Stiklo taros supirktuvės – ties išnykimo riba Pereiti į pagrindinį turinį

Stiklo taros supirktuvės – ties išnykimo riba

2012-06-07 19:03
Stiklo taros supirktuvės – ties išnykimo riba
Stiklo taros supirktuvės – ties išnykimo riba / Shutterstock nuotr.

Klaipėdoje yra vienintelė stiklo taros supirktuvė, kuri veikia jau 15 metų, kai jos konkurentai neatlaikė ir seniai pasitraukė iš verslo. Bendrovę gelbsti tai, kad ji iš gyventojų superka ne tik stiklo tarą, kurios nepriima prekybos centruose (vyno ar šampano butelius), bet ir įvairių talpų stiklainius.

Nauji 0,5–3 l talpos stiklainiai parduotuvėje kainuoja nuo 1,5 iki 3, 5 litų. Tačiau per metus perkant visokius vakuotus produktus, namuose ir taip atsiranda tokios stiklo taros. Vieni ją išmeta, kiti kaupia, treti neša į taros supirkimo punktą. Klaipėdoje supirktuvė, kurioje priima stiklainius, yra vienintelė. Ji veikia jau 15 metų.

„Superkame užsukamus ir neužsukamus 0,5 l stiklainius ir net 0,2 l talpos stiklainėlius nuo majonezo. Taip pat litro ir 3 l stiklainius, bet tik tuos, kuriuos vakavimui naudoja Lietuvos įmonės“, – pasakojo supirktuvės savininkė Sandra Nitiuk.

Stiklainiai reikalingi toms bendrovėms, kurios vakuoja, marinuoja agurkus, burokėlius, pomidorų padažą.

Žiemą stiklainius žmonės atneša į supirktuvę gausiau, vasarą jau kaupia sau, nes patys vakuoja soduose užaugintus vaisius, uogas, daržoves.

Todėl taros supirkimo verslas nėra labai stabilus. Prieš porą metų buvo dar viena stiklainių supirktuvė, bet ji neišsilaikė, esą ne tokios apimtys, kad būtų galima išgyventi.

„Mes dar superkame ir stiklo laužą, šampano, vyno butelius, tokią stiklo tarą, kurios niekas kitas nepriima. Mokame už svorį. Šampano butelis sveria 700 g, už jį žmogus gauna 7 ct“, – teigė S.Nitiuk.

Superkant tuos butelius, šiek tiek išvalomas miestas nuo duženų. Per savaitę supirktuvė stiklo taros surenka po dvi tonas.

Supirkėjai siūlo žmonėms stiklainių neišmesti, o geriau atnešti jiems. Stiklainiai sudūžta ir jau niekur nebepanaudojami. Iš tų išmestų stiklainių pinigų prasimano vargingiau gyvenantys žmonės ar benamiai.

Klaipėdoje stiklo konteinerius prižiūri trys bendrovės. 40 proc. mieste stovinčių stiklo laužo konteinerių tvarkanti bendrovė per metus išgabena apie 300 tonų stiklo.

Visame mieste per 12 mėnesių stiklo laužo konteineriuose susikaupia maždaug 700 tonų. Klaipėdoje yra pustrečio šimto stiklo konteinerių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra