Pereiti į pagrindinį turinį

Visuomenės saugumui gerinti – policijos ir savivaldybės projektas

2022-12-22 03:00
DMN inf.

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau – Klaipėdos apskr. VPK) ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracija jau kelerius metus iš eilės vykdo prevencinį projektą „Stebima Klaipėda – saugesnė“ (toliau − Projektas). Projekto tikslas – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų ir kitų teisės pažeidimų, kurie turi įtakos žmonių gyvybei ir sveikatai, materialinio turto, jautrių gamtinių zonų saugumui, mažinimas, efektyviai pasitelkiant vaizdo stebėjimo sistemas ir patruliuojančių pareigūnų pajėgas Klaipėdoje.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotr.

Projektas vykdomas iki 2022 m. gruodžio 31 d., per paskutinius trejus metus iš savivaldybės biudžeto skirta 61 tūkst. 300 Eur jam įgyvendinti. Vykdant Projektą, buvo modernizuojamos Klaipėdos apskr. VPK patalpos, kuriose vyksta vaizdo stebėjimas, atnaujinta įranga, siekiant užtikrinti sklandų policijos pareigūnų darbą ir gerinti jo efektyvumą. Per 2022 m. įsigyta šešiolika vaizdo stebėjimo kamerų, iš jų pusė – su valstybinių numerių atpažinimo funkcija. Naudodami šią įrangą tiek viešosios policijos, tiek kriminalinės policijos pareigūnai galės efektyviau rinkti vaizdo duomenis, prisidėti prie nusikalstamų veikų atskleidimo, ištyrimo veiksmingumo ir visuomenės saugumo užtikrinimo. Džiugina tai, kad lėšomis, skirtomis Projektui įgyvendinti, įsigytas keturratis su transportavimo priekaba. Ši transporto priemonė pakeis nusidėvėjusią įrangą ir sudarys sąlygas Klaipėdos policijos pareigūnams patruliuojant, gavus pranešimą ar vaizdo stebėjimo sistemomis užfiksavus daromą pažeidimą, operatyviai pasiekti problemines vietoves: paplūdimį, mišką, bekelę, ledu aptrauktus vandens telkinius ar pan.

Šis Projektas − vienas iš keleto prevencinių saugios kaimynystės projektų, kuriems finansavimą skiria Klaipėdos miesto savivaldybė. Klaipėdoje nuolat plėtojamas vietos valdžios ir policijos bendradarbiavimas, siekiant kurti saugesnę miesto aplinką, įtraukti kuo daugiau bendruomenės narių, didinti gyventojų pasitikėjimą policija ir savivalda. Pažymėtina, kad saugios kaimynystės projektai vertinami kaip gerosios darbo praktikos pavyzdžiai.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų