Pereiti į pagrindinį turinį

Pardavėjos klaidos kaina – visa alga

2015-06-17 08:20

Pardavėjos klaida atiduodant pirkėjui grąžą skaudžiai kirto jai pačiai. Mergina neteko daugiau pinigų, nei jai mokama už mėnesio darbą.

Įtarimai: pardavėja spėja, kad vaikinas baltais marškinėliais paėmė beveik 500 eurų, kurie jam nepriklausė. Įtarimai: pardavėja spėja, kad vaikinas baltais marškinėliais paėmė beveik 500 eurų, kurie jam nepriklausė.

Pardavėjos klaida atiduodant pirkėjui grąžą skaudžiai kirto jai pačiai. Mergina neteko daugiau pinigų, nei jai mokama už mėnesio darbą.

Grąža – lyg iš 500 eurų

Gegužės 23 d., kai prekybos centro "Akropolis" parduotuvėse vyko akcija "Jamam", pirkėjų buvo daugybė, tad nenuostabu, kad pardavėjų krūvis buvo didesnis nei įprasta.

"Aprangos galerijoje" dirbanti mergina tikino tądien nukentėjusi nuo nesąžiningo pirkėjo.

Apie 14 val. parduotuvėje apsilankė keli vaikinai. Vienas jų pirko marškinėlius, kainavusius 8 eurus. Pirkėjas padavė 100 eurų kupiūrą.

Jauna pardavėja net nepastebėjo, kaip jos pirštai paspaudė kasos aparato klavišus taip, tarsi jai būtų paduota 500 eurų kupiūra, aparatas parodė, kad vaikinui priklauso 492 eurų grąža.

Tokią sumą atskaičiavusi pardavėja iškart nesuprato, kodėl pirkėjas susižvalgė su draugu, vaikinai kažką aiškinosi dar ir eidami iš parduotuvės.

Tik vėliau mergina suvokė savo klaidą.

Vaizdo kamerų užfiksuotas marškinėlių pirkimo momentas parodė, jog vaikinas padavė žalią šimtinę, o ne raudoną 500 eurų kupiūrą.

Nors akivaizdu, kad abu jaunuoliai suprato, kad pardavėja suklydo, apie tai jai neprasitarė ir eurų negrąžino, todėl mergina turėjo padengti trūkumą iš savo kišenės.

Policija tyrimo nepradėjo

Atiduota suma yra didesnė nei pardavėja gauna už viso mėnesio darbą.

"Per dvejus su puse metų man nėra buvę nieko panašaus. Mano draugei kartą atsitiko panašus atvejis, ji suklydo ir padavė klientui jo sumokėtą sumą, bet tas žmogus buvo garbingas ir jai pasakė apie klaidą", – pasakojo jauna pardavėja.

Mergina kreipėsi į policiją, pateikė vaizdo kamerų užfiksuotų vaikinų atvaizdus.

Apmaudu, bet po kelių savaičių policininkai jai pranešė, kad identifikuoti įtariamųjų nepavyko, todėl pasitarę su prokurorais policininkai tyrimo nepradėję.

Tai esą net ne vagystė, o pačios pardavėjos klaida.

"Žinau, kad panašus atvejis buvo Šiauliuose. Tada policininkai nustatė nesąžiningą pirkėją ir privertė atiduoti neteisėtai pasisavintus pinigus. Dar turiu vilčių, kad kas nors atpažins tuos vaikinus ir padės man", – vylėsi pardavėja.

Pirkėjas yra jaunas, merginos manymu, jis gali būti vyresniųjų klasių moksleivis. Galbūt savo sūnų atpažins tėvai.

Būtina įrodyti nesąžiningumą

Klaipėdos 2-ojo policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Albinas Misevičius pasakojo, kad tai ne vienintelis atvejis, kai pardavėjos prašo rasti klientus, kuriems per apsirikimą atidavė didesnę nei priklausė grąžą.

Dažniau tokių pirkėjų nepavyksta rasti.

Tarp kelių tokių atvejų bent vienas buvo sėkmingas, policininkams pasisekė surasti pirkėją.

"Tokiais atvejais labai svarbu ne tik rasti žmogų, bet ir įrodyti, kad jis suprato gavęs jam nepriklausančius pinigus ir pasielgė nesąžiningai, – aiškino pareigūnas. – Kartais policininkai būna tik tarpininkai, savotiški pagalbininkai žmogui susivokti, kaip teisingai pasielgti. Juk visiškai normalu būtų atsiprašyti ir atiduoti nepagrįstai gautus pinigus."

Pasak A.Misevičiaus, visiškai įmanomas dalykas, kad žmogus, neskaičiuodamas grąžos, įsideda pinigus į piniginę, kurioje yra kur kas didesnė suma.

Įrodyti nesąžiningą poelgį nėra paprasta. Daug kas priklauso nuo paties tuo įtarto asmens moralinių nuostatų.

Tad ir šiuo atveju jauna pardavėja gali apeliuoti tik į vaikino sąžinę, galbūt jo draugai ar artimieji paprotins, kad būtų garbingiau pinigus atiduoti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra