Užblokavo telefoninių sukčių sąskaitas Pereiti į pagrindinį turinį

Užblokavo telefoninių sukčių sąskaitas

2015-04-16 09:11

Iš pensininkės išvilioję 102 tūkst. litų sukčiai sulaukė griežtesnių bausmių ir nebegalės naudotis į jų sąskaitas pervedamais pinigais.


 

Sugriežtino: telefoniniai sukčiai tikėjosi sau dar didesnių nuolaidų.
Sugriežtino: telefoniniai sukčiai tikėjosi sau dar didesnių nuolaidų. / Vytauto Petriko nuotr.

Iš pensininkės išvilioję 102 tūkst. litų sukčiai sulaukė griežtesnių bausmių ir nebegalės naudotis į jų sąskaitas pervedamais pinigais.

Stebėjosi moters naivumu

2013 m. vasario mėnesį iš 73 metų klaipėdietės sukčiai išviliojo milžinišką sumą pinigų. Manipuliuodami banko darbuotojų bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnų vardais nusikaltėliai apmulkino moterį.

Būta duomenų, kad ji buvo gąsdinama dėl turėto verslo, be to, vyresnio amžiaus žmonių psichologiją išmanantys nusikaltėliai savotiškai užhipnotizavo moterį.

Pinigus ji dalimis pervesdavo į apgavikų banko sąskaitas, o paliepta nunešdavo į nurodytas vietas.

Vėliau nusikaltimą tyrusius pareigūnus pribloškė moters naivumas – tūkstančius litų ji įmesdavo į daugiabučio namo pašto dėžutę ir net paliko ant elektros skydinės.

Klaipėdietė atidavė sukčiams ne tik savo pačios santaupas, bet ir pasiskolintus iš kaimynų pinigus.

Sukčiavo ir plonabalsis

Galiausiai nusikaltėliai buvo susekti ir nuteisti. Didžioji jų dalis už grotų atlieka bausmes už kitus nusikaltimus.

Tarp jų yra ir ypač plonu, moteriško tembro balsu natūraliai kalbantis nusikaltėlis. Telefoniniams sukčiams jis yra tikras lobis, nes be jokių pastangų mėgdžioja pareigūnių ar banko darbuotojų kalbos manierą.

Nukentėjusioji atpildo dienos kaltininkams nesulaukė, praėjus keliems mėnesiams po suktybės ji mirė.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas nuteisė ne visus 11 sukčiavimu kaltintų asmenų. Vieno jų atžvilgiu byla išskirta į atskirą dėl sunkios jo ligos.

Tarp kaltinamųjų buvo trys asmenys, nusikaltėlių žargonu vadinami "kojomis", jie paimdavo grynuosius ir padėdavo juos į kalinių sąskaitas. Į gaujos veiklą buvo įsijungusios ir dvi moterys.

Tarp bendrininkų – prižiūrėtojai

Pernai paskelbtas nuosprendis nepatenkino kaltinimą palaikiusio Klaipėdos apygardos prokuroro Romo Jasevičiaus ir jis sprendimą apskundė.

Skundus rašė ir keli nuteistieji.

Trečiadienį Klaipėdos apygardos teismas baigė nagrinėti šią bylą apeliacine tvarka. Šį kartą paskelbtas kur kas griežtesnis nuosprendis.

Sukčiai pavadinti organizuota grupe, kiekvienas jų griežčiau turės atsakyti už piktadarybes. Teismas suskaičiavo, kiek kuris nusikaltėlis turės atlyginti.

Svarbiausia, kad už grotų kalinami nusikaltėliai nebegalės disponuoti savo sąskaitomis, visos jos teismo sprendimu areštuotos. Tad, jei į jas patektų kalinių artimųjų pasiųsti pinigai arba sukčiai sugebėtų apkvailinti daugiau aukų, šios lėšos būtų konfiskuotos.

Byloje nukentėjusiosios artimieji nepareiškė civilinių ieškinių ir tai galima suprasti, nes perėmę jos teises jie būtų įpareigoti grąžinti velionės pasiskolintus bei sukčių iš jos išviliotus pinigus.

Teisme kaliniai stebėjosi neišvydę bendrininkų. Taip jie vadino Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnus, aprūpinusius juos mobiliojo ryšio telefonais.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnai, talkinę sukčiams, bus teisiami kitoje baudžiamojoje byloje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra