Terminalas atleidžia žmones Pereiti į pagrindinį turinį

Terminalas atleidžia žmones

2009-03-10 09:00
Terminalas atleidžia žmones
Terminalas atleidžia žmones / Vytauto Liaudanskio nuotr. Krizė: Klaipėdos konteinerių terminalas dėl sumažėjusios krovos nuo spalio mėnesio jau atleido 60 žmonių.

Klaipėdos konteinerių terminalą užklupusi ekonomikos krizė privertė atleisti dalį darbuotojų. Praėjusią savaitę atleidimo lapeliai įteikti 40-čiai žmonių.

Bendrovės generalinis direktorius Vaidotas Šileika tvirtino, jog į ekonominę krizę konteinerių terminalą pastūmėjo kaimyninių bendrovių konkurencija.

"Jau spalio mėnesį žinojome, jog 2009 metai mums bus sunkūs ir sudėtingi ne tik todėl, kad artėja ekonominė krizė. Mūsų senas klientas "MSC" savo krovinius nuo sausio 1-osios perveža per "Klaipėdos Smeltę". Dėl to mes praradome 20 procentų krovinių", – tvirtino V.Šileika.

"Klaipėdos Smeltę" įsigijo kompanija "Terminal Investment Limited Nerine Trust Company", kuri yra glaudžiai susijusi su antra pasaulyje konteinerių gabenimo laivybos kompanija "Mediterranian Shipping Company" (MSC). Dėl šios priežasties dalis konteinerių srauto nukreipta į "Klaipėdos Smeltę".

Per pirmuosius du šių metų mėnesius Klaipėdos konteinerių terminale krovos apimtys sumažėjo 45 procentais.

Kompanija darbuotojų skaičių pradėjo mažinti nuo spalio. Per tą laiką atleista jau 60 žmonių. Atleidžiami kranų vairuotojai, dokininkai ir kiti darbuotojai.

"Vieni žmonės atleisti po bandomojo periodo, su kitais atsisveikinome dėl tam tikrų darbo saugos pažeidimų", – aiškino V.Šileika.

Jis tvirtino, jog visi darbuotojai atleisti įstatymų numatyta tvarka, jiems išmokamos išeitinės kompensacijos. "Kaip bebūtų gaila žmonių su kuriais dirbi, norėdami išlikti rinkoje, mes priversti juos atleisti. Turime išgyventi šį sunkų laikotarpį", – prisipažino bendrovės direktorius.

Konteinerių terminale šiuo metu dar dirba apie 200 žmonių. Pasak bendrovės vadovo, didesnių atleidimų įmonėje jau neturėtų būti.

Infoboksas:


Klaipėdos konteinerių terminale krauta:

2008 m. sausio ir vasario mėn. 48 tūkst. 671 TEU

2009 m. sausio ir vasario mėn. 26 tūkst. 768 TEU

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra