Pereiti į pagrindinį turinį

Uostamiesčio socialiniai darbuotojai kils į kovą

2014-09-19 09:02

Pamirštais besijaučiantys socialiniai darbuotojai žada vienytis ir prabilti apie apverktiną savo padėtį – kiekvieną dieną į ekstremalias ir pavojingas situacijas patenkantys žmonės už sunkų darbą gauna  minimalią algą.

Vienijasi: jau bandę į save atkreipti dėmesį socialiniai darbuotojai vėl bursis kartu.
Vienijasi: jau bandę į save atkreipti dėmesį socialiniai darbuotojai vėl bursis kartu. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Pamirštais besijaučiantys socialiniai darbuotojai žada vienytis ir prabilti apie apverktiną savo padėtį – kiekvieną dieną į ekstremalias ir pavojingas situacijas patenkantys žmonės už sunkų darbą gauna  minimalią algą.

Jaučiasi pamiršti

Šio mėnesio pabaigoje profesinės šventės proga Klaipėdos krašto socialiniai darbuotojai sieks atkreipti ne tik savivaldos, bet ir aukščiausiųjų šalies vadovų dėmesį.

Kitą penktadienį neįgaliems, vargstantiems ar socialinės rizikos asmenims padedantys klaipėdiečiai organizuoja solidarumo akciją "Atlyginimai lengvi, kad net kyla į orą".
Akcijos metu iš socialinių darbuotojų rankų į dangų kils balionai, kurie simbolizuos menką šių specialistų darbo užmokestį.

Klaipėdos krašto socialinių darbuotojų asociacijos pirmininkas Saulius Liekis patikino, jog šiuo metu visuomenei itin reikalingas paslaugas teikiantys darbuotojai jaučiasi paribyje, nors neretai daugeliui jų tenka net rizikuoti savo sveikata.

Alga – beveik minimali

Socialiniai darbuotojai visą dieną bendrauja su gyvenimo neglostomais, fizinę ar protinę negalią turinčiais žmonėmis, smurtą patiriančiomis moterimis, beglobiais ar skriaudžiamais vaikais bei socialinės rizikos šeimomis.

"Ši specialybė yra įtraukta į pavojingų sąrašą. Socialiniai darbuotojai, o ypač tie, kurie dirba su problemiškomis šeimomis, kasdien susiduria su priešiškumu, agresija, nepasitenkinimu", – dėstė S.Liekis.

Pašnekovo teigimu, šiuo metu socialinis darbuotojas uždirba vidutiniškai apie 1200 litų.

Jų darbo laikas skaičiuojamas priklausomai nuo to, kokioje įstaigoje dirbama. Kai kur numatoma tradicinė darbo diena nuo 8 iki 17 val., kitur – pamainomis po keliolika valandų.

Skatins diskusiją

Socialiniai darbuotojai jau bandė į save atkreipti dėmesį – savo profesinės dienos proga rinkosi vilkėdami tik juodus drabužius. Tačiau didesnio valdininkų dėmesio sulaukti nepavyko.

Klaipėdos krašto socialinių darbuotojų asociacijos pirmininkas pasakojo, kad šįkart siekiama, jog akis į minėtos profesijos atstovus nukreiptų ir politikai.
Pašnekovas tikino, jog siekiama, kad valdininkai bent jau pradėtų diskutuoti ne tik apie Klaipėdos, bet ir apie visos Lietuvos socialinių darbuotojų padėtį.

"Mums svarbu, kad būtų apsvarstytos perspektyvos dėl socialinių darbuotojų atlyginimų didinimo", – aiškiai apibrėžė S.Liekis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų