Mama viską žino?
Apie šį įvykį viena susirūpinusi klaipėdietė parašė „Facebook“ paskyros „Debreceno“ grupėje. Jos teigimu, berniukus ji mato rytais einančius į mokyklą.
„Vienas jų stambus vaikas, gal kokių 10–12 metų, matyti, kad jam nelabai gerai. Kitas, pasirodo, jo broliukas, amžiumi jaunesnis ir daug smulkesnis. Eina taku pro 44–46 namo tunelį. Gal ten kokia spec. mokykla yra? Tas vyresnis, stambus brolis, dažnai muša mažiuką per galvą, per nugarą! Pasivijau juos ir išbariau jį, sakiau: „Kodėl daužai tu jį nuolat?“ Jau tokia įsiutusi buvau. Sakiau: „Jūsų mamai pasakysiu, kad brolį skriaudi“, o tas mažylis atsakė, kad mama žino! Aš vasarą dar matydavau, kad mama lydėdavo juos į mokyklą, bet paskui jie vieni pradėjo eiti. Gal žmonės atpažintų, iš kur ta šeima. Gaila vaiko, kurį brolis muša. Turėtų mama apsaugoti mažylį. Užaugs vaikas pilnas pykčio, agresijos. Jis net apsiginti prieš tokį stambų brolį negali. Gal mama visko net nežino? Gal kas atpažins vaikus ir perduos mamai?“ – vylėsi moteris.
Tas vyresnis, stambus brolis, dažnai muša mažiuką per galvą, per nugarą!
Išeitis – pranešti mokyklai
Į šią žinią sureagavo beveik 80 klaipėdiečių. Dalis jų teigė brolius taip pat matę.
„Ir aš mačiau ne vieną kartą, ir perspėjau, bet pasižiūrėjo piktai ir nuėjo. Gaila smulkaus vaiko“, – tikino klaipėdietė.
„Gal net būtų tikslinga su jais nueiti į mokyklą ryte ir informuoti mokyklos administraciją, papasakoti viską. Kai jau įsikiša ir pašaliniai žmonės iš gatvės, turėtų būti aišku, kad situacija neeilinė. Pagaliau, gal ir tas mušeika sureaguotų, užtektų to vieno palydėjimo“, – siūlė išeitį kita klaipėdietė.
Kita dalis žmonių dėkojo moteriai, kad ši neliko abejinga ir subarė mušeiką, kad perspėjo apie šią situaciją ir kitus.
Padėtų ir vaiko teisių gynėjai
Įprastai vaiko teisių gynėjai reaguoja į pranešimus dėl įvairių atvejų, kai šeimai prireikia pagalbos dėl galbūt pažeidžiamų vaiko teisių.
Anot specialistų, dažniausiai tenka aiškintis situacijas, kai vaikui saugumo pritrūksta namuose.
Daugėja atvejų, kai vaiko teisių gynėjai vyksta susitikti ir pasikalbėti su vaiku ir jo tėvais.
Ypač tada, kai gaunamas signalas dėl vaiko netinkamo elgesio viešumoje, pavyzdžiui, konfliktų su bendraamžiais, svetimo turto gadinimo, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ir pan.
Tad į kiekvieną tokio pobūdžio situaciją teisių gynėjai, anot jų pačių, reaguoja: susitinka su šeima, individualiai pabendrauja su kiekvienu jos nariu, išklauso vaiko nuomonę.
Naujausi komentarai