Nėra vietos mašinoms
Šios biudžetinės įstaigos darbuotojai mašinomis atvyksta į Šilutės plente esantį nakvynės namų padalinį.
Ne visiems iš jų yra galimybė važiuoti viešuoju transportu. Kitiems dar tenka pakeliui nuvežti vaikus į darželius ar mokyklas.
Darbuotojai skunde savivaldybei stebėjosi, kad jie turi susimokėti už galimybę dirbti.
Klaipėdos miesto nakvynės namų direktorė Alma Kontrimaitė pasakojo, kad Šilutės plento 8-ajame name esanti įstaiga dalijasi su kitų namų gyventojais bendru kiemu.
„Ten nėra galimybės įrengti aikštelę automobiliams. Jei imtume žymėti jiems vietas, labai pyktų kitų namų gyventojai. Viršutinėje gatvėje esanti įstaiga turi savo kiemą, statome mašinas ten. O Šilutės plente tokios galimybės nėra“, – patikino A. Kontrimaitė.
Už stovą – iš savos kišenės
Įstaigos vadovė suko galvą, kaip išspręsti klausimą.
„Suskaičiavome, kiek reikėtų devynių žmonių automobilių leidimams pinigų. Labai brangu, mes neturime tokių lėšų. Padalinyje dirba dešimt žmonių, vienas darbuotojas važinėja tik viešuoju transportu. Vilniaus savivaldybė nusprendė, kad socialiniai darbuotojai sostinėje važinėtų nemokamai. Kažin ar Klaipėdoje bus svarstoma tokia tvarka?“ – svarstė A. Kontrimaitė.
Labai brangu, mes neturime tokių lėšų.
Jei biudžetinės įstaigos darbuotojams būtų kompensuojamas viešojo transporto bilietas, tuomet darbuotojai veikiausiai rinktųsi šią susisiekimo rūšį.
„Aš neturiu pagrindo prašyti savivaldybės lėšų leidimams transporto stovėjimui. Bet situacija tikrai yra kebli. Darbuotojai suskaičiavo, kad kas mėnesį reikia mažiausiai 28 eurų. O šiais laikais tai yra ženkli suma žmogui, uždirbančiam ne itin daug“, – sakė A. Kontrimaitė.
Įstaigos vadovė teiravosi šalia esančios „Ąžuolyno“ gimnazijos vadovų, kur stato darbuotojų privačius automobilius.
„Jiems yra gerai, jų sklypas didelis, jie turi savo aikštelę mašinoms. Sukome galvas, ar yra tokia praktika, gal mes galėtume iš gimnazijos nuomotis, ar kitu būdu sutarti, kad būtų skirtos kelios vietos. Abi įstaigos priklauso savivaldybei. Tačiau tokiai minčiai turi pritarti pati gimnazija, o savivaldybės teisininkai turėtų pateikti išaiškinimą“, – svarstė A. Kontrimaitė.
Alma Kontrimaitė. Vytauto Liaudanskio nuotr.
Skundą gavo
Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis tikino, kad apie biudžetinės įstaigos darbuotojų problemas savivaldybė informuota.
„Išklausiau atstovę. Spręsime tą klausimą. Kol kas nežinau, kokios tvarkos galioja. Panaši situacija buvo su Karinių jūrų pajėgų orkestru. Jie repetuodavo miesto centre esančiose patalpose. Suvažiuodavo mašinomis visas orkestras. Jie irgi skundėsi dėl automobilių stovėjimo mokesčio. Bet man tuomet nieko nepavyko padaryti“, – sąžiningai pripažino A. Cesiulis.
Ar pavyktų rasti vietos Šilutės plente dirbantiems socialiniams darbuotojams, A. Cesiulis dar svarsto.
„O gal galima surasti? Sužymėtų, kad vietos skirtos tokioje įstaigoje dirbantiems darbuotojams. Nežinau, čia dar reikia pasiaiškinti. Gal ir apie nemokamą naudojimąsi viešuoju transportu vertėtų svarstyti? Bet čia ilga kalba gali būti. Reikia laiko“, – kalbėjo A. Cesiulis.
Naujausi komentarai