Pereiti į pagrindinį turinį

Perspėja: sukčiai vėl ėmėsi senos vilionės „Alio, mama“

2024-09-12 10:21

Pareigūnai įspėja – grįžta anksčiau plačiai taikytas sukčiavimo būdas. Asmuo, paskambinęs ir prisistatęs šeimos nariu, teigia esą pakliuvęs į kokią nors komplikuotą situaciją ir, įbauginęs auką, prašo pagalbos – pinigų.

Būdas: sukčiai skambina aukoms ir meluoja apie neva į nelaimę patekusius šeimos narius.
Būdas: sukčiai skambina aukoms ir meluoja apie neva į nelaimę patekusius šeimos narius. / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Šį sukčiavimo būdą Klaipėdos policijos bendruomenės pareigūnai įvardijo „Alio, mama“. Jų teigimu, nors telefoninių sukčių pinklės nuolatos keičiasi, tobulėja, bet sugrįžta ir anksčiau taikyti metodai.

Pareigūnai nurodo, kad paskambinęs asmuo gali pasakoti esą pakliuvęs į pačias įvairiausias situacijas, viena jų – eismo įvykis.

„Praneša, kad pateko į eismo įvykį ir reikalingi pinigai gydymui. Iš netikėtumo ir susijaudinimo skambinusiojo balsas atrodo kaip artimo žmogaus. Nedelsiant pokalbį perima ir „advokatas“. Tada į namus atėjusiam nepažįstamajam perduodami pinigai“, – perspėjo pareigūnai.

Paskambinęs asmuo gali prisistatyti ne tik advokatu, bet net ir policijos atstovu.

„Atminkite, kad įvykus avarijai ar kitai nelaimei, policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ir pažeidėjo“, – priminė pareigūnai.

Dėl šios priežasties rekomenduojama neskubėti vykdyti jokių skambinusiojo prašymų.

Užuot juos vykdžius, reikėtų paskambinti patekusiajam į tariamą nelaimę artimajam ir įsitikinti, ar jam išties reikalinga pagalba. Taip pat primenama neįsileisti nepažįstamų žmonių į namus ir neperduoti jiems pinigų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų