Pajūryje žiedus sumainyti nusprendusius jaunavedžius romantiškos iliuzijos kartais užvaldo stipriau nei adekvatus situacijos vertinimas. Civilinės metrikacijos biurų darbuotojams poras tuokti tenka net ir nudistų ar bendruosiuose paplūdimiuose.
Nepabūgo svetimų
Santuoką įteisinti pajūryje panorę jaunieji patys gali tapti savo įgeidžių įkaitais.
Tai iliustruoja po ilgojo savaitgalio internetu žaibiškai pradėjusi plisti fotografija. Joje užfiksuota ceremonija vyksta greta saulės voniomis besidžiaugiančios ir į jungtuvių svitą nepanašios besideginančių žmonių minios.
Interneto komentatorių teigimu, vestuvės šalia apsinuoginusių poilsiautojų įvyko Palangoje, tačiau kurorto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vida Buivydienė patikino, kad ilgąjį savaitgalį šiam miestui priklausančiuose paplūdimiuose žiedų nesumainė nė viena pora.
Jungtuvės sausakimšame pliaže nesudomino ir uostamiestyje besituokusių porų.
Rajone – du atvejai
Klaipėdos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Dalia Freigofaitė informavo, kad rajone būta dviejų ceremonijų, tačiau patvirtinti, jog bent viena iš jų ir buvo ta, kuri sukėlė tokį ažiotažą, negalėjo.
"Olando Kepurėje turėjau dvi poras. Viena ceremonija buvo labai nedidelė, dalyvavo gal penki žmonės, o kitoje buvo daug žmonių, stovėjo pavėsinė", – prisiminė D.Freigofaitė.
Pašnekovės teigimu, Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai nesiima konsultuoti porų, pavyzdžiui, pasirinkusių jungtuvių ceremoniją Olando Kepurėje. Tai esą galėtų atlikti ir leidimą ten tuoktis išduodantis Pajūrio regioninis parkas.
"Išduodami leidimus jie viską papasakoja. Mums reikia tik 15 minučių ir staliuko. O jeigu jo nėra, santuokas ir ant kokio nors kelmo įregistruojame", – juokavo skyriaus vedėja.
Skardis – tabu
Pajūrio regioninio parko direkcijos vadovas Darius Nicius pabrėžė, kad būtent dėl tokių atsitikimų nuspręsta nebeleisti tuoktis Olando Kepurėje.
Anot jo, jaunieji esą dažnai neįvertina, kokioje vietoje vyks jų vestuvės, per miško paklotę atvyksta savo automobiliais, atsigabena įvairių baldų, maisto ir keliolikos minučių ceremoniją paverčia masiniu renginiu, kuriam Pajūrio regioninis parkas nėra pritaikytas.
"Žmonės nėra įpareigoti pasisakyti, kokio dydžio bus renginys. Neretai skiriamos ir baudos vestuvių organizatoriams ar dalyviams. Tačiau daugelis geriau pasiryžta pasiekti savo tikslą, todėl geriau sumoka baudą", – pastebėjo D.Nicius.
Šiemet dvi dešimtys porų čia dar susituoks, tačiau nuo šiol nauji prašymai sumainyti žiedus minėtoje vietovėje nebebus priimami.
Nerealios svajonės
Pajūrio miestų civilinių metrikacijos biurų darbuotojai pripažino, kad kiekviena sužadėtinių pora, nusprendusi tuoktis ne Santuokų rūmuose, yra atskirai informuojama apie galimai jų laukiančius iššūkius.
"Jaunieji leidžia sau fantazuoti ir dažnai įsivaizduoja daug ką, tačiau realybė yra kitokia. Sužadėtinius visada įspėjame. Paaiškiname, ir ką reiškia viešieji pliažai. Juk juose niekas nepaslinks poilsiautojų. Apie tai pakalbame su jaunaisiais ir galbūt todėl pas mus tokių porų nėra daug", – pastebėjo uostamiesčio savivaldybės Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė.
Tiko ir nudistų paplūdimys
Tiesa, ne visi pabūgsta galimų netikėtumų – visai neseniai uostamiesčio pajūryje, pučiant nemenkam vėjui, žiedus sumainė viena pora.
G.Misevičienė prisiminė ir prieš kelerius metus vykusią tuoktuvių ceremoniją, kurios kaltininkai nusprendė, kad Girulių nudistų paplūdimys civilinei santuokai įteisinti yra patogiausia vieta.
"Gerai, kad tai buvo tik prasidedantis ar jau besibaigiantis sezonas, todėl nebuvo poilsiautojų, kurie ten deginosi ar norėjo šokti į jūrą. Nuo tada su kiekviena pora dar atskirai aptariame vietą ir nusprendžiame, ar ji atitinka aukštą moralę", – pasakojo pašnekovė.
Naujausi komentarai