Prieš savaitę užgriuvę į narkotikų prekybos centru mieste tapusį Minijos gatvės 129 namą pareigūnai tądien išsivežė penkias čigones, įtartas prekyba narkotikais. Jų atžalomis pasirūpino valdiškos įstaigos, konstatavusios, kad vaikams tokioje aplinkoje gyventi nesaugu.
Heroiną slėpė drabužėliuose
Kovo 2-ąją pareigūnai išsivežė penkias romų tautybės įtariamąsias, visos jos dvi paras praleido Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinėje.
Vėliau į laisvę išleista nėščia vieną mažylį turinti moteris bei jos tautietė, neturinti vaikų.
Klaipėdos miesto apylinkės teismas leido trims mėnesiams suimti tris moteris.
Moterys įtariamos prekiavusios heroinu, o kvaišalus slėpusios vaikų drabužėliuose, viena jų – tarp savo 13-metės dukros daiktų.
Dešimčia jų vaikų ėmė rūpintis vaikų teisių saugotojai. Vienas mažylis apgyvendintas Sutrikusio vystymosi kūdikių namuose.
Šeši vienos įtariamosios vaikai vakar iškeliavo į Anykščius, mat jų bei jų gimdytojos deklaruota gyvenamoji vieta – būtent šis Aukštaitijos miestas.
Dar trys mažamečiai ir nepilnamečiai gyvena uostamiesčio Šeimos ir vaiko gerovės centre.
Giminaičiai negali globoti
Kaip patikino Klaipėdos vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Gražina Aurylienė, šiems vaikams valdiškose įstaigose kur kas saugiau gyventi nei Minijos g. 129 name, kur mamos nuolat prekiauja narkotikais, kur priklausomi nuo kvaišalų žmonės aiškinasi tarpusavio santykius, ten pat vartoja narkotikus, plėšikauja ir vagia.
Šis namas, miesto policijos komisariato duomenimis, yra vienas tų, kuriuose padaroma daugiausia nusikaltimų.
Paimti iš nesaugios aplinkos mažieji yra gerai nusiteikę, neatrodo nusiminę. Tačiau jų giminaičiai mina valdiškų namų slenksčius, prašydami leisti jiems globoti šiuos vaikus.
"Jie lanko visus: ir mus, ir vaikus. Gerai, kad artimieji bendrauja su giminaičių vaikais, bet jų prašymo patenkinti mes negalime. Šie žmonės paprasčiausiai neatitinka globėjams keliamų reikalavimų. Žinoma, gaila, kad iš šeimų paimami nepilnamečiai ir mažamečiai, bet kol kas teigiama linkme problemos išspręsti negalime", – tikino G.Aurylienė.
Kadangi įtariamųjų namuose pareigūnai aptiko apie 100 lankstinukų su heroinu ir 75 psichotropinio poveikio tabletes, galima spėti, kad moterys bus nuteistos kalėti ne vienus metus.
Tiesa, pastaruoju metu teismai vis liberaliau vertina atžalų turinčių nusikaltėlių veiksmus. Juo labiau kad advokatai teisiamiems kvaišalų pardavėjams pataria, kaip gintis nuo sunkių kaltinimų.
Po policijos operacijos į liūdnai pagarsėjusį buvusį bendrabutį kaip tarakonai sliūkino narkomanai. Dar nežinia, ar pareigūnų tarnybiniams šunims pavyko aptikti visus kvaišalus.
Savivaldybė parduos kambarius
Šiame labai blogos reputacijos name savivaldybė turi 31 kambarį, kurį suteikia būsto neturintiems asmenims, tačiau nemaža dalis, sužinoję, kad valdžia siūlo apsigyventi šioje vietoje, jo atsisako.
Dabar čia yra 13 tuščių būstų.
"Normalūs žmonės ten negali gyventi, jie yra mušami, atimami pinigai. Neturėjome kitos išeities, kaip perkelti juos į kitus bendrabučius. Tuščiuose butuose negalime apgyvendinti žmonių ne tik dėl blogos aplinkos, nors šis veiksnys yra lemiamas. Šiame name yra ir bendrų patalpų problema – nebėra bendrų virtuvių. Praustuvų, dušų ir tualetų yra akivaizdžiai per mažai, turint galvoje gyventojų skaičių", – patikino Klaipėdos savivaldybės Socialinio būsto skyriaus vedėja Danguolė Netikšienė.
Kadangi net paminėtos buitinės problemos yra labai sunkiai išsprendžiamos, savivaldybė norėtų jai priklausančius būstus šiame name parduoti. Kol kas nežinia, ar toks turtas ras pirkėjų.
Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojos atsiuntė Socialinio būsto skyriaus valdininkams raštą prašydamos nesiūlyti šeimoms su vaikais būstų šiame name dėl netinkamos aplinkos vaikams augti.
"Bendrabučiai nėra joks socialinis būstas. Tai yra savivaldybės gyvenamosios patalpos, kurios naudojamos pagal savivaldybės tarybos patvirtintą reglamentą. Todėl savivaldybė yra laisva priimti sprendimus, susijusius su šiais namais. Šiandien matydami tokią situaciją, kokia ji yra, įžvelgiame vienintelę išeitį – bandyti atsisakyti tokio turto", – paaiškino D.Netikšienė.
Tame pačiame name gyvena ir padorių žmonių. Jie dešimtmečiais laukia sprendimo dėl šio bendrabučio ateities.
Naujausi komentarai