Dauguma uostamiesčio mokytojų pritarė tolesnėms protesto akcijoms. Lietuvos pedagogai jau užsitikrino politikų ir Prezidentės palankumą.
Nesulaukę švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus atsakymo, mokytojai neatsisako minčių toliau streikuoti.
Apklausę kolegas Klaipėdos mokytojų profesinių sąjungų pirmininkų taryba taip pat priėmė sprendimą ruoštis tolesnėms protesto akcijoms.
Pasak Lietuvos švietimo darbuotojų Klaipėdos profesinės sąjungos pirmininkės Laimos Juknienės, ministras nepriėmė streikuojančių mokytojų atstovų. Tad pedagogai įsitikinę, kad išnaudojo visas derybų galimybes.
Streikuojantys mokytojai taip pat užsitikrino valdančiosios daugumos politikų palaikymą.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderiai buvo susitikę ir su šalies Prezidentės vyriausiąja patarėja Virginija Būdiene. Ji taip pat palaikė teisėtus mokytojų reikalavimus.
Patarėja esą pažadėjo pakalbėti su ministru, kad šis prisiimtų atsakomybę ir pradėtų derybas su streikuojančiais mokytojais.
Kovo viduryje planuoja rinktis viena aktyviausių Žemaitijos regiono, kuriam priklauso ir Klaipėda, profesinių sąjungų pirmininkų taryba. Ji pagal turimas žinias spręs dėl tolesnių sprendimų.
„Tokia situacija, kaip dabar, negali tęstis, tad turime tęsti pradėtus darbus“, – įsitikinusi L.Juknienė.
Vasario viduryje mokytojai surengė dviejų valandų įspėjamąjį streiką. Tuomet jį palaikė daugiau nei pusė Klaipėdos mokyklų.
L.Juknienė prisiminė, kad iš 2008 m. surengto mokytojų įspėjamojo streiko ministras tik pasityčiojo.
Naujausi komentarai