Klaipėdos miesto „Varpo“ gimnazijoje sėkmingai veikia Tėvų švietimo klubas. Šventinio gegužės savaitgalio išvakarėse gimnazistų tėveliai bei direktoriaus pavaduotoja Zina Buivydienė, socialinė pedagogė Jolanta Židickienė, psichologė Jovita Šimkūnaitė susirinko į užsiėmimą – diskusiją „Šiuolaikiški vaikai – šiuolaikiški tėvai“ Klaipėdos universitete.
Užsiėmimą vedė Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto Socialinės pedagogikos katedros vedėja prof. dr. Ilona Klanienė ir dėstytoja lektorė dr. Julija Melnikova. Dėstytojos kvietė pažiūrėti įdomų edukacinį filmuką „Kartų polilogas“, po kurio įsiplieskė karštos diskusijos.
Po vienu stogu namuose ir mokykloje gyvena, dirba, kuria trys ar net keturios kartos – skirtingos, su savo vertybėmis, požiūriu, bendravimo ypatumais. Kaip susikalbėti, kaip nepaversti savo ir kitų gyvenimo mūšio lauku? O kas tėvams yra sunkiausia? Kodėl vaikas nebėra toks, koks buvo?
Audringas laisvės reikalavimas, slapukavimas, maištas, nuotaikų kaita, seksualumo proveržis tampa spygliais, aštrumu, šiurkštumu, kurie yra tokie neįprasti, o neretai ir žeidžia, siutina. Susirinkę svarstėme, kas ko nesupranta: ar vaikas kelia rūpesčių, ar mūsų pačių požiūris yra neteisingas, egoistiškas?
Juk iš tikrųjų baugu dėl to, kad tavo vaikas neseniai nesitraukė nuo tavęs nė per žingsnį, buvo toks meilus, o dabar pamažu tolsta. Gal natūralią atžalų raidą paverčiame problema? Reikia suprasti, kad vaikai tampa vis savarankiškesni, pradeda kurti savo gyvenimo modelį, kad stiprų „mes“ pakeičia silpnas „aš“ ir kad tai vis stiprės.
Liūdna, jog kiekvienais metais prarandi vis daugiau savo vaiko, kita vertus, negali jo savintis. Paauglys maištauja, nes jam trūksta savivertės. Šiuo atveju tėvai turėtų būti labiau subrendę už atžalas.
Diskusija su specialistėmis, mokytojais ir kitais tėveliais visiems aktualia tema pavyko: pasidalyta panašiais išgyvenimais, pasisemta patirties, įsiklausyta į gerus patarimus. Linkėdami vieni kitiems kantrybės, išminties ir meilės išsiskirstėme iki kito susitikimo.
Naujausi komentarai