Pereiti į pagrindinį turinį

Tarša Salantuose: kas į vandenį leidžia dyzeliną – neaišku, tačiau rastas neteisėtas vamzdis

Aplinkosaugininkai ir ugniagesiai ieškojo taršos šaltinio Salantų miestelyje. Pirmadienį vakare Salantų regioninio parko darbuotojai pranešė, kad Salanto upėje pastebėti teršalai, o pačiame miestelyje tvyro dyzelino tvaikas. Antradienį popiet pareigūnai pranešė, kad aptiko schemose nepažymėtą vamzdį, kuris ir gali nešti teršalus.

Procesas: pirmadienį iki vidurnakčio ieškoję teršėjo, aplinkosaugininkai darbus tęsė ir antradienį. Procesas: pirmadienį iki vidurnakčio ieškoję teršėjo, aplinkosaugininkai darbus tęsė ir antradienį. Procesas: pirmadienį iki vidurnakčio ieškoję teršėjo, aplinkosaugininkai darbus tęsė ir antradienį. Procesas: pirmadienį iki vidurnakčio ieškoję teršėjo, aplinkosaugininkai darbus tęsė ir antradienį. Procesas: pirmadienį iki vidurnakčio ieškoję teršėjo, aplinkosaugininkai darbus tęsė ir antradienį. Procesas: pirmadienį iki vidurnakčio ieškoję teršėjo, aplinkosaugininkai darbus tęsė ir antradienį. Procesas: pirmadienį iki vidurnakčio ieškoję teršėjo, aplinkosaugininkai darbus tęsė ir antradienį. Procesas: pirmadienį iki vidurnakčio ieškoję teršėjo, aplinkosaugininkai darbus tęsė ir antradienį.

Ieškojo iki nakties

Specialiosios tarnybos į įvykio vietą iškviestos dar pirmadienį vakare, taršos šaltinio ieškota iki vėlumų.

„Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos visą vakarą darbavosi Salantuose, kur bandė sustabdyti į Salantą betekančius teršalus – veikiausiai dyzeliną. Teršalai atiteka drenažo vamzdynais, tačiau vis dar nepavyksta nustatyti iš kur. Tad prašome salantiškių, galinčių žinoti, kur yra paslėpti dyzelino bakai, pagalbos. Kad teršalai nepasklistų, buvo sumontuotos boninės užtvaros. Taip pat papildomos užtvaros atvežtos iš savivaldybės. Užterštas vanduo pumpuojamas į specialias talpykles, kurių jau atgabenta papildomai“, – vėlyvą pirmadienio vakarą į gyventojus feisbuke kreipėsi Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Antradienį aplinkosaugininkai pasitelkė gausesnes pajėgas ir tęsė taršos šaltinio paieškas.

Kretingos savivaldybės nuotr.

„Preliminariais duomenimis, teka kuras, skirtas krosnims kūrenti. Įvykio vietoje budintys priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai prižiūri, kad teršalai nepatektų už boninių užtvarų, ir užterštą vandenį pumpuoja į specialias talpykles. Aplinkosaugininkams padeda seniūnijos darbuotojai“, – pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

Taip pat buvo iškviesti Aplinkos apsaugos agentūros laboratorijos specialistai paimti mėginių.

Kretingos savivaldybės nuotr.

Tikrina drenažą

Kad būtų nustatytas taršos šaltinis, tyrimas tęsiamas ir toliau. Teršėjui gresia bauda, jis turės atlyginti aplinkai sukeltą žalą.

Aplinkos apsaugos departamento Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Ričardas Kašėta tikino, kad labai sudėtinga surasti, iš kur į Salanto upę atitekėjo dyzelinas.

Kretingos savivaldybės nuotr.

„Pasitelkėme vandentiekininkus, jie specialia dūmų įranga gali padėti aptikti taršos šaltinį. Jei tai būtų lietaus arba nuotekų kanalizacijos vamzdynai, iš karto atrastume. O šiuo atveju dyzelinas atiteka drenažo sistemomis, kurios, pagal turimus planus ir schemas, neatitinka realios situacijos. Melioracijos trasomis teka, o jos yra giliai, po žeme“, – stebėjosi R.Kašėta.

Pirminiais duomenimis, į upę galėjo patekti apie du kubinius metrus dyzelino ar vandens sumaišyto su dyzelinu. Tikslūs teršalų kiekiai bus nustatyti vėliau.

Kelia versijas

Aplinkosaugininkai išvaikščiojo visą miestelį, patikrino visus drenažinius šulinius. Kol kas neaptikta, iš kur atiteka dyzelinas.

„Keliame versiją, kad atiteka iš už miestelio ribų. Net taip gali būti. Išnaršėme visą miestelį ir negalime nustatyti šaltinio. Iki nakties slampinėjome, net pagal kvapą ieškojome“, – patikino R.Kašėta.

Iš pradžių buvo kelta versija, kad prarūdijo po žeme užkastas metalinis bakas su jame buvusiu dyzelinu.

„Tačiau tokiu atveju būtų išbėgęs tik likutis teršalų, o čia nuolat teka. Teka užterštas vanduo. Todėl abejojame“, – garsiai svarstė R.Kašėta.

Vietiniai gyventojai kėlė versiją, ar tik dyzelinas į drenažo sistemą negalėjo patekti iš sovietmečiu Salantuose, už ligoninės buvusios degalinės teritorijos. Esą jos vietoje po žeme galėjo būti užkasta nemažai teršalų.

Salantų seniūnas Kazimieras Galdikas tikino, kad kai kuriose vietose uždaros drenažo sistemos pasiekia net dviejų metrų gylį.

„Nelaimė. Labai sunku surasti. Įšalo neturime. Ne dėl jo čia. Savaime galėjo prakiurti kokia nors talpyklė. Gal žmogus net pats nežino, kad jo sklype taip nutiko“, – pastebėjo Salantų seniūnas.

Aptiktas schemose nepažymėtas vamzdis

Antradienį popiet pranešta, kad aplinkosaugininkai aptiko nepažymėtą vamzdį, nešantį teršalus. Departamento teigimu, vamzdį specialistai atrado nusprendę rankiniu būdu atkasti žemę, esančią maždaug 30 metrų atstumu nuo paskutinio užteršto šulinio.

„Kadangi turimi planai neatitinka realios situacijos, ieškoti taršos šaltinio yra vienas būdas – kasti pagal vamzdžio kryptį. Kasama kas keliasdešimt metrų“, – teigiama aplinkosaugininkų pranešime.

 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra