Už garantinį aptarnavimą – 121 litas Pereiti į pagrindinį turinį

Už garantinį aptarnavimą – 121 litas

2013-12-17 14:45

Dėl skalbimo mašinos klaipėdietė turėjo paploninti piniginę, nors prietaiso garantinis terminas dar nebuvo pasibaigęs. Moteris nesupranta, kam tuomet apskritai reikalingas garantinis talonas. Skalbyklę patikrinusi įmonė teigė: jei gedimas nenustatytas, išlaidas turi padengti klientas.

Už garantinį aptarnavimą – 121 litas
Už garantinį aptarnavimą – 121 litas / Shutterstock nuotr.

Dėl skalbimo mašinos klaipėdietė turėjo paploninti piniginę, nors prietaiso garantinis terminas dar nebuvo pasibaigęs. Moteris nesupranta, kam tuomet apskritai reikalingas garantinis talonas. Skalbyklę patikrinusi įmonė teigė: jei gedimas nenustatytas, išlaidas turi padengti klientas.

Čekį atgavo parduotuvėje

56 metų klaipėdietė Danguolė D. pasakojo, kad skalbimo mašiną viename uostamiesčio elektrotechnikos prekybos centre įsigijo prieš aštuonis mėnesius.

Prietaisui buvo suteiktas dvejų metų garantinis laikotarpis. Danguolė D. pasakojo, kad prieš pusantro mėnesio mašina sugedo. Baigusi skalbti nebeišsijungdavo.

Pasak klaipėdietės, dėl gedimo ji iš karto kreipėsi į garantinę priežiūrą suteikiančią įmonę "Šneiderio elektronika". Meistras atvyko į namus ir paprašė pateikti garantinį taloną.

"Apsižiūrėjau, kad prekybos centras per klaidą nebuvo prisegęs čekio. Meistras pasisukinėjo, sumokėjau jam 60 litų ir išvažiavo", – pasakojo moteris.

Po meistro vizito Danguolė D. kreipėsi į prekybos centrą ir gavo čekį. Tada ji vėl paskambino į skalbyklei garantinę priežiūrą turinčią teikti įmonę.

"Specialistas bandė telefonu aiškinti, ką daryti, kad nebekiltų problemų, bet niekas nepadėjo. Spėjo, kad gedimo remontas gali kainuoti nuo 300 iki 900 litų. Tada pasakiau, kad jau turiu čekį ir vėl išsikviečiau meistrą", – tvirtino klaipėdietė.

Gedimo nėra, bet reikia mokėti

Pasak moters, atvykęs meistras grąžino 60 litų, kuriuos buvo sumokėjusi pirmą kartą už iškvietimą.

"Atvažiavo dviese. Net neapžiūrėję pasakė, kad skalbimo mašiną reikia vežti į servisą. Sutikau. Kitos išeities nemačiau", – pridūrė klaipėdietė.

Pasak Danguolės D., po kiek laiko jai paskambino meistras ir pasakė, kad gedimo nėra. Prieš parvežant mašiną jis paprašė sumokėti 121 litą.

"Paklausiau – už ką, jei gedimo nėra. Kam man tas garantinis, kuris galioja dar daugiau nei metus, jei turiu mokėti pinigus už mašinos patikrinimą?" – stebėjosi moteris.

Klaipėdietei nesuprantama, kodėl meistras pirmiau skalbimo mašinos neapžiūrėjo vietoje. Tik nustačius gedimą, reikėjo vežtis skalbyklę į įmonę.

"Kai ateina remontuoti televizoriaus, visada pirma vietoje pasižiūri ir tik tada, jei reikia, vežasi į dirbtuves. Čia atėjo du meistrai ir iš karto išsivežė mašiną. Viskas daroma, kad būtų galima pinigus nuplėšti. Net neįspėjo, kad gali reikėti papildomai susimokėti", – piktinosi klaipėdietė.

Papiktino gauta žinutė

Skalbimo mašiną norėjusi atgauti moteris nuvyko į įmonės biurą ir sumokėjo reikalaujamą sumą.

"Tada vėl prasidėjo nesusipratimai. Kai mokėjau pinigus, manęs klausė, kada būsiu namie. Pasakiau, kad šiandien. Tačiau mašinos nesulaukiau", – teigė moteris.

Anot Danguolės D., tą patį vakarą jos sūnus, kuris gyvena užsienyje, sulaukė grasinamos žinutės. Jo telefono numeris buvo nurodytas perkant mašiną.

Pasak moters, žinutėje nurodyta, kad per septynias dienas nepasiėmus mašinos bus taikomos sankcijos už kiekvieną pradelstą dieną.

"Keista. Patys žadėjo atvežti mašiną, pinigai sumokėti, o tokias žinutes siunčia", – stebėjosi moteris.

Klaipėdietė pati susisiekė su įmone. Skalbyklė jai buvo pristatyta penktadienį.

"Atvažiavo, įjungė, parodė, kad lemputės šviečia, ir išvažiavo. Sakiau, kad dėl jų nesąžiningo elgesio kreipsiuosi į prokuratūrą", – tvirtino moteris.

Klaipėdietei taip pat nesuprantama, kodėl ant čekio, kuriame nurodytas klientas, parašyta "Evaldas Romansas".

"Neva tai šio žmogaus skalbyklė. Aš jo tikrai nepažįstu. Iš kur jie ištraukė tokį vardą ir pavardę?" – stebėjosi moteris.

Veltui dirbti negali

Įmonės "Šneiderio elektronika" direktorius Gintaras Šneideris prisiminė šią situaciją. Pasak vadovo, moteris buvo konfliktiška, tad grąžinant mašiną dalyvavo ir jis pats.

"Pas mus daiktų priėmimo dokumentuose nurodyta, kad atvejais, kai gedimas yra ne garantinis ar jis nepasireiškia, klientas pats apmoka išlaidas. Mašinos savininkės parašas yra, kad su tuo susipažino", – aiškino vadovas.

Pasak G.Šneiderio, meistras du kartus buvo nuvykęs į moters namus. Anot jo, klientė nesugebėjo nurodyti, kas konkrečiai neveikia. Aiškino, kad nebaigia programos.
"Rėkė, kad mašina neveikia. Turiu garantinį ir darykite ką nors. Nieko mums kito neliko daryti, kaip išsivežti mašiną pas save. Pas klientą juk nesėdėsi visą dieną", – pasakojo direktorius.
G.Šneiderio teigimu, patikrinti mašiną nėra paprasta. Tai užima nemažai laiko.

"Kol parsiveži, kol iškrauni. Pusę dienos tikrini, kaip veikia. Tada veži atgal. Šiuo atveju gedimo nebuvo. Kas nors juk už darbą turi sumokėti", – teigė vadovas.

Direktoriaus teigimu, jei gedimas vėl išryškės, įmonė ją vėl taisys. Tačiau kol kas gedimo nėra užfiksuota.

Nepavyko susisiekti su kliente

Anot G.Šneiderio, nurodytu telefono numeriu žinutė buvo parašyta, nes niekas neatsiliepė.

"Paaiškėjo, kad tas žmogus, kurio telefono numeris nurodytas, yra užsienyje. Kiek skambinau šiuo numeriu, kad susitartume dėl mašinos atvežimo laiko, niekas neatsiliepė. Nė karto nepavyko prisiskambinti, o laiką turime suderinti. Kito numerio neturėjome", – pasakojo vadovas.

Pasak direktoriaus, būna atvejų, kai žmonės atiduoda daiktą garantinio remonto įmonei ir neatsiima metus. Jie reaguoja tik po tokių žinučių.

G.Šneideris prisiminė, kad atvežus mašiną, nepatenkintai klientei buvo siūloma kreiptis į Ne maisto produktų inspekciją ar Vartotojų teisių apsaugos tarnybą.

"Klientė sakė, kad kreipsis į prokuratūrą. Sakiau, kad tą padarytų. Tikrai galėtų kreiptis į tarnybas, tiriančias tokius atvejus. Sužinotume, kas teisus. Dabar klientė pikta ant mūsų, o ir mes laiko sugaišome", – teigė direktorius.

Pasak G.Šneiderio, tokios situacijos, kai žmogus aiškina, kad yra gedimas, o jis nenustatomas, yra sudėtingiausios.

"Klientas tiki, kad yra teisus ir nieko negali įrodyti. Žinoma, yra ir tokių, kuriems užtenka atvykti ir parodyti, ką daryti, kad problema nesikartotų", – tvirtino vadovas.

Direktorius aiškino, kad dėl svetimos pavardės, kuri nurodyta kvite, veikiausiai įsivėlė klaida.

"Gal darbuotojas paprasčiausiai ne taip nugirdo", – spėjo G.Šneideris.

Komentaras

Vijoleta Budriuvienė
Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Klaipėdos skyriaus vedėja

Jei vartotojo netenkina garantinio serviso išvados – mano, kad gedimas yra, o specialistai jo nerado, gali kreiptis į mus. Ištirsime prekių kokybę. Išsiaiškinsime, ar ši atitinka garantinio serviso išvadas. Šiemet dėl prekių kokybės į mus kreipėsi 193 klaipėdiečiai. Daugiau nei 60 proc. – 122 skundai buvo pagrįsti. Nepagrįsti buvo atvejais, kai pažeidimai mažareikšmiai, vartotojas pats pažeidė daiktą, nesivadovavo naudojimosi instrukcija. Pastarasis atvejis ypač dažnas su sulčiaspaudžių pirkėjais. Žmonės sumano išsispausti 10 kilogramų obuolių, o nepaskaito instrukcijos, kurioje nurodyta, kad išspaudus stiklinę sulčių reikia palaukti, kol mašina atvės. Kiekviena elektros prekė turi savo naudojimo ypatumų. Todėl svarbu perskaityti naudojimosi instrukciją. Pardavėjas ją privalo pateikti lietuvių kalba. Ar garantinę prekės priežiūrą atliekanti įmonė galėjo paimti pinigus už patikrinimą, priklauso nuo situacijos. Jei sutartyje tai buvo numatyta, tada bendrovė teisi. Pirkėjai dažnai nepaskaito sutarčių, kurias pasirašo. Neseniai į mus kreipėsi vartotojas, kuris užsisakė baldus. Už pastaruosius jis buvo sumokėjęs avansą. Jam paskambino ir pasakė, kad atveža pagamintus baldus ir prieš tai paprašė sumokėti likusią sumą. Žmogus piktinosi, kad atsiskaityti turi nematęs baldų. Tačiau sutartyje tai buvo numatyta. Sutarčių, daiktų naudojimosi ir priežiūros instrukcijų neskaitymas yra didžiausia problema. Jei vartotojas mano, kad sutartis buvo neteisinga, jis gali kreiptis į Vartotojų teisių apsaugos tarnybą. Mes aiškinamės skundus dėl daiktų kokybės.
Daiktų priėmimo dokumentuose yra nurodyta, kad atvejais, kai gedimas yra ne garantinis ar jis nepasireiškia, klientas pats apmoka išlaidas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra