Vyriausybė nepritaria, kad pensinio amžiaus sulaukusiems, bet likusiems dirbti pareigūnams būtų mokamos didesnės pensijos.
"Įstatymo projekte nustatomas teisinis reglamentavimas, kai siūloma nustatyti didesnes valstybines pensijas pareigūnams, paliekant nepakeistą valstybinių pensijų dydį kariams, galimai prieštarauja asmenų lygiateisiškumo principui", - teigia Vyriausybė, kartu pažymėdama, jog iš šios pataisos iniciatorių aiškinimo akivaizdu, kad siūlomą nustatyti teisinį reglamentavimą paskatino ne pareigūnų ir karių statuso skirtumai, o siekis išlaikyti tarnyboje didelę patirtį turinčius pareigūnus.
Vyriausybė išvadoje taip pat sako, kad vien tik įgytas konkretus tarnybos stažas nesukuria tokio pobūdžio ir tokios apimties pareigūnų teisinės padėties skirtumų, kad tam tikrai pareigūnų grupei būtų galima taikyti palankesnes valstybinės pensijos apskaičiavimo sąlygas.
"Be to, neaišku, kokiais kriterijais remiantis siūloma diskriminuoti ilgesnį nei 30 metų tarnybos stažą turinčius pareigūnus, nustatant, kad jų valstybinės pensijos dydžiui apskaičiuoti taikomos mažiau palankios sąlygos nei trumpesnį tarnybos stažą turintiems pareigūnams", - nurodo Vyriausybė.
Nepritarimas argumentuojamas ir tuo, kad siūlymui įgyvendinti 2014 metais reikėtų papildomų 11,3 mln. litų valstybės biudžeto lėšų.
"Pirmiausia turi būti vykdomi įsipareigojimai atkurti iš valstybės ir savivaldybių biudžetų mokamų atlyginimų, valstybinių pensijų, slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinių kompensacijų mokėjimą. Taigi valstybė negali prisiimti naujų finansinių įsipareigojimų", - sakoma išvadoje.
Seime po pateikimo yra pritarta grupės parlamentarų pateiktam siūlymui didinti už ištarnautus metus prie pensijos skaičiuojamą sumą. Šiuo metu pareigūnams už kiekvienus tarnybos metus skiriama po 1 procentą buvusio darbo užmokesčio, pataisų iniciatoriai siūlo, kad šis dydis siektų 1,5 procento. Pareigūnams, ištarnavusiems daugiau kaip 30 metų, už trisdešimt pirmus ir kiekvienus paskesnius tarnybos metus, įskaitytus į tarnybos laiką pensijai skirti, būtų skiriama po 1 procentą nurodyto darbo užmokesčio.
Šiuo metu Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatyme nurodyta, kad 20 ir daugiau metų vidaus reikalų, valstybės saugumo, krašto apsaugos sistemose, Specialiųjų tyrimų tarnyboje, Kalėjimų departamente ištarnavusiems pareigūnams už kiekvienus tarnybos metus prie pensijos skiriama po 1 procentą buvusio darbo užmokesčio.
Pareigūnų valstybinė pensija skiriama ir išmokama išėjusiems iš tarnybos pareigūnams, ištarnavusiems vidaus reikalų sistemoje 20 ir daugiau metų. Pareigūnai, turėdami tokią teisę, ja dažnai pasinaudoja. Pastaraisiais metais tarp atleistų iš vidaus tarnybos pareigūnų didžiausią skaičių sudaro būtent atleisti jų pačių prašymu dėl išėjimo į pensiją.
"Nerimą kelia tai, kad beveik trečdalis iš 9596 dirbančių policijos pareigūnų turi teisę pasinaudoti šio įstatymo nuostatomis", - teigia iniciatoriai.
Naujausi komentarai