Bendrajame pagalbos centre – vėl skandalas. Šį kartą prokuratūra susidomėjo Klaipėdos skyriaus vadovu Rolandu Miliumi. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl BPC Klaipėdos skyriaus vadovo veiksmų, kuriuose įžvelgta nusikalstamos veikos požymių.
Tiria departamentas
Teigiama, kad skyriaus vadovas R.Milius netinkamai tvarkė dokumentaciją, įtraukdamas pagal darbo sutartį priimamus darbuotojus į mokymus. Jie į BPC Klaipėdos skyrių buvo pakviesti iš Darbo biržos.
Esą pati BPC tarnyba išsiaiškino šiuos nusižengimus ir kreipėsi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vidaus tyrimų tarnybą.
Rugsėjį buvo baigtas tarnybinis patikrinimas, kurio medžiagos pagrindu Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą.
Laikinai BPC vadovaujantis Vilniaus skyriaus vadovas Liutauras Šinkūnas aiškino, kad tarnybinio patikrinimo sulaukusio Klaipėdos skyriaus vadovo veiksmuose buvo nustatyta kai kurių nusižengimų.
"Tačiau kiek tai rimta, turės įvertinti prokuratūra. Tai yra finansiniai dalykai. Jei tai būtų tarnybiniai klausimai, pati BPC tarnyba spręstų, kokią nuobaudą skirti. Anksčiau taip pat buvo klausimų dėl šio vadovo kompetencijos. Pernai R.Miliui buvo surengta neeilinė atestacija", – aiškino L.Šinkūnas.
Gresia netekti pareigų
Kuo gali atsirūgti tyrimas R.Miliui, laikinai BPC vadovaujantis L.Šinkūnas neprognozavo.
"Manyčiau, teismas spręs, prokuratūra pradėjo tyrimą. Tačiau galvoju, pasitvirtinus duomenims, tai gali kainuoti karjerą, nors nemanau, kad pinigai buvo dedami į kišenę. Tai dokumentacijos tvarkymo klausimai", – situaciją komentavo L.Šinkūnas.
Jo teigimu, šiuo metu Klaipėdos skyriuje yra 139 darbuotojų etatai, tačiau net 40 iš jų yra laisvi.
"Bėda, kad nėra norinčių dirbti šį darbą. Vidutinis pagal darbo sutartį dirbančio specialisto atlyginimas tesiekia 1,3–1,4 tūkst. litų, atskaičius mokesčius. Statutiniai darbuotojai gali tikėtis apie 1,6 tūkst. litų atlyginimo", – paaiškino L.Šinkūnas.
Pasitraukia po 3 mėnesių
Dėl nedidelių algų BPC operatoriais padirbęs jaunimas vidutiniškai po trijų mėnesių meta šį darbą.
"Didelė atsakomybė ir mažai perspektyvų. Statutiniai darbuotojai gali tikėtis priedų prie algų už stažą. O laisvai samdomi kone kiekvieną dieną pasitraukia iš pareigų", – tikino L.Šinkūnas.
Šiam darbui reikalaujama neuniversitetinio išsilavinimo.
"Prieš įsidarbinant dar reikia tris mėnesius mokytis. Tačiau dauguma jų pasitraukia kone paskutinėmis mokymo savaitėmis. Daugelis žmonių renkasi tarp darbo vietos pas mus ir kasininkės darbo. Daugelis nueina dirbti į kasą, nes gauna priedus ir nuolaidų maistui", – pastebėjo Vilniaus BPC skyriaus vadovas.
Mažiausia nuobauda, kuri laukia R.Miliaus, – perkėlimas į žemesnes pareigas.
Pasak Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Vytauto Jurkevičiaus, tyrimas pradėtas dėl dokumentų klastojimo.
"Kalbama apie neteisingą dokumentų pildymą. Tyčios lyg ir negalėtume įžvelgti. Tačiau tyrimas pradėtas. Bėda ta, kad Lietuvoje per mažas teistų žmonių skaičius. Bent taip mano dalis prokurorų", – juokavo V.Jurkevičius.
Pernai pareigų neteko buvęs BPC viršininkas Artūras Kedavičius. Jis paliko užimamą postą nesulaukęs tarnybinio patikrinimo išvadų.
Naujausi komentarai