Atostogų metu ženkliai išauga gyventojų patiriami nuostoliai dėl trūkusių vamzdžių. Patirta žala užpylimo metu gali siekti kelis šimtus tūkstančių litų. Draudikai ragina pasirūpinti savo ir kaimynų turto saugumu.
Viena iš draudimo kompanijų Neringoje vasarnamį turinčiam asmeniui dėl sprogusio vamzdžio šį mėnesį išmokėjo rekordinio dydžio išmoką – daugiau kaip 430 tūkst. litų.
Įmonės Turto draudimo departamento direktoriaus Tomo Nenartavičiaus pasakojo, kad trijų aukštų poilsiui skirtame name dėl šalčio vamzdis sprogo vasarį.
Kadangi vasarnamyje nebuvo nuolat gyvenančio žmogaus, problema laiku nebuvo pastebėta. Tad trečiame aukšte pradėjęs tekėti vanduo per kelias dienas užtvindė visus aukštus.
Tekantis vanduo nepataisomai sugadino visų namų apdailą. Išbrinko, išsiklaipė bei atsiklijavo medžiu dekoruotos sienos, mediniai laiptai ir grindys.
Atšoko šakučių lizdai. Vanduo sugadino baldus ir šviestuvus. Vėliau viskas pradėjo pelyti.
T.Nenartavičiaus teigimu, kadangi problema nebuvo laiku pastebėta, nuostoliai ženkliai išaugo.
Jis pabrėžė, kad itin didelius nuostolius dėl užliejimų klientai patiria tuomet, kai nelaimė atsitinka jiems nebūnant namuose. Tekantis vanduo pastebimas, kai jau padaroma didelė žala.
„Laiku nepastebėjus tekančio vandens, jis gali ne tik užtvindyti namus, bet ir prasiskverbti per kelis aukštus. Tad iš savo kišenės gali tekti remontuoti ir kaimynų butus“, – tvirtino T.Nenartavičius.
Skaičiuojama, kad dėl užpylimų vidutiniškai gyventojai patiria apie 2 tūkst. litų nuostolių. Jie didėja.
Užliejimai dažniausiai kyla dėl darbų ir medžiagų defekto ar netinkamos techninės priežiūros. Neretai žalos registruojamos, trūkus lanksčiosioms žarnelėms, atsilaisvinus plastmasinėms detalėms, išsinėrus įvairiems sujungimams, žiemą dėl šalčio sprogus vamzdžiams.
T.Nenartavičius prieš išvykstant atostogauti ir paliekant tuščius namus patarė paprašyti, kad kas nors kartas nuo karto užteitų ir pasižiūrėtų, ar viskas gerai.
Anot jo, dėl išvykimo svarbu įspėti kaimynus ir paprašyti, kad pastebėję kažką negero, kuo greičiau informuotų. Tačiau patikimiausia apsauga, norint išvengti užpylimo – įvadinių vandens tiekimo ventilių užsukimas.
Naujausi komentarai