Kaip pernai gruodį nusprendė Klaipėdos apygardos teismas, nepilnamečių grupės organizatorius Deividas Sadovskis kalės pusšeštų metų. Jo gynėjas prašė bausmės vykdymą atidėti.
Pauliui Žutautui palikta puspenktų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant dvejiems metams. Jaunuoliui taip pat skirta auklėjamojo poveikio priemonė – jis įpareigotas metus tęsti mokslus, naktimis būti namuose.
Apeliacinis teismas bylą nagrinėjo pagal Klaipėdos apygardos prokuratūros ir nuteistojo D.Sadovskio gynėjo skundus.
Apeliacinės instancijos teismas tik panaikino nuosprendžio dalį, kuriuo abu šie jaunuoliai buvo nuteisti už neteisėtą elektrošoko įgijimą, nes, teismo vertinimu, nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
„Keistokas reguliavimas tokio dalyko (elektrošoko – BNS), toks daiktas nėra draudžiamas civilinėje apyvartoje, bet yra įgijimo nuostatai – nepilnametis laisvai įgyti negali, pilnametis laisvais gali įgyti. Keista situacija – nepilnametis baudžiamas griežčiau, nei pilnametis asmuo. Konstitucinio Teismo nuostata – ne kiekvienas veiksmas, kuris formaliai panašus į nusikaltimą tikrai turėtų būti vertinamas kaip baudžiamąją atsakomybę užtraukiantis dalykas“, – posėdyje sakė Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas Aloyzas Kruopys.
Jis pažymėjo, kad pernai gruodį nuosprendį paskelbęs Klaipėdos apygardos teismas padarė teisingas ir pagrįstas išvadas apie byloje aprašytus įvykius. Prokuratūros prašymas sugriežtinti bausmę P.Žutautui nėra pagrįstas – reali žala nebuvo padaryta, gyvybė niekam neatimta, be to, P.Žutautas nusikaltimo būdamas nepilnametis.
„Priešingai yra su D.Sadovskiu. Po šių nusikaltimų įvykdymo jis buvo nuteistas už kitas nusikalstamas veikas, nors tuo metu galiojo jam skirta kardomojo priemonė. Šansai, kad nedarys nusikaltimų, yra mažesni, todėl gynėjo prašymas dėl bausmės atidėjimo netenkinamas“, – sakė teisėjas A.Kruopys.
Visiems kitiems jaunuoliams paliktos galioti lygtinės bausmės bei auklėjimo priemonės.
Pernai kovą Klaipėdos apskrities policija ir prokuratūra pranešė nustatę, kad nepilnamečių valdoma nusikalstama grupuotė 2014 metais apiplėšė uostamiestyje esančią kredito uniją. Pagrobta daugiau nei 90 tūkst. litų (per 26 tūkst. eurų). Atliekant tyrimą taip pat nustatyta, kad planuota apiplėšti dar vieną kredito uniją Telšiuose bei nužudyti jos darbuotoją.
D.Sadovskis pirmiausia apvogė savo močiutę. Jis ir dar vienas bendras pripažinti kaltais, jog neteisėtai pasisavino senolės banko kortelę, jos PIN kodą ir 2014 metų žiemą iš bankomato per tris kartus išėmė 6 tūkst. litų.V
Vieno iš dabar jau nuteistų vaikinų mama dirbo vienoje uostamiesčio kredito unijoje. Bendrininkai įkalbėjo vaikiną iš mamos pavogti raktą nuo kredito unijos patalpų, sužinoti signalizacijos kodus.
Jaunuoliai Klaipėdoje stebėjo unijos darbo grafiką, sekė darbuotojus, pateko į unijos patalpas bei atjungė apsaugos priemones, pasinaudoję grupuotės nario motinos, tuo metu dirbusios kredito unijoje, signalizacijos kodais.
Už nusikalstamu būdu įgytus pinigus buvo perkami automobiliai, motociklai, dviratis, mobilieji telefonai, kompiuteriai, laikrodžiai bei kiti daiktai. Jaunuoliai pramogavo pirtyse, gyveno išsinuomotuose butuose. Dalis grynųjų – apie 6 tūkst. rasta ir grąžinta kredito unijai.
Penki jaunuoliai Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnams įkliuvo 2014 metų vasarą miške, ties vienu kaimu. Įtariamųjų išsinuomotame mikroautobuse policininkai rado ir paėmė du pistoletus, elektroimpulsinį prietaisą, pirštines, kaukę bei kastuvą. Miške aptikta iškasta duobė.
Paaiškėjo, kad ruoštasi apiplėšti Telšiuose esančią kredito uniją. Pagal nusikaltimo planą, būtų užpulta paskutinioji darbo dienos pabaigoje iš unijos išeinanti darbuotoja, ji būtų nužudyta ir užkasta paruoštoje duobėje.
Įtariamieji sulaikyti tuo momentu, kai atvyko į mišką pagilinti duobę.
Teismuose pritrūko įrodymų, kad nepilnamečiai veikė kaip organizuotas susivienijimas. Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, laisvės atėmimo bausmė nepilnamečiui negali viršyti 10 metų.
Naujausi komentarai