Prieš keliolika metų klaipėdietis Arūnas Jocys skynė laurus kultūrizmo varžybose, o dabar yra sėkmingai veikiančio sporto klubo savininkas. Pamėgtas sportas tapo pragyvenimo šaltiniu.
Klaipėdietis Arūnas Jocys prieš keliolika metų skynė laurus kultūrizmo varžybose. Jis vienas iš retų šios sporto šakos atstovų, kuris dar sportuodamas pats įsteigė savo sporto klubą ir iš to sėkmingai išgyvena iki šiol.
Sportininkas pasirinko verslą
Pasak Arūno, sportas aktyviai juo užsiimančiam žmogui tampa jo gyvenimo dalimi, tačiau tokių sportininkų, kuriems jis tampa dar ir jų darbu bei pragyvenimo šaltiniu, – vienetai.
"Klaipėdoje yra labai garsių žmonių, kurie buvo pasaulio ir Europos kultūrizmo čempionai, tačiau šiandien jie neturi savo salių, nors galėjo būti už mus stipresni", – sakė A.Jocys.
Norint turėti savo verslą, kuris gimsta iš hobio ir gyvenimo būdo, reikia labai didelio užsispyrimo ir atkaklumo. Pasak Arūno, šiandien jis vargu ar galėtų dirbti ką nors kita, nes beveik 17 metų atidavė klubui ir esą viskas įaugę į kraują.
"Kai mechanizmas yra paleistas, jo nebeįmanoma sustabdyti, nors, žinoma, lentomis užkalti klubo duris lengviausia. Jei aš šiandien taip padaryčiau ir užrašyčiau, kad mes nebedirbame, tai kaip pažiūrėčiau tiems žmonėms, kurie čia sportuoja, į akis? Tarp jų – daug neįgaliųjų ir miesto senjorų", – teigė A.Jocys.
1997 m. A.Jocys įkūrė sporto klubą "Šansas". Tai buvo vienas pirmųjų sporto klubų Klaipėdoje. Pradžioje teko treniruotis su surūdijusiais svarmenimis ir štangomis.
"Bet klubas vystėsi ir vis tobulėjo, tad atėjo laikas, kai buvo nuspręsta atlikti rekonstrukciją. Tam panaudojome įmonės uždirbtus, taip pat rėmėjų pinigus. Į verslą teko investuoti ir dalį mano paties asmeninių lėšų. Ir šiandien salė yra sutvarkyta", – pasakojo sportininkas.
"Antikvarinė" įranga – populiaresnė
A.Jocys savo klube dar turi išsaugojęs treniruoklį, kuris padarytas vienoje Klaipėdos gamyklų prieš maždaug 30 metų pagal pačių sportininkų brėžinius.
"Visoje salėje buvo tik tokie treniruokliai – suvirinti vamzdžiai su ant trosų pakabintais svarmenimis. Visi garsieji sportininkai su tokiomis staklėmis ir treniravosi. Tai – jau klubo istorija", – kalbėjo A.Jocys.
Arūnas pasakojo, kad patys sportininkai braižydavo, kaip turi atrodyti įrenginys, tada eidavo į laivų remonto įmones ir prašydavo meistrų, kad jie pagamintų tuos įrenginius.
"Įdomu tai, kad tas savadarbis treniruoklis populiarus ir šiandien. Nors klube yra naujas amerikietiškas analogiškas įrenginys, pagamintas medicinos pramonės specialistų, sportininkai kažkodėl renkasi šitą, antikvarinį, nes jis tikrai yra puikus", – pasakojo Arūnas.
Įvertino už darbą su neįgaliaisiais
Sunkiausias metas tokiems klubams esą yra žiema, kai tenka mokėti už patalpų šildymą. Pasak A.Jocio, tada tenka gerokai pasispausti ir taupyti, kad būtų galima išsilaikyti.
"Buvo labai sunkių momentų, kai pačiam tekdavo dirbti ir valytojo darbus. Bet pavyko atlaikyti visas krizes. Šiandien sportuojantys žmonės vėl suaktyvėjo, tačiau jaunimo galėtų būti daugiau. Džiaugiuosi, kad tiek daug senjorų sportuoja", – sakė A.Jocys.
Į klubą, pasak A.Jociaus, ateina 120 senjorų, vien rytinėje grupėje – 30 žmonių, kurie čia sportuoja jau 17-us metus, vyriausiam žmogui – 83-eji.
"Buvo nemažai sakančių, kad sužlugdysiu savo verslą, priimdamas į klubą žmones, turinčius negalią, ir Klaipėdos miesto senjorus. Bet nusprendėme, kad jokios prarajos nebus nei dėl amžiaus, nei dėl ligų. Nė vienam sveikam žmogui netrukdo neįgalieji, sportuojantys kartu", – įsitikinęs klubo savininkas.
A.Jociaus vadovaujamas klubas – vienintelis Baltijos šalyse, kuriame sportuoja tiek daug senjorų ir neįgaliųjų.
"Pernai paskambino iš Kanados ir pranešė, kad mūsų klubas laimėjo konkursą. Pagalvojome, kad kas nors suklydo ar pokštauja. Paaiškėjo, kad bendrovė "Norwex" paskelbė konkursą pasaulyje, ieškodama veikliausios įstaigos, kuri užsiima žmonėmis, turinčiais negalią. Mes net patys nežinojome, kad pakliuvome į šimtuką, iš kurio atrinko 10 įmonių. Taigi mus pripažino vienais veikliausių Baltijos šalyse, kurie dirba su tokiais žmonėmis", – pasakojo A.Jocys.
Pasak A.Jociaus, klubas išsilaiko iš sportuojančių žmonių mokesčio, rėmėjų pinigų, o pastaruoju metu rengiami ir socialiniai projektai finansavimui gauti.
Naujausi komentarai