Padėti gyvūnui antradienio rytą įstengė tik Klaipėdos universiteto lektorius, ornitologas Julius Morkūnas. Kol ugniagesiai gelbėtojai svarstė, ką daryti, klaipėdietis greitai darbavosi: prisiviliojo gulbę maistu, jai prisiartinus staigiai sugriebė gyvūną už sparnų, ištraukė iš vandens, išnarpliojo snapą, sužiedavo ir paleido į laisvę.
Tuo metu prie Žardės tvenkinio susirinkęs būrelis entuziastų stebėjo gelbėjimo operaciją. Į pagalbą atvyko Klaipėdos rajono žvejai, gelbėtojai narai, neabejingi miestiečiai.
Ištrauktas virš trijų metų patinas svėrė stebėtinai mažai – apie 9,5 kg. Gyventojų teigimu, apie kelias savaites gulbė kankinosi, nes negalėjo nuryti maisto, todėl sulyso.
Sparnuočius jau ne pirmą kartą gelbstintis ir žieduojantis J. Morkūnas pasidžiaugė, kad gyvūnas nebuvo nurijęs žvejybinio valo. Pirmadienį sužinojęs apie kenčiančią gulbę jau kitą dieną ėmėsi veiksmų.
Sugavęs ir sužiedavęs esu apie 1,5 tūkst. paukščių visoje Lietuvoje.
„Dirbau su laukiniais gyvūnais, gulbių gaudyme jau turiu patirties, sugavęs ir sužiedavęs esu apie 1,5 tūkst. paukščių visoje Lietuvoje. Dešimtis jų buvo ištikęs panašus likimas. Reikia tik šiek tiek patirties. Valus, kablius gamtoje paliekantys žvejai paukščiams pridaro nemažai žalos, kultūringi žmonės taip nedaro“, – tikino pašnekovas.
Naujausi komentarai