Taip pat, kai kurioms regioninėms ligoninėms perorganizavus savo veiklą, į Respublikinę Klaipėdos ligoninę plūstelėjo ne tik ambulatoriniai, bet ir skubios pagalbos pacientai iš visos apskrities.
Todėl jau beveik savaitę darbas ligoninėje – gerokai suintensyvėjęs. Kai kuriuose skyriuose pacientų padaugėjo kone trigubai.
Kad ir kokie srautai būtų, ligoninės medicinos personalas dirba atsakingai ir kruopščiai atrenka pacientus. Todėl visiems pacientams, atvykusiems į ligoninę, pirmiausia matuojama temperatūra, atliekamas greitasis tyrimas dėl COVID-19 infekcijos.
O ligoninė dabar – tarsi padalyta į dvi dalis: viename iš korpusų, atskirtame nuo kitų, stacionarizuojami pacientai, kuriems ne tik teikiama skubi pagalba bei gydymas, bet ir tikslinama diagnozė dėl galutinio COVID-19 infekcijos patvirtinimo. Nustačius koronavirusą, tokie pacientai pervežami į Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų departamentą.
Paneigus infekciją, pacientai perkeliami į vadinamąją „švariąją“ Respublikinės Klaipėdos ligoninės dalį, kur toliau tęsiamas gydymas.
Pasirūpinta, kad nei pacientų, nei medikų keliai šiose dviejose ligoninės dalyse nesusikirstų.
Na, o tokie skyriai kaip Kardiologijos, Neurologijos, Pilvo ir endoskopinės chirurgijos, Ortopedijos traumatologijos, Neurochirurgijos, Pulmonologijos alergologijos ir kiti jau yra beveik užpildyti.
Gydytojai ir slaugytojos dirba negailėdami jėgų, kad pacientai gautų kokybišką gydymą. Medikai sako, kad ši neįprasta situacija sutelkė visus bendram darbui. Į pagalbą kolegoms atskubėjo ligoninei priklausančių Konsultacinių poliklinikų ir kitų padalinių personalas.
Ligoninės vadovai įdėjo daug pastangų, kad, dirbdami išskirtinėmis sąlygomis, darbuotojai būtų aprūpinti būtinomis vienkartinėmis apsaugos priemonėmis. Daug dėmesio skirta tam, kad apsaugos priemonėmis darbuotojai būtų aprūpinti pagal teikiamų paslaugų pobūdį, kurios yra suskirstytos į penkis saugumo lygius.
Didžiąją dalį vienkartinių apsaugos priemonių ligoninė įsigijo pati, dalį perdavė verslo ar labdaros organizacijos, pavieniai asmenys.
Dalies apsaugos priemonių, kurias užsakė ligoninės administracija, dar laukiama atvykstant iš Kinijos, Vokietijos bei kitų ES šalių.
Gerokai suintensyvėjus darbui, Respublikinė Klaipėdos ligoninė dar talkina ir Klaipėdos savivaldybei, padėdama įsteigti karščiavimo kliniką. Ligoninės technikai montuoja rentgeno įrangą, kuriuo į kliniką atvykusiems pacientams bus atliekamos rentgeno nuotraukos. Klinikoje dirbs mūsų ligoninės radiologijos technologės, o radiologai teiks konsultacijas.
Nuo pirmųjų karantino dienų ligoninėje vyksta įvairūs mokymai, pavyzdžiui, kaip teisingai užsidėti apsaugos priemones ir pan. Nenutrūksta jie ir dabar, kasdien gydytojai ir slaugytojos nuotoliniu būdu dalyvauja seminaruose, kuriuose mokomi teikti pagalbą sunkiems ir kritinės būklės pacientams, kuriems diagnozuota COVID-19 infekcija.
Suvienytas sunkaus ir atsakingo darbo ligoninės medicinos personalas dirba darniai. Tvyranti bendrumo ir vienas kito palaikymo dvasia padeda personalui ne tik išgyventi, bet ir pasirūpinti pačiais silpniausiais – mūsų pacientais.
Didžiuojamės Respublikinės Klaipėdos ligoninės bendruomene.
Ligoninės vadovai nuoširdžiai dėkoja kantriai dirbantiems gydytojams, slaugytojams, jų padėjėjoms, pagalbiniam personalui, infekcijų kontrolės specialistams, med. technikams, vaistinės, ūkio, buhalterijos, maisto tarnybos, viešųjų pirkimų ir visiems kitiems (visų net neįmanoma išvardinti) darbuotojams, kurie darniai, it šveicariškas laikrodis, dirba ir aukoja savo laisvadienius, kad į mūsų ligoninę atvykę pacientai gautų ne tik kokybiškas paslaugas, bet ir jaustųsi saugūs.
Naujausi komentarai