo nuo 6,44 ct/kWh (be PVM) iki 7,6 ct/kWh (be PVM). Tuo tarpu, „Klaipėdos energijos“ tiekiamos šilumos kaina uostamiesčio ir Gargždų gyventojams 2023 metų spalį, lapkritį, gruodį bei 2024-ųjų sausį, vasarį ir balandį buvo mažesnė už šalies vidutinę šilumos kainą, o 2024-ųjų kovą daugmaž atitiko šalies vidurkį. Kaina svyravo tarp 5,48 ct/kWh (be PVM) ir 7,49 ct/kWh (be PVM).

Pigo energetiniai ištekliai

Šildymo sezono metu apie 75 procentus visos šilumos kainos sudaro kintamoji dalis – biokuro, dujų, elektros energijos, vandens ir kitų kintamų sąnaudų bei šilumos superkamos iš nepriklausomų šilumos gamintojų sąnaudos.

Energetiniai ištekliai. „Klaipėdos energijos“ inf.

„Klaipėdos energija“ biokurą pirko už 23,68 Eur/MWh, tai yra 53,8 procentais pigiau nei prieš sezoną. 2022–2023-iaisiais biokuro kaina siekė 51,26 Eur/MWh. Tuo tarpu gamtinės dujos šį sezoną kainavo 51,5 Eur/MWh – 58,5 procentais pigiau nei prieš metus, kai kaina siekė 124,14 Eur/MWh. O pirktos šilumos iš nepriklausomų šilumos gamintojų kaina nukrito iki 3,52 ct/kWh, tai yra 20,5 procento mažiau nei sezoną prieš metus ir siekė 4,43 ct/kWh.

Gavo mažesnes sąskaitas

Kritusios šilumos kainos taip pat sumažino ir šildymo sąskaitas. 2023-ųjų spalio–2024-ųjų kovo šildymo laikotarpiu naujos statybos arba visiškai renovuotame pastate standartinio 50 kvadratinių metrų 2 kambarių buto gyventojai vidutiniškai gavo 30,40 eurų dydžio sąskaitas. Tai yra 18,2 procento mažesnes nei 2022–2023 metų šildymo sezono metu, kai gautų sąskaitų dydis vidutiniškai siekė 37,20 eurus.

Vidutinė šilumos kaina. „Klaipėdos energijos“ inf.

Tokio paties ploto senos statybos, nerenovuoto būsto savininkai šį sezoną sulaukė vidutiniškai 57,80 eurų dydžio sąskaitų už šildymą, tai yra 16,15 procentų mažesnių, lyginant su pernai sezonu, kai gautos sąskaitos siekė vidutiniškai 69,20 euro. Įtaką sąskaitų už šildymą dydžiui taip pat turėjo gyventojų įpročiai, elgesys, pastatų būklė bei lauko oro temperatūra.

Darbai tęsiami ir vasarą

Pasibaigus šildymo sezonui darbai nesustoja. „Klaipėdos energija“ ir toliau tieks šilumos energiją karštam vandeniui ruošti Klaipėdos ir Gargždų vartotojams.

„Šilumos tiekimo metu išryškėja visi trūkumai, todėl pasibaigus šildymo sezonui yra atliekami hidrauliniai bandymai, kad būtų galima sutvarkyti rastus korozijos sukeltus defektus ir įtrūkimus vamzdynuose. Taip pat bus remontuojami įrenginiai, biokuro katilai, tikrinami matavimo prietaisai ir atliekami visi planiniai techninės priežiūros bei remonto darbai, kad iki naujo šildymo sezono pradžios būtume pasiruošę patikimai tiekti šilumos energiją vartotojams“, – akcentavo R. Baltuonis.

Nors šildymo sezonas Klaipėdos ir Gargždų savivaldybių sprendimu jau baigtas, tačiau šilumos vartotojai gali baigti šildymą savo nuožiūra, nepažeidžiant nustatytų higienos normų. Tam reikia kreiptis į namo administratorių ir gauti daugumos savininkų (50 proc. + 1) sutikimą.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų