Pereiti į pagrindinį turinį

Uostamiesčio politikų elgesį vertins slaptai

2016-02-26 09:59
A.Staponkienė patvirtino, kad nuo šiol politikų elgesys bus svarstomas be pašalinių asmenų.
A.Staponkienė patvirtino, kad nuo šiol politikų elgesys bus svarstomas be pašalinių asmenų. / Vytauto Petriko nuotr.

Nuo šiol Klaipėdos miesto tarybos Etikos komisijos posėdžiai, kuriuose bus svarstomas politikų elgesys, nebebus vieši. Komisijos pirmininkės teigimu, tokios tvarkos reikėjo laikytis ir anksčiau, tačiau buvo sekta sena tradicija, o reikalavimo nepaisyta.

Tyrimas – tik pakviestiesiems

Uostamiesčio gyventojai bei visuomenininkai, aktyviai sekantys politines aktualijas, negalės stebėti artimiausio Etikos komisijos posėdžio, kuriame bus svarstomas kurio nors politiko elgesys.

Etikos komisijos pirmininkė Aldona Staponkienė patvirtino, kad nuo šiol įtariamai prasižengusių politikų elgesys bus tiriamas už uždarų durų.

„Politiko elgesio tyrimas vyksta dalyvaujant tik kviestiniams nariams – pareiškėjui, prasižengusiajam ir komisijos nariams. Niekas neturi teisės kitiems perduoti jokios informacijos. Tai bus galima padaryti tik po to, kai pasibaigs tyrimas“, – paaiškino A.Staponkienė.

Seka Seimo pavyzdžiu?

Pašnekovės teigimu, informacija apie tyrimą gali būti skelbiama jam pasibaigus.

Pastaruoju metu tyrimus paprastai pavykdavo atlikti per vieną posėdį. Tačiau, anot A.Staponkienės, neatmetama, kad ateityje gali būti atvejų, kai komisijai prireiks papildomos informacijos. Dėl šios priežasties sprendimas, susijęs su svarstomo politiko elgesiu, bus priimtas tik po poros ar trejeto posėdžių.

Taigi uostamiesčio politinio gyvenimo sekėjams naujienų apie svarstomo politiko elgesio tyrimą teks laukti ilgiau nei iki šiol, kai jie patys galėjo stebėti posėdžius ir smalsumą tenkinti klausydamiesi kaltintojų bei besiginančiojo komentarų.

Pašnekovė pastebėjo, kad komisijos narys, dar tyrimo metu pagarsinęs informaciją, gali sulaukti nuobaudų.

„Tam ir yra etika. Ir Seime galioja tokia tvarka. Ketverius metus Seime buvau Etikos komisijos narė ir taip posėdžiavome. Posėdžiai ten nėra atviri“, – patikino A.Staponkienė.

Reikalavimas – ne naujiena

Komisijos pirmininkė pabrėžė, kad reikalavimas posėdžiauti be pašalinių akių ir ausų nėra naujas dalykas, tik iki šiol jo nebuvo paisoma.

„Taip turėjo būti ir anksčiau, tiesiog buvo sekama sena tradicija. Nieko nėra nauja ar sudėtinga. Kuo daugiau demokratijos ir viešumo, tuo geriau, tačiau tokie yra reikalavimai“, – dėstė pašnekovė.

A.Staponkienė teigė nežinanti, kokia praktika taikoma kituose miestuose, tačiau pastebėjo, kad nevertėtų sekti kitų pavyzdžiu.

Komisijos pirmininkė jau kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Ši dar turi pateikti savo atsakymą dėl šiek tiek pasikeisiančios posėdžių tvarkos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų