Klaipėdoje naikinami vaikų ir jaunimo klubai. Nuo rugsėjo 1-osios iš trylikos veikusių neformaliojo jaunimo ugdymo įstaigų liks tik šešios.
Apaugo gandais
Ugdymo ir jaunimo reikalų komiteto palaiminta Klaipėdos vaikų ir jaunimo klubų reorganizacija jau spėjo apaugti įvairiais gandais ir įtarimais. Esą naikinant klubus norima tik sumažinti per dideles direktorių algas, o galbūt ir kažkam "iš savų" sukurti patogią darbo vietą.
Reorganizuojant neformaliojo ugdymo įstaigas, šeši vaikų ir jaunimo klubai – "Draugystė", "Saulutė", "Švyturys", "Želmenėlis", "Žuvėdra", "Liepsnelė" – bus sujungti į vieną įstaigą, pavadintą Klaipėdos vaikų laisvalaikio centru. Klubai taps savotiškais šio centro padaliniais, veiks tose pačiose patalpose, tačiau neturės savo administracijos ir savarankiškumo. Šiuo metu tokius klubus lanko vidutiniškai po 250 vaikų.
"Pagrindinis tokio sujungimo tikslas – taupymas. Nustatėme, kad tokiuose vaikų ir jaunimo klubuose vidutiniškai apie 35 proc. lėšų buvo skiriama išlaikyti administraciją – direktorius, pavaduotojus, sekretores, buhalteres. Taip leisti lėšas yra neracionalu. Todėl įsteigus vieną klubą bus panaikintos nereikalingos pareigos", – sakė savivaldybės Socialinio departamento direktorė Nijolė Laužikienė.
Kuriant naują biudžetinę įstaigą bus panaikinta 12 etatų, įsteigtų buvusiuose klubuose. Tai esą leis per metus sutaupyti apie 203 tūkst. litų.
Algas nurėš perpus
Vieno geriausiai Klaipėdoje vertinamo vaikų ir jaunimo klubo "Saulutė" direktorė Audronė Labuckienė niekaip negalėjo suprasti valdžios ketinimų šešis klubus sujungti į vieną.
"Koks taupymas? Mes siūlėme įvairiausius variantus, kaip galėtume taupyti savo įstaigose. Prašiau, kad man sumažintų atlyginimą, siūlėmės eiti nemokamų atostogų, bet tuo metu dirbti. Tačiau mūsų prašymai liko neišgirsti", – guodėsi A.Labuckienė.
Vaikų ir jaunimo klubų vadovai tvirtino girdėję sklandančius gandus, kad šios įstaigos naikinamos todėl, kad N.Laužikienei nepatinka, jog direktoriai per daug uždirba.
N.Laužikienė neliko skolinga. Jos teigimu, vaikų ir jaunimo klubų administracijose buvo įdarbinta daug direktorių giminaičių, todėl vadovai ir priešinasi reorganizacijai.
"Be to, direktorių algos išties per didelės. Įstaigų apyvarta tesiekia apie 200 tūkst. litų, darbuotojų tėra po keliolika. Pavyzdžiui, didelių mokyklų direktoriai uždirba labai panašiai", – sakė N.Laužikienė.
A.Labuckienė neslėpė, kad jos atlyginimas į rankas siekia apie 2700 litų. "Jis skaičiuojamas pagal patvirtintą metodiką, atsižvelgiant į mano turimą vadybinę kategoriją, darbo stažą", – teigė direktorė.
Buvusių klubų direktoriams bus siūloma tapti naujojo centro padalinių metodininkais. Todėl jų atlyginimas sumažės perpus.
Tėvai nebeaukos
Permainų laukia ir Klaipėdos vaikų ir jaunimo klubas-teatras "Aušra" bei uostamiesčio choreografijos studija "Inkarėlis". Šios įstaigos bus prijungtos prie Klaipėdos jaunimo centro, todėl bus panaikinta 13 etatų. Tai esą per metus leis sutaupyti apie 306 tūkst. litų.
"Atrodo, kad tik "Inkarėlis", "Aušra" ir kiti vaikų klubai gali išgelbėti miesto biudžetą", – tokias permainas ironizavo "Inkarėlio" vadovė Irena Gelgutienė.
Ji piktinosi, kad griaunama tai, kas buvo sukurta ir gerai veikė.
"Mes kažkada jau buvome prijungti prie Jaunimo centro, tačiau mus vėl atskyrė, kad turėtume daugiau savarankiškumo. Dabar bus labai blogai", – neslėpė I.Gelgutienė.
Ji ir kiti klubų vadovai vardijo, kokias blogybes sukels prarastas savarankiškumas: "Mes galėjome skaičiuoti savo pinigus, taupyti. Dabar viską lems vienas direktorius ir buhalterė. Be to, nemažai padėdavo ir auklėtinių tėvai. Ar jie dabar aukos, pavyzdžiui, tuos 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio, jei jie pateks į bendrą kasą ir nežinia, ar atiteks jų vaikų ugdymui?"
Skyrė 15 mln. litų
N.Laužikienė patikino, kad vaikų ugdymas tikrai nenukentės, nes jam bus skiriama tiek pinigų, kaip ir iki šiol. Esą pinigai taupomi tik racionaliau naudojant valdymo išlaidas.
Kelių etatų neteks ir S.Kačinsko, J.Karoso muzikos mokyklos bei A.Brako dailės mokykla.
Iš viso neformaliojo vaikų ugdymo įstaigose bus atsisakyta 27,7 etato ir kasmet sutaupoma maždaug 789 tūkst. litų.
Tačiau šiemet pinigų sutaupyti nepavyks, nes reorganizacijos pasekmės bus jaučiamos tik prasidėjus naujiems mokslo metams, o išeitinėms kompensacijoms teks skirti apie 494 tūkst. litų.
Klaipėdoje yra trylika neformaliojo vaikų ugdymo įstaigų, kurias lanko 5525 vaikai. Joms išlaikyti iš savivaldybės biudžeto šiemet numatyta skirti per 15 mln. litų.
Naujausi komentarai