Pereiti į pagrindinį turinį

Uostamiesčio „drifto“ mėgėjams – alternatyvos

2014-02-06 15:05
Youtube.com stop kadras

Neįgaliųjų paplūdimio aikštelėje siaučiantiems ir ekstremalius manevrus atliekantiems vairuotojams dar šiais metais bus pasiūlyta išeitis – autodromas, įsikursiantis visai netoli Klaipėdos, skirtas lavinti vairavimo įgūdžius.

Sulaukė atgarsio

Šią savaitę Neįgaliųjų paplūdimio aikštelėje pavojingai mašinas išbandžiusiems adrenalino gerbėjams buvo pradėti administracinių teisių pažeidimų tyrimai. Įvykis sukėlė aršią miestiečių diskusiją.

Nemažai automobilių savininkų tikino, jog tokia aikštelė jiems reikalinga dėl galimybės pasitreniruoti ir transporto priemones išbandyti, kai kelias yra slidus. Miesto valdžia ir policijos pareigūnai pripažįsta, kad tokia praktika būtina, tačiau pasivažinėjimai negali būti toleruojami vietose, kuriose lankosi gyventojai.

Autodrome – galimybė mokytis

Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centro direktoriaus pavaduotojas vairuotojų mokymui Rolandas Kirkilis teigė, kad iki vasaros pabaigos Ketvergiuose, šalia kelio Klaipėda-Šilutė, turėtų būti įrengtas modernus autodromas, skirtas vairuotojams tobulinti vairavimo įgūdžius ekstremaliomis situacijomis.

Viso projekto vertė – daugiau nei 18 milijonų litų. Toks autodromas jau veikia Panevėžyje, o netolimoje ateityje turėtų būti pastatytas ir Vilniuje bei Šiauliuose.

Planuojama, kad autodrome bus įrengta asfaltuota dinaminė zona su nuolatine slydimo trasa bei nuokalnė su „J“ formos posūkiu jos pabaigoje. Vairuotojams bus suteikiama galimybė praktikuotis, esant slidžiai kelio dangai. Šios trasos veiks ir žiemą, ir vasarą.

Praktikos trūksta

Kaip teigė R.Kirkilis, mokantis valdyti automobilį, vairavimo įgūdžiai, būtini ekstremalioms situacijoms, nėra ugdomi. „Būsimas vairuotojas parengiamas egzaminui „Regitroje“, o vėliau paliekamas likimo valiai. Vairuotojas savo kailiu turi pajausti ribą, kai fizikos dėsniai nugali jo vairavimo gebėjimus, išmokti suvaldyti mašiną ar žinoti, koks greitis saugus slidžiame kelyje, todėl praktika yra būtina“, – kalbėjo direktoriaus pavaduotojas.

Anot jo, didžiausias klausimas kyla, kiek gyventojų norės pasinaudoti šia mokama paslauga, nes daugeliui jaunų vairuotojų įdomu tik tai, kas draudžiama.

„Matyt, žmonės, kurie lenktyniauja nelegaliai ar ekstremalius manevrus atlieka aikštelėse, tai darys ir toliau. Tačiau tikimės sulaukti ir sąmoningų vairuotojų, kuriems rūpi tobulėti“, – sakė R.Kirkilis.

Chuliganizmo netoleruos

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas Ramūnas Šideikis pripažino, kad uostamiestyje vairuotojams nėra sudarytos sąlygos tobulinti vairavimą.

„Tačiau, norint atlikti manevrus ant slidaus paviršiaus, pirmiausia reikia akcentuoti pėsčiųjų ir kitų vairuotojų saugumą. Pamėgtoje Neįgaliųjų paplūdimio aikštelėje tokia veikla su saugumu nėra suderinama. Aikštelėje automobilius statosi prie jūros norintys keliauti žmonės su vaikais, vaikšto pėstieji“, – sakė R.Šideikis.

Anot jo, tokiam ekstremaliam važiavimui turėtų būti skirta atskira teritorija, kuri būtų aptverta ir nuo nelaimingų atsitikimų saugoma pareigūnų, o joje galiotų numatytos taisyklės. R.Šideikio teigimu, tokią aikštelę galėtų prižiūrėti kuri nors vairavimo mokymo įstaiga.

„Už netyčinį akseleratoriaus paspaudimą tikrai nebaudžiame – esame geranoriški. Tačiau rizikingo vairavimo viešose vietose, kuriose yra žmonių, tikrai netoleruosime. Toks elgesys veda į nelaimę. Tačiau galimybės lavinti įgūdžius vairuotojams turėtų būti sudarytos“, – teigė Kelių policijos biuro viršininkas.

Reikia ieškoti išeičių

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pripažino, kad nors oficialiai ir nėra reikalaujama tobulinti vairavimo įgūdžius žiemą, tačiau pasitikrinti šiuos gebėjimus, esant sudėtingos sąlygoms, rekomenduojama.

„Vietose, kurios tam nėra skirtos, šiuos įgūdžius lavinantis jaunimas atsiduria anoje įstatymo pusėje. Vietoj to, kad tokie veiksmai būtų įvertinti, kaip pasiruošimas vairuoti slidžiame kelyje, jauni žmonės tampa kelių chuliganais ir būna baudžiami“, – sakė meras, pridurdamas, kad būtina nepamiršti atskirti tobulėjimo procesą ir norą patirti ekstremalius pojūčius.

Anot jo, tam reiktų rasti tinkančią vietą. Meras svarstė, jog net ta pati Neįgaliųjų paplūdimio aikštelė tam tikromis valandomis vakarais galėtų būti naudojama šiam tikslui.

„Tačiau reiktų įrengti infrastruktūrą, nuspręsti, kas bus atsakingas už kaštus. Bet kokiu atveju išeičių reikia ieškoti, o nepalikti pareigūnams spręsti jau esančių pasekmių“, – kalbėjo V.Grubliauskas.

Anot jo, daug vilties teikia atsidarysiantis autodromas, kuriame, galėtų būti suderinti ir ekstremalių pojūčių mėgėjų interesai.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų