Pereiti į pagrindinį turinį

Uostamiesčio daugiabučiai – lyg margučiai

2013-11-08 17:39

Uostamiesčio daugiabučiai namai per daugelį metų pavirto velykiniais margučiais – skirtingi langai, skirtingai įstiklinti balkonai, kurių net ir spalvos skiriasi.

 

Uostamiesčio daugiabučiai namai per daugelį metų pavirto velykiniais margučiais – skirtingi langai, skirtingai įstiklinti balkonai, kurių net ir spalvos skiriasi.

Bute – skirtingi langai

I.Kanto gatvėje gyvenanti Janina Narijauskienė pasipiktino pamačiusi, kad savininkai keičia kitoje gatvės pusėje esančio pastato langus.

"Namas – senas, yra saugomoje teritorijoje. Ar galima taip paprastai keisti senus medinius langus plastikiniais? Išlupo, išrovė ir pakeitė, o taip gražiai atrodė visi vienodi langai", – apgailestavo gyventoja.

J.Narijauskienė atkreipė dėmesį, kad žmonės, keisdami buto langus, visiškai nekreipia dėmesio į vientisumą. Todėl pastatai atrodo netvarkingi.

"Negi taip galima – kokius langus nori, tokius ir montuoji? Visiškai nežiūri, kokie buvo. Name, kuriame gyvenu, nėra nė vieno tokio pat lango. Net to paties buto – skirtingi", – tvirtino gyventoja.

Klaipėdietė pabrėžė, kad jos bute yra likę originalūs mediniai langai.

"Jie dar geri. Net nesiruošiu keisti. Plastikinių langų nenoriu ir dėl kitos priežasties – dėl sveikatos", – teigė moteris.

Reikia išlaikyti spalvą

Klaipėdos savivaldybės Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjas Gediminas Pocius aiškino, kad namai buvo pastatyti su tam tikro dydžio ir į tam tikras dalis suskirstytais langais.

Keičiant senus langus naujais, tai būtina išlaikyti. Taip pat būtina nekeisti ir jų rėmų spalvos. Priešingu atveju yra sudarkomas fasado vaizdas.

Tačiau, anot G.Pociaus, dabartiniai teisės aktai gyventojams nedraudžia keisti langų į kitokio tipo – medinius į plastikinius, šiuolaikinius medinius ar mišrios konstrukcijos.

"Išlaikyti langų skaidymą, rėmų spalvą yra privaloma, tačiau sankcijų to nepaisantiems teisės aktai nenumato. Keičiant langus nereikia ir jokio leidimo", – pasakojo vedėjas.

Baudų nėra numatyta

Kitokia situacija yra saugomose kultūros paveldo teritorijose.

Pasak G.Pociaus, langų pakeitimas visiškai kitokiais jose vertinamas labai griežtai. Nustačius tokį atvejį, savininkui gali tekti pakeisti langus į tokius, kurie buvo numatyti statinio projekte.

Rašytinį pritarimą tokiems darbams reikia gauti, jei yra keičiami fasado elementai: langų dydis, suskaidymas, spalva. Taip pat stiklinant balkonus.

G.Pocius pripažino, kad gyventojai, keisdami langus, dažniausiai nepaiso reikalavimų ir montuoja, kokius nori. Tačiau užtikrinti kontrolę sudėtinga.

"Mieste yra per 2 tūkst. daugiabučių namų, o juos stebinčius galima suskaičiuoti dviejų rankų pirštais", – tvirtino vedėjas.

Teks stiklinti iš naujo

G.Pociaus teigimu, bet kokius langus montuojantys ir balkonus be suderinimo stiklinantys žmonės patys save baudžia ir pinigus meta į balą.

"Anksčiau ar vėliau kiekvienas daugiabutis namas turės būti renovuojamas. Tada turės būti parengtas vieningas namo atnaujinimo projektas. Ir langai, ir balkonai turės atitikti projektą", – pabrėžė vedėjas.

Pasak G.Pociaus, pradėjus renovaciją, savavališkai balkonus įstiklinę asmenys turės dar kartą mokėti už balkono stiklinimą, kad jis būtų toks, koks numatytas projekte.

"Nesvarbu, ar prieš dešimt metų bus įsistiklinę, ar prieš dvi dienas. Privalės keisti, jei tai padarė neteisėtai. Turės teisę skųstis, bet vargu ar juos kas išgirs", – pabrėžė vedėjas.

Dėl langų, anot G.Pociaus, bus panaši situacija. Gali būti, jog pagal projektą teks keisti ir langus.

"Be to, gyventojai iš langų montuotojų neišsireikalauja tokios kokybės, kuri yra būtina. Dėl prastai sumontuotų langų, atlikus renovaciją, būna neplanuotų šilumos nuostolių", – komentavo vedėjas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų