Įkalinimo vietose sėdintys sukčiai nerimsta – jie randa aukų ne tik tarp patiklių moterų, bet ir tarp verslininkų, o nusikaltimo schemą sugeba susukti taip išradingai, kad į vieną nusikaltimą įtraukti asmenys vieni kitų nepažįsta.
Sėdo už suktybes
Klaipėdos policijos Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai išnarpliojo painią Pravėniškėse kalinčio 28 metų panevėžiečio Justino sugalvotą nusikaltimo schemą. Šis už suktybes kalintis jaunas vyras anksčiau pasižymėjo tuo, kad sukčiaudavo įsigijęs bankrutuojančias įmones.
Šį kartą nusikaltimą jis įvykdė kalėdamas pataisos namuose, tam užteko tik gudrios galvos ir kompiuterio.
Justinas susirado internete vairuotoją, kuriam prisistatė esąs verslininkas, norintis, kad į Belgiją būtų nugabentas jo krovinys. Norėdamas patvirtinti savo ketinimus pasisamdyti vairuotoją, nusikaltėlis paprašė jam internetu atsiųsti visus leidimus dirbti bei įmonės rekvizitus.
Sandoris žadėjo būti pelningas, todėl nieko pikta neįtariantis klaipėdietis vairuotojas nusiuntė savo duomenis bei juos patvirtinančių dokumentų elektroninius variantus.
Atidavė raktelius sukčiaus draugui
Tuo pat metu įkaltintas sukčius taip pat internetu verslininkui iš Kauno prisistatė verslininku, teikiančiu pervežimo paslaugas. Kaunietis susirašinėjo su Justinu, nė neįtardamas, kad šis rašo jam svetimu vardu ir siunčia klaipėdiečio vežėjo dokumentų kopijas.
Kaunietis paprašė nugabenti į Belgiją du šiemet pagamintus "Range Rover" bei 2009 m. pagamintą 7 klasės BMW.
Suktybės sumanytojas viską taip susuko, kad vairuotojas jį palaikė užsakovu, o kaunietis verslininkas – vairuotoju.
Vairuotojas pasikrovė tris brangias mašinas, bet pakeliui gavo nurodymą užsukti į Klaipėdą, čia jam esą reikėsią palaukti papildomo krovinio, nes tris automobilius į Europą vežti neapsimoka.
Vieną kovo vakarą klaipėdietis atvairavo vilkiką su į Belgiją turėjusiais iškeliauti automobiliais. Telefonu jam buvo nurodyta vilkiką nuvairuoti į aikštelę prie Tilžės turgaus, kur jo lauksiąs užsakovo žmogus.
Vairuotojas viską padarė, kaip buvo liepta, ir net neįtarė, kad Klaipėdoje jį pasitiko sukčiaus siųstas žmogus. Vairuotojas jam atidavė vilkiko raktelius ir iškeliavo laukti likusios krovinio dalies.
Vairuotojui – milžiniškas ieškinys
Po poros dienų jam paskambino kaunietis užsakovas, klausdamas, kodėl jo automobiliai dar nepasiekė Belgijos. Vairuotojo kalba apie papildomo krovinio laukimą nustebino kaunietį. Tada paaiškėjo, kad abu buvo apgauti.
Tuo metu per 600 tūkst. litų kainavę automobiliai sukčiaus parankinių nukeliavo į kitą Lietuvos pusę. Pareigūnai jų dar ieško.
Tuo tarpu mašinų savininkas pareiškė klaipėdiečiui vairuotojui ieškinį.
Ši suktybė yra vienintelė susukta įkalinimo įstaigoje tupinčio nusikaltėlio. Pasak pareigūnų, kituose Lietuvos miestuose tiriama daugiau šio asmens įvykdytų nusikaltimų.
Pirko išsimokėtinai
Kitas jaunas kalinys Tadas sugalvojo paprastesnę nusikaltimo schemą ir taip pat apgavo ne vieną žmogų.
Internetiniame automobilių prekybos tinklalapyje jis pasiskelbė norintis pirkti nelabai brangų automobilį išsimokėtinai.
Netrukus sulaukė pasiūlymo pirkti mašiną už 7 tūkst. litų ir pradėjo derybas dėl mokėjimo. Telefonu jis įtikino pardavėją, kad pirmąjį įnašą už mašiną galės sumokėti po poros dienų, o likusius pinigus atiduosiąs dalimis per pusmetį.
Sutartą dieną į sutartą vietą atėjo Tado brolis Kęstutis su žmona Oksana. Jie jau buvo parengę pirkimo–pardavimo sutartį. Kęstutis prisistatė pirkėju, bet patikino neturįs dokumento, todėl mašina buvo nupirkta jo žmonos vardu.
Pardavėjas net nesuabejojo, kad kalbėjo visai su kitu asmeniu. Oksana suvaidino negaluojančią nėščiąją ir vis skubino pasirašyti sutartį.
Negavo nė vieno cento
Taip per kelias minutes automobilio savininkas sutvarkė pardavimo formalumus ir, negavęs nė cento už savo mašiną, iškeliavo namo. Tačiau sutartu laiku jo banko sąskaita nepasipildė pirmąja sutarta suma.
Vyras nuskubėjo į policiją, tačiau pareigūnai apžiūrėjo tvarkingai surašytą pirkimo–pardavimo sutartį ir pareiškė, kad tai civiliniai santykiai ir patarė palaukti sutarto termino pabaigos.
Po pusmečio paaiškėjo, kad Tadas taip apgavo ne vieną žmogų. Kitas taip pat lengvabūdiškai atidavė sukčiams 13 tūkst. litų kainavusią mašiną.
Beje, pirmąjį automobilį sukčiai atidavė už skolas. Pareigūnai jį rado tada, kai mašina jau buvo pakeitusi penkis savininkus. Paskutinysis jo neteko, nes automobilis buvo grąžintas teisėtam savininkui.
Šioje sukčiavimo schemoje labai populiaru parduodant melu išviliotą mašiną tikinti, kad savininkas išvažiavęs į užsienį, todėl negalima įforminti pardavimo.
Netrukus Tadas ir jo brolienė Oksana stos prieš teismą. Kęstutis tapo nusikaltimo auka ir atpildo už dalyvavimą brolio suktybėse nesulaukė.
Apibendrindami šiuos sukčiavimo atvejus pareigūnai teigia, kad dažniausiai nukentėjusiesiems koją pakiša patiklumas.
Naujausi komentarai