Trečiadienio naktis daugybei uostamiesčio specialiųjų tarnybų darbuotojų buvo nerami – policininkai bei "Aro" kovotojai automobilių aikštelėse prie prekybos centro valandų valandas ieškojo sprogmenų. Grėsmingą žinią apie galimą sprogimą pranešęs benamis kitą dieną susiruošė iškeliauti iš Klaipėdos.
Žinia nuskriejo į Vilnių
Kelios minutės po 3 val. nakties bendruoju pagalbos telefonu paskambino vyras ir papasakojo dar dieną girdėjęs, kaip keli jaunuoliai tarpusavyje kalbėjo apie tai, jog prie "Akropolio" susprogdins užtaisą.
Gilią naktį žinia pasiekė net Policijos departamentą. Sostinės pareigūnų sprendimu uostamiesčio policija paskelbė planą "Skydas".
Paprastai, kai dienos metu skelbiamas "Skydas", į įvykio vietą kviečiami ne tik policijos pareigūnai, bet ir greitoji medicinos pagalba bei ugniagesiai.
Tačiau šįkart planas buvo paskelbtas gilią naktį, tad priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir greitosios nuspręsta nekviesti.
Viešąją tvarką palaikyti padėjo du policijos patrulių ekipažai.
Apieškojo 40 mašinų
Kai prie prekybos centro atvažiavo "Aro" vyrai bei policininkai, iš "Akropolio" išėjo apsaugininkai.
Jiems buvo paaiškinta, kad pastatui veikiausiai grėsmės nėra, tad apsaugos darbuotojai apžiūrint aikšteles nedalyvavo.
Lietuvos policijos specialiųjų operacijų rinktinės "Aras" kovotojai dirbo drauge su Sprogmenų paieškos ir neutralizavimo skyriaus pareigūnais. Šie atsivežė sprogmenis rasti apmokytą tarnybinį šunį.
Belgų aviganė Bekė apuostė visus 40 aikštelėse prie "Akropolio" nakčiai paliktus automobilius, tačiau nieko panašaus į pavojingą užtaisą nerado.
Operacija baigėsi tik 7.25 val.
Iškvietė į apklausą
Dieną aptarinėdami šį įvykį pareigūnai džiaugėsi, kad keistuolis apie galimą sprogimą nepranešė dieną, nes tada iš prekybos centro būtų tekę evakuoti visus žmones bei apžiūrėti kur kas didesnį skaičių automobilių.
Klaipėdos 2-ajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę, kai dėl to buvo iškviestos specialiosios tarnybos.
Jeigu bus įrodyta, kad bendruoju pagalbos telefonu žinią pranešęs vyras tai darė piktybiškai, žinodamas, kad jokios grėsmės nėra, jam grėstų viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba areštas.
Pareigūnai dar bando sužinoti, kodėl dieną išgirdęs grėsmingą jam pasirodžiusią žinią vyras apie tai pranešė tik naktį. Tik išsiaiškinus visas aplinkybes pareigūnai spręs, ar yra pagrindas pranešėją bausti.
Gali būti, kad vyriškis neteisingai suprato žargonu kalbančių vaikinų pokalbį.
Ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai buvo susitarę, kad į apklausą jis ateis šiandien ir dar kartą viską detaliai paaiškins.
Išgirdo važiuodamas paspirtuku
40-metis Sergejus S. dienraščiui "Klaipėda" pasakojo išgirdęs dviejų vaikinų pokalbį, kai važiavo paspirtuku.
Tačiau netrukus patikslino, kad viskas vyko rūkymui skirtoje vietoje prie centrinio įėjimo į "Akropolį". Ten jis esą ir nugirdo, kaip šalia ant suoliuko sėdėję vaikinai kalbėjo lietuviškai.
Vyro nugirsta frazė skambėjo maždaug taip: "Bus "prikolas", kai tas aparatas pakils į orą".
Tai sakydami jaunuoliai neva kalbėjo apie tą vietą, kurioje tuo metu buvo.
"Galima galvoti, ką tik nori. Gal jie kalbėjo apie kosminę stotį. Bet nusikaltėlių žargonu tai reiškia, kad kažkas sprogs", – samprotavo vyras.
Sergejus S. pasakojo tuo metu rimtai nesureagavęs į išgirstą frazę, bet ji įstrigo vyrui į galvą. Jis suprato, kad nusikaltėlių slengu kalbėję vaikinai minėjo sprogdinimą prie "Akropolio".
Atliko pilietinę pareigą
Dieną benamiui Sergejui S. šis pokalbis neatrodė reikšmingas, tačiau jis tikino negalėjęs pamiršti nugirstos frazės, o naktį nusprendęs paskambinti pagalbos telefonu.
Vyras teigė negalėjęs užmigti visą naktį, kankinęsis, ta mintis jam nedavė ramybės.
"Aš išgirdau grėsmingas gaideles jų kalboje. O jeigu būčiau nepaskambinęs ir būtų kas nors atsitikę, kaip tada man būtų reikėję gyventi? Juk sąžinė užgraužtų", – vakar dienraščiui tvirtino žmogus.
Esą jo reikalas buvo pranešti, o policijos – tikrinti ar ne.
"Ačiū dievui, kad nieko blogo neatsitiko. O gal jie tiesiog sprogmens nesugebėjo rasti? Nemanau, kad ką nors blogo padariau", – kalbėjo Sergejus S.
Greitkeliu – į Airiją
Vakar dienraščio "Klaipėda" korespondentų kalbinamas šis vyras teigė stovįs greitkelyje ir turintis vienintelį norą dingti iš Klaipėdos.
Jis pasisakė bandantis pakeleivingomis mašinomis keliauti į Airiją, kur gyvena jo dukra. Ten ketinantis apsigyventi ir įsidarbinti.
Paklaustas, o kaipgi pažadas ketvirtadienį apsilankyti 2-ajame policijos komisariate, Sergejus S. mestelėjo, kad jam tai – nė motais.
Tą pačią dieną šis žmogus telefonu kalbėjo ir su policijos pareigūnais bei prašė surasti iš jo pavogtą mersedesą.
O po kelių minučių paskambinęs į redakciją jis prašė nupirkti jam bilietą į Airiją mainais už jo reportažus apie šios šalies ekonomiką arba pramogų pasaulį.
"Jei pranešė, turime reaguoti"
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus viršininkas Virginijus Zubauskas teigė, jog policija turi patikrinti kiekvieną pranešimą, kad ir kokių minčių jis kelia.
"Mes negalime vertinti žmogaus būklės. Jei jis paskambino ir pranešė, mes turime reaguoti", – tvirtino V.Zubauskas.
Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras" kovotojams šis nakties įvykis tapo savotiškomis pratybomis. Sausio pradžioje jiems panašus išbandymas buvo tekęs Palangoje.
Tąkart buvo pranešta, kad sprogmenys padėti autobusų stotyje bei viešbutyje "Palanga".
Patikrinę abu objektus kovotojai nieko pavojingo nerado.
"Toks yra mūsų darbas", – komentuodamas įvykį pasikuklino "Aro" vadas Viktoras Grabauskas.
Naujausi komentarai