Klaipėdos įgulos kariai dalyvavo rytinėse mišiose, po jų žygiavo miesto gatvėmis link Klaipėdos piliavietės, kurioje skambėjo sveikinimo žodžiai, aidėjo pabūklų šūviai, danguje skraidė NATO oro policijos naikintuvai.
Praskrido NATO naikintuvai
Mišios buvo aukojamos Šv. Mergelės Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje. Joje melstasi už Lietuvos kariuomenę ir Klaipėdos įgulą, karius ir kariuomenės darbuotojus bei jų artimuosius.
Mišioms pasibaigus virš 500 Klaipėdos įgulos karių dalyvavo iškilmingame parade, kuris startavo nuo Rumpiškės gatvės. Kariai žygiavo Sausio 15-osios, Pilies, Priešpilio gatvėmis iki pat Klaipėdos piliavietės aikštės.
Joje pamažu rinkosi ir klaipėdiečiai su šeimomis bei augintiniais. Vieni atvyko pasveikinti savo artimųjų, kiti užsuko pasižiūrėti karinės technikos ir ginkluotės parodos, eksponuojamos pilies aikštės prieigose.
Minėjimas prasidėjo Lietuvos himnu, po jo virš galvų praskrido NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančių karinių oro pajėgų naikintuvai.
Susirinkusiuosius pasveikino Klaipėdos įgulos vadas jūrų kapitonas Giedrius Premeneckas, kuris priminė, kad nepaisant įvairių iššūkių, šviesių laikotarpių vis dėlto būta daugiau negu tamsių.
„Per ilgą laiką buvo labai sudėtingų ir tamsių laikotarpių, kada reikėjo kovoti prieš daug stipresnį priešininką, ginti ką tik atkurtą Lietuvos valstybę, kada pogrindyje ir miškuose vyko rezistencija prieš sovietų okupantus, kada buvo ginamas Seimas, atgavus nepriklausomybę. Visais šiais laikotarpiais Lietuvos kariuomenė buvo su savo tauta“, – sakė G. Premeneckas.
V. Liaudanskio nuotr.
Esame ne vieni
Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigadai „Žemaitija“ vadovaujantis pulkininkas Aurelijus Alasauskas palinkėjo, kad niekuomet nebūtų užmiršti tie, kurie kovojo už Lietuvos nepriklausomybę, kūrė ir gynė savo valstybę.
Minėjime dalyvavęs miesto vadovas Vytautas Grubliauskas pabrėžė, kad virš galvų praskridę NATO naikintuvai – ženklas, kad esame ne vieni.
Šiandien kaip niekada kiekvienam kariui reikia mūsų palaikymo, supratimo ir tą turi jausti karys, kuris duodamas priesaiką prisiekė ginti visus mus.
„Kalbėdami apie Lietuvos kariuomenę suprantame apie didžiulę statutinę struktūrą, Konstitucijos pamatinę struktūrą, bet niekada neturime pamiršti, kad tai yra kariai, Lietuvos piliečiai. Šiandien kaip niekada kiekvienam kariui reikia mūsų palaikymo, supratimo ir tą turi jausti karys, kuris duodamas priesaiką prisiekė ginti visus mus“, – teigė meras.
Pagerbė tylos minute
Po sveikinimo žodžių susirinkusius palaimino Klaipėdos įgulos vyresnysis kapelionas komandoras kunigas Remigijus Monstvilas.
Tylos minute buvo pagerbti kovoję ir mirę už Lietuvą, jiems buvo nešamos gėlių kompozicijos.
Minėjimo pabaigoje pirmą kartą klaipėdiečiams buvo pademonstruotas Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono haubicų M50 (M-101) baterijos taktinis veiksmas – pasiruošimas ir trijų pabūklų šūvių atlikimas.
Po minėjimo buvo galima apsilankyti karinės technikos ir ginkluotės parodoje, kurioje buvo demonstruojama Klaipėdos įgulos dalinių karinė technika – šarvuočiai, visureigiai, artilerijos haubicos.
Lietuvos kariuomenės atkūrimo diena minima nuo 1918 metų lapkričio 23 dienos, kai Lietuvos Respublikos Vyriausybė išleido įsakymą kuriuo buvo įkurta Apsaugos Taryba ir įsakyta pradėti formuoti Lietuvos kariuomenės pirmąjį pėstininkų pulką Alytuje.
Naujausi komentarai