Pereiti į pagrindinį turinį

Uostamiestis po truputį traukiasi

2015-01-09 06:56

Pastaruosius kelerius metus gyventojų skaičius uostamiestyje išlieka panašus. Vis dėlto statistika rodo, kad klaipėdiečių mažėja – kasmet po kelis šimtus. Nemaža dalis žmonių išvyksta gyventi į užsienį.

Tendencija: klaipėdiečių skaičius po truputį mažėja.
Tendencija: klaipėdiečių skaičius po truputį mažėja. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Pastaruosius kelerius metus gyventojų skaičius uostamiestyje išlieka panašus. Vis dėlto statistika rodo, kad klaipėdiečių mažėja – kasmet po kelis šimtus. Nemaža dalis žmonių išvyksta gyventi į užsienį.

Šių metų sausio 1-osios duomenimis, Klaipėdoje gyvenamąją vietą buvo deklaravę 177 218 žmonių. Iš jų 13 091 buvo registruotas prie savivaldybės. Tai žmonės, kurie neturi savo būsto, gyvena pas draugus ar nuomoja gyvenamąjį plotą.

Prieš metus uostamiesčio gyventojų bendras skaičius buvo kiek didesnis – 177 615. Iš jų 12 477 buvo registruoti prie savivaldybės.

2013 m. sausio 1-osios duomenimis, uostamiestyje gyvenamąją vietą buvo deklaravę 177 892 žmonės. Iš jų 11 286 – prie savivaldybės.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Gyvenamosios vietos deklaravimo poskyrio vedėjos Kristinos Božienės, uostamiesčio gyventojų skaičius jau kelerius metus išlieka panašus.

Tačiau paskutinius trejus metus fiksuojamas nežymus mažėjimas.

"Žmonės paprasčiausiai keičia gyvenamąją vietą. Vieni išvažiuoja į užsienį ir tai deklaruoja pas mus, kiti persikelia į kitą miestą ar rajoną. Priežastys, matyt, įvairios. Į kitą miestą persikėlę gyventi žmonės neateina pas mus išsiregistruoti. Jie paprasčiausiai deklaruoja gyvenamąją vietą kitoje savivaldybėje", – paaiškino vedėja.

Dalis Klaipėdoje gyvenančių žmonių savo gyvenamąją vietą yra deklaravę kitame mieste. Dažniausiai – gimtinėje pas tėvus. Tačiau K.Božienė atkreipė dėmesį, kad kai kurie uostamiesčio gyventojai, gyvenantys kituose miestuose, taip ir nėra išsiregistravę iš Klaipėdos.

"Kokie tai būtų skaičiai, sunku pasakyti", – tvirtino vedėja.

K.Božienė pastebėjo, kad didesnis gyventojų mažėjimas Klaipėdoje buvo fiksuojamas 2010-aisiais, kai emigravę klaipėdiečiai pradėjo deklaruoti savo išvykimą, kad nereikėtų mokėti privalomojo sveikatos draudimo mokesčio.

"Tada buvo didelis antplūdis. Žmonės norėjo deklaruoti išvykimą, kad išvengtų minėto mokesčio", – prisiminė vedėja.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų