Pereiti į pagrindinį turinį

Žardės tvenkinyje aptiktoms nugaišusioms gulbėms paukščių gripas nepatvirtintas

2021-12-15 11:27

Prieš savaitę Žardės tvenkinyje rastos dvi ledo sukaustytos gulbės užminė mįslę Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT). Tačiau atlikus tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute paaiškėjo, kad paukščių gripo tikimybė – atmesta.

Paaiškėjo: kilę įtarimai dėl galimo paukščių gripo protrūkio nepasitvirtino.
Paaiškėjo: kilę įtarimai dėl galimo paukščių gripo protrūkio nepasitvirtino. / Laimio Steponavičiaus nuotr.

Pasak VMVT Klaipėdos departamento Vyriausiosios veterinarijos gydytojos-inspektorės Anitos Čilvinienės, paukščių mirties priežastis nežinoma.

"Tačiau paukščių gripas nenustatytas. Šiuo metu daugiau iškvietimų nėra. Gulbės yra ištirtos, atsakymai dėl jų – neigiami. Mirties priežasčių nenustatinėjame. Siuntėme konkrečiai dėl paukščių gripo, daugiau tyrimų joms neatliko", – teigė A.Čilvinienė.

Praėjusią savaitę dvi įšalusias gulbes pastebėjo pro šalį ėjęs asmuo. Apie įvykį jis nusprendė pranešti atsakingoms instancijoms.

Atvykusi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba rado ne vieną, o dvi nugaišusias gulbes.

Kadangi viena jų buvo arčiau kranto, tarnybos darbuotojai ją ištraukė greitai, o dėl kitos į pagalbą pasitelkė ugniagesių komandą.

Abi gulbės buvo išsiųstos tyrimams į laboratoriją.

Pernai gruodžio gale uostamiestyje buvo ištirta 14 nugaišusių paukščių mėginių. Nustatyta, kad dvi gulbės prie Žardės tvenkinio ir viena Kopgalyje, uosto akvatorijoje nugaišo būtent dėl paukščių gripo.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento vadovas Antanas Bauža tąkart patikino, kad paukščių gripą nešioja būtent laukiniai sparnuočiai.

"Naminiai paukščiai serga šia liga, jie gali užsikrėsti nuo laukinių. Jei tokį nugaišusį paukštį apgrauš šuo ar katė, ji pati nesusirgs, bet gali ligą parnešti namo ir perduoti kanarėlėms ar kitiems naminiams sparnuočiams. Visada patariame žmonėms neliesti jokių gaišenų, o jei jau liečiame, būtinai mūvėti pirštines, paskui rankas plauti ir dezinfekuoti. Gruodį mūsų nustatytas virusas – nepavojingas žmonėms, bet kas žino, kas gali atsitikti po didelio kontakto. Juk ir COVID-19 ir SARS virusai žmonėms perėjo nuo gyvūnų. Esant tam tikroms sąlygoms, patekę į žmogaus organizmą per labai artimą kontaktą, kaip tai buvo Azijos šalyse, gali užkrėsti ir žmones", – paaiškino A.Bauža.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų