Dalis daugiabučių namų gyventojų tingi paėjėti toliau iki naujų požeminių konteinerių išmesti šiukšlių. Maišelius su turtu jie palieka senųjų antžeminių vietose, kurios yra arčiau namo. Tad kiemus papuošė didžiausios atliekų krūvos.
Maišus palieka kieme
Uostamiesčio valdžia baigia įgyvendinti projektą, kurio metu bus įrengta 50 požeminių konteinerių aikštelių. Pastarosiomis klaipėdiečiai jau gali naudotis. Nespėta išvežti tik visų antžeminių konteinerių, kurių buvo 800. Dabar yra išvežta apie pusę.
Klaipėdos savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Daiva Berankienė tvirtino, išvežti antžeminiams konteineriams reikia laiko. Neužtenka dienos ar savaitės. Šie darbai atliekami etapai.
Tad kai kuriuose kiemuose dabar stovi ir požeminiai, ir antžeminiai konteineriai.
Išvežus pastaruosius, kai kuriuose daugiabučių namų kiemuose atsirado kita problema. Gyventojai pradėjo mesti šiukšles į vietas, kur antžeminiai konteineriai stovėjo. Užfiksuota 11 tokių atvejų. Jų yra Debreceno gatvėje, Baltijos prospekte.
„Žmonės nesinaudoja požeminiais konteineriais, o šiukšles palieka, kur stovėjo konteineriai. Tai nėra masinis reiškinys, bet tokių atvejų pasitaiko. Negalima taip elgtis“, – pabrėžė vedėja.
Pasak D.Berankienės, informacija apie konteinerių keitimą buvo pateikta visiems ir įvairiais būdais. Skelbimai buvo kabinami ir daugiabučių namų laiptinėse.
„Gal kažkas pamiršo, neišgirdo ir susidarė tokios situacijos. Tikrai neįvyko katastrofa, bet žmonės elgiasi negražiai. Teršia savo aplinką ir taip baudžia patys save“, – pabrėžė vedėja.
Bando drausminti kaimynai
Uostamiesčio savivaldybė sulaukia skambučių iš gyventojų dėl senųjų konteinerių išvežimo ir naujųjų požeminių įrengimo. Kai kurie klaipėdiečiai piktinosi tokiais pokyčiais.
Pabrėžė, kad neneš šiukšlių į naująją vietą. Aiškina, kad taip elgsis, nes reikės eiti toliau nei anksčiau.
Pasiguosti paskambina ir tie, kuriuos piktina nevalyvi kaimynai, kieme kraunantys šiukšles. Gyventojai pasakojo, kad bando drausminti taip negražiai besielgiančius kaimynus.
D.Berankienė prisiminė, kad vasarą viename daugiabučiame name taip pat buvo tokia situacija. Reikėjo dviejų savaičių, kad gyventojai priprastų prie naujų konteinerių.
Siekiant užtikrinti tvarką daugiabučių namų kiemuose, į pagalbą pasitelktas Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius. Praėjusią savaitę reagavo į pranešimus apie ne vietoje metamas atliekas.
„Vyksta sunkiai paaiškinami dalykai. Gaila, kad žmonės, kurie patys mokėjo rinkliavą už atliekų tvarkymą, patys bjauroja savo aplinką. Nauji konteineriai gražūs, patogūs. Šiukšlių iš jų nebenešios vėjas“, – komentavo Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė.
Organizuos patikrinimus
Siekiant užkirsti kelią, kad gyventojai nemestų atliekų kiemuose, bus organizuojami patikrinimai.
Kontrolieriai gaus informaciją, kada vienoje ar kitoje vietoje bus išvežti konteineriai. Kitą dieną nuvyks ir stebės situaciją. Į pagalbą bus pasitelkta policija.
„Mieste dirbs ne viena komanda. Norime susitikti su žmonėmis, kurie maišelius su atliekomis palieka po savo ir kaimynų langais, o ne į konteinerius“, – pasakojo vedėja.
K.Vintilaitė džiaugėsi žmonėmis, kurie bando drausminti savo kaimynus. Kai kurie net prie šiukšlių krūvos pakabina skelbimą, kuriame prašome nešiukšlinti ir nurodoma, kur yra naujieji konteineriai.
Vedėja pasakojo, kad jau išsiųsti reikalavimai namų valdoms sutvarkyti gyventojų prišiukšlintas teritorijas. Tą jos turi padaryti iki penktadienio. Priešingu atveju gresia nuobaudos.
Administratoriui už reikalavimo sutvarkyti teritoriją nepaisymą gresia bauda iki 144 eurų.
„Tai gana grėsmingas dalykas. Valdos nieko veltui nedaro. Bus ieškoma teisinių argumentų, kaip pateikti sąskaitas tų namų gyventojams už šiukšlių iš kiemų išvežimą ir sutvarkymą“, – pabrėžė vedėja.
Asmenims, kurie meta šiukšles neleistinose vietose gresia griežtesnės sankcijos – bauda iki 579 eurų.
„Nustatysime laiką, kada dažniausiai nešamos šiukšlės ir organizuosime patikrinimus. Suvienysime pajėgas. Situaciją kontroliuoti būtina“, – pabrėžė K.Vintilaitė.
Įrengs daugiau aikštelių
D.Berankienė priminė, kad vykdant požeminių konteinerių projektą buvo siekiama patraukti atliekų židinius iš kiemų. Taip pat atlaisvinti vietos automobiliams, žaidimų aikštelėms.
„Atliekos nesukuria grožio. Dėl to jas ir siekta patraukti iš kiemų. Be to, kad nevažiuotų sunkiasvoris transportas. Šiuos tikslus pavyko pasiekti. Dabar reikia žmonių supratingumo, geranoriškumo. Manau, kad situacija pagerės. Žmonės susidraugaus su naujais konteineriais“, – tvirtino vedėja.
Šiemet mieste toliau bus rengiamos požeminių konteinerių aikštelės. Darbai bus vykdomi šiaurinėje uostamiesčio dalyje. Užbaigus bus pereita į vadinamąjį Žvejybos uosto rajoną.
„Neskubame patys, nes bus galimybė gauti europinius pinigus šiam tikslui. Norime pasinaudoti, kad nereikėtų leisti klaipėdiečių pinigų“, – tvirtino D.Berankienė.
Požeminių konteinerių aikštelių įrengimui jau išleista 1,5 mln. litų.
Naujausi komentarai