Antrojoje Melnragėje, prie neįgaliųjų paplūdimio, poilsiautojams siūloma vandens sporto pramoga, nors savivaldybės įrengtuose informaciniuose stenduose nurodyta, kad paplūdimyje vandens motociklais plaukioti griežtai draudžiama.
Leidimas galioja krante
Pasirodo, vandens dviračiais, motociklais ar kitais motoriniais mechanizmais jūroje laigyti leidžiama tik vienoje Klaipėdos paplūdimių vietoje – 600 metrų į dešinę nuo Šiaurinio molo.
Taip yra nusprendusi Klaipėdos savivaldybė ir net patvirtinusi aktyvaus poilsio zonas detaliuoju planu.
Visur kitus pajūryje turėtų būti draudžiama tokia pramoga, kad vandens motociklais nebūtų sužaloti jūroje mirkstantys poilsiautojai.
Vis dėlto Melnragėje kavinę turinčiam klaipėdiečiui Klaipėdos savivaldybės Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyrius išdavė leidimą nuomoti vandens priemones.
Šio skyriaus specialistas Rimantas Armonas, paklaustas, kaip įmonei buvo išduotas leidimas vandens pramogoms, jei čia pat stovi savivaldybės stendas, perspėjantis, jog vandens motociklais draudžiama plaukioti, atsakė, kad jo skyrius su savivaldybės stendais ir su vandeniu neturi jokio ryšio.
"Mes apie jokius ženklus nieko nežinome, gal ten gelbėtojai kažką savo iniciatyva parašė? Klausėme gelbėtojų, ar ši paslauga jiems netrukdys, šie atsakė, kad ne. Mes išduodame leidimą vykdyti veiklą sausumoje – 15-oje kvadratinių metrų. O gal po smėlį jis plaukioja? Mes su vandeniu neturime jokio ryšio", – kalbėjo R.Armonas.
Už reklamą – baudos
Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė tikino, kad jos skyrius informuotas tik dėl įtartinai ant kelio ženklo atsiradusio reklaminio stendo su vandens motociklo nuotrauka.
"Mūsų specialistai nuvyks ir patikrins, ar ši reklama yra legali ir kaip laikomasi paslaugų teikimo taisyklių. Mano akimis, ant kelio ženklo yra draudžiama kabinti reklaminius plakatus. O už tai gresia nuo 500 iki 1 tūkst. litų bauda", – aiškino K.Vintilaitė.
Pramogų trūksta
Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Urbonas paaiškino, kad vandens motociklai ir dviračiai gali plaukioti tik prie Šiaurinio molo.
"Savivaldybė išdavė leidimą vykdyti veiklą krante. Tačiau verslininkai negali pažeisti plaukiojimo vidaus vandenimis taisyklių", – teigė V.Urbonas.
Vis dėlto V.Urbonas pripažino, kad pajūryje daugiau jokių pramogų nėra.
"Įstatymų daug, dar daugiau juos kontroliuojančių valdininkų. O pramogų pajūryje trūksta", – aiškino V.Urbonas.
Baustų tik vandenyje
Kas turėtų kontroliuoti, ar verslininkai paiso įstatymų, sunkiai galėjo nupasakoti ir Saugios laivybos administracijos Nekonvencinių laivų kontrolės poskyrio vedėjas Jonas Lukša.
"Vandens motociklais galima plaukioti 500 metrų nuo kranto linijos, tačiau kaip į jūrą motociklas išplauks, čia ne mūsų reikalas. Mes kontroliuojame tik, kai jie yra vandenyje", – tikino J.Lukša.
Jis pripažino, kad tokiai transporto priemonei turi būti įrengtas vandens koridorius, nužymėtas plūdurais.
"Baltijos jūroje plaukioti galima, tik yra kelios motorinių plaukiojimo priemonių nuleidimo vietos", – aiškino J.Lukša.
Saugios laivybos administracijos inspektoriai galėtų skirti baudas tuomet, jei laivavedžiai po jūrą plaukiotų išgėrę ar netvarkingomis transporto priemonėmis.
"Jei būtų plaukiojama neperėjus techninės apžiūros, bauda siektų nuo 100 iki 200 litų. Už laivybos pažeidimus ir chuliganišką elgesį vandenyje grėstų 200-400 litų bauda, neblaivus laivavedys sulauktų nuo 500 iki tūkstančio litų baudos", – aiškino J.Lukša.
Šią vasarą jau yra nubaustas vienas laivavedys, prie Kiaulės Nugaros plaukiojęs būdamas girtas.
Prie molo verslas mirė
Naują paslaugą šiais metais poilsiautojams pasiūlęs klaipėdietis Marius Junokas aiškino, kad valdžios nurodytoje vietoje, prie Šiaurinio molo, prieš kelerius metus verslininkai mėgino užsiimti vandens pramogomis, bet liko it musę kandę.
"Ten nėra žmonių, jūra į krantą meta šiukšles. Ši vieta prie molo merdi. Todėl ir teko žmonėms pasitraukti su visa įranga. O Melnragėje yra kavinė, todėl reikėjo galvoti, ką daryti, kad žmonės turėtų pramogų", – aiškino M.Junokas.
Klaipėdietis pripažino, kad penkerius metus uostamiestyje kalbama apie pramogų trūkumą, o politikai vis dar nesiryžta keisti tvarkos.
"Įstatymai turėtų tarnauti žmogui", – mąsto klaipėdietis.
Naujausi komentarai