Spalio 25 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismas turėtų pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje trys ne kartą už žiaurius nusikaltimus teisti vyrai bus teisiami už kelių kitų kalinių seksualinį prievartavimą.
Kaliniai viešumo nenorės
Kol kas nežinia, ar teismo procesas bus viešas, nors ir kaltinamieji, ir nukentėjusieji yra pilnamečiai. Bylą nagrinėsianti teisėja gali nuspręsti bylą nagrinėti uždarame teismo posėdyje, jeigu to prašytų nukentėję ar juos prievartavę vyrai.
Galima tik spėti, kad kaliniai viešumo nenorės, nes posėdžių metu jiems teks pasakoti apie itin intymius dalykus.
Gerokai iki teismo proceso pradžios spaudoje viešai pasirodė žinios apie kalinių seksualinio prievartavimo uostamiesčio areštinėje bei nusikaltėliams esą talkinusių pareigūnų piktnaudžiavimo tarnyba atvejus.
Klaipėdos apskrities policijos komisariato vadovai, anksčiau nekomentavę byloje minimų įvykių, vakar stebėjosi paviešinta slapta medžiaga.
Geidė jaunesnių?
2008 m. pradėtas tyrimas dėl palangiškio Oktavijaus Balsevičiaus, klaipėdiečių Dariaus Mulskio ir Maksimo Močeniato galimos lytinės prievartos prieš gerokai jaunesnius areštinėn pakliuvusius vaikinus.
Nukentėjusiaisiais įvardijami keturi vaikinai. Aukos, pasak spaudos, buvo prievartaujamos Klaipėdos areštinės bei Šiaulių tardymo izoliatoriaus kamerose.
Visi trys kaliniai, kuriuos ketinama teisti už lytinius nusikaltimus, vadinami policininkų talkininkais, žiauria prievarta spaudę aukas pripažinti kaltę ir už tai iš pareigūnų gavę atlygį.
Tokiu atlygiu įvardijama areštinės pareigūnų suteikta teisė naudotis mobiliaisiais telefonais, policininkų suteikti kabinetai neteisėtiems pasimatymams, areštinės pareigūnų perduoti alkoholiniai gėrimai ar net narkotikai.
Su užrašu "slaptai"
Klaipėdos policijos vadai tikino negalintys komentuoti šių įvykių ir teigė, kad Policijos departamento pareigūnų atliktas tarnybinis patikrinimas buvo įslaptintas. Kalbėti apie jį draudžiama iki šiol.
Jie prasitarė, kad departamento pareigūnai atvyko į uostamiestį iš anksto nepranešę ir netikėtai apsilankė skundo autoriaus įvardyto areštinės pareigūno Arūno Pužausko kabinete.
Nors kabinetas iškrėstas netikėtai, jokių pareigūną kompromituojančių daiktų nerasta. Vėliau pradėtas prieš šį pareigūną ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas neradus jo kaltės įrodymų.
Vis dėlto departamento nurodymu Klaipėdos policijos vadai perkėlė A.Pužauską į kitą darbo vietą.
Pats pareigūnas tikino buvęs ne pažemintas pareigose, o pasiprašęs perkeliamas į kitą tarnybą. Tiesa, viešai pasakyti, kodėl taip apsisprendė, pareigūnas nenorėjo.
"Nebuvau blogiausias pareigūnas, mane gyrė ir skatino. Patikrinimas trenkė kaip perkūnas iš giedro dangaus. Neturėjau ko bijoti, visada naudojausi vieninteliu telefonu. Jei būta kokių įtarimų dėl mano neteisėtos veiklos, galėjo pasiklausyti pokalbių, surinkti kitų duomenų, – piktinosi A.Pužauskas. – Keista, kad baudžiamojoje byloje dėl lytinio kalinių prievartavimo nesu minimas nei kaip liudytojas, nei kaip nors kitaip. Bet dabar staiga viešinama mano pavardė, siejama su nusikaltimais, nors jau įrodyta, kad neturėjau su jais nieko bendro."
Informacija – iš skundų
Apie tai, kad kalinami vyrai lytiškai santykiauja, pareigūnai teigia galintys spręsti jau vien iš to, kad laiškuose artimiesiems jie be kitų dalykų prašo atsiųsti ir prezervatyvų.
Policininkai teigia sužinantys ir apie prievartavimo atvejus, bet tik tada, kai gauna nuo tokių nusikaltimų nukentėjusių kalinių skundus.
Klaipėdos apskrities policijos viršininkas Benonas Ivanauskas kategoriškai paneigė jo pavaldiniams metamus kaltinimus šiltnamio sąlygomis laikius ir net skatinus nuteistuosius lytiškai prievartauti jaunus kalinius siekiant išgauti šių prisipažinimą.
Vadovas stebėjosi, kad viešumoje pasirodė duomenys, kuriuos buvo galima sužinoti tik iš slaptų dokumentų. Kas ir kodėl galėjo paskleisti šiuos duomenis, B.Ivanauskas teigė galįs tik numanyti, bet garsiai apie tai kalbėti nenorėjo.
Naujausi komentarai