Policija nežada taikstytis su įsisenėjusiu Klaipėdos skauduliu – automobilių keliamu triukšmu. Pareigūnai ketina vairuotojus drausminti žiauriomis akcijomis.
Gaudys ir naktimis
Triukšmas matuojamas 42 miesto vietose. Stebėsenos rezultatai parodė, kad visose triukšmas viršija leistiną normą. Triukšmingiausia būna vasarą.
Pagrindinis triukšmo šaltinis – automobilių gausmas, ypač centre ir prie didžiųjų sankryžų. Kaip opiausia vieta išskirtas Taikos prospektas.
Spėjama, kad viena triukšmo priežasčių gali būti ir netvarkingi automobiliai. Pernai rudenį policijos pareigūnų vykdyta prevencinė akcija patvirtino, kad automobilių duslintuvai leistiną normą neretai viršija 20–30 decibelų.
Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos Viešosios tvarkos biuro viršininkas Andrius Leliūga apgailestavo, kad tikrinti automobilių keliamą triukšmą buvo galima tik darbo metu, nors labiausiai triukšmaujama vakarais ir savaitgaliais, kai į trasą išvažiuoja lenktyniaujantis jaunimas.
Tad panašią prevencinę akciją ketinama tęsti ir šiemet, tik su automobilių priežiūros centro "Transkona" darbuotojais susitarus dėl ilgesnio darbo laiko.
Už automobilių keliamą triukšmą pirmą kartą skiriama bauda siekia iki 200 litų. Baudžiant pakartotinai, ši suma gali išaugti daugiau nei dvigubai.
Ieškojo apynasrio
Vakar vykusiame Trišalės tarybos posėdyje siūlyti ir kiti triukšmo pažabojimo variantai. Vienas tokių – "žalioji banga", kai vienu metu įsijungia žali šviesoforai.
Manoma, kad problemą padėtų spręsti ir automobilių srautų reguliavimas.
Klaipėdos visuomenės sveikatos centro direktorius Rimantas Pilipavičius minėjo, kad kai kuriose miesto vietose triukšmo problema būtų išspręsta pastačius tvorą arba pakeitus butų langus.
Tokios priemonės praverstų Minijos, Kalnupės, Naujojo Sodo gatvių gyventojams, kurie gyvena arčiau judrių vietų.
Per metus centras sulaukia iki 80 skundų dėl triukšmo. Pusė jų pasitvirtina. Pagrindinis triukšmo šaltinis dažniausiai būna statybos.
Klubus – į užmiestį
Pasak A.Leliūgos, gyventojų ramybę drumsčia ir vadinamasis buitinis triukšmas, ypač savaitgaliais. Priėmus pataisą dėl keliamo triukšmo nuo 18 iki 22 val., policijos pareigūnai sulaukia gerokai daugiau gyventojų skundų.
Šiemet triukšmadariams jau surašyta 119 protokolų. Pernai buvo nubausta apie 400 žmonių. Jiems skirtos baudos siekė 32 tūkst. litų.
Gyventojai aktyviai skundžia ir ramybės neduodančias pasilinksminimo vietas. Policijos pareigūnas siūlė drastiškai drausminti šalia gyvenamųjų namų įsikūrusius naktinius klubus – darbo laiką riboti iki 22 val. arba pasilinksminimo vietą perkelti už miesto.
Nors pats A.Leliūga pripažino, kad tai nerealu, tačiau kitokių galimybių drausminti triukšmaujančius klubų lankytojus kol kas nerandama.
Naujausi komentarai