Pereiti į pagrindinį turinį

Vaikų išdaigos kelia šiurpą: sudrausminimai – nė motais

2024-10-20 12:00

Maždaug dešimties metų amžiaus berniukas buvo pastebėtas krečiantis šiurpią išdaigą – sviedžiantis stiklinį butelį į stovintį automobilį. Vaikui, įvykdžiusiam „pokštą“, praeivės sudrausminimas buvo nė motais.

Žala: kartais vaikai prisigalvoja išdaigų, kurios jų tėvams gali atsieiti labai brangiai Žala: kartais vaikai prisigalvoja išdaigų, kurios jų tėvams gali atsieiti labai brangiai

Incidentas įvyko trečiadienį po pietų Baltijos prospekte. Du berniukai veikiausiai žygiavo iš netoliese čia esančios gimnazijos. Vienas jų pastebėjo ant žemės gulintį stiklinį butelį, jį paėmė į rankas ir metė į čia pat stovėjusį automobilį.

Anot įvykį mačiusios liudininkės, automobilis nenukentėjo, butelis sudužo tiesiai po automobilio ratais. Praeivė vaikus sudrausmino, tiesa, vienas iškart pabėgo, tad moralo klausėsi tik įvykį stebėjęs bėglio draugas.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė priminė, nuo kurio amžiaus gali būti taikoma administracinė atsakomybė.

Andromeda Grauslienė. Vytauto Petriko nuotr.

„Klaipėdos policijos komisariato pareigūnų teigimu, gavus pranešimą ir užfiksavus, kad automobilis apgadintas tyčiniais veiksmais (subraižytas, įlenktas kėbulas, išdaužti stiklai, apgadintas apipilant ar apipaišant dažais ar kitokiu skysčiu ir pan.), jei žala yra didesnė nei 150 eurų, pradedamas ikiteisminis tyrimas, jei mažesnė – administracinė teisena. Už tokio pobūdžio pažeidimą ar nusikalstamą veiką atsakomybė gali būti taikoma asmenims nuo 16 metų. Jei asmuo yra jaunesnis – tyrimas jo atžvilgiu yra nutraukiamas, nukentėjusysis patirtą žalą gali išieškoti civiline tvarka iš nepilnamečio pažeidėjo tėvų ar globėjų“, – priminė A. Grauslienė.

Atsakomybė gali būti taikoma asmenims nuo 16 metų.

Klaipėdos pareigūnų duomenimis, šiemet nuo sausio 1 d. iki spalio 17 d., pagal Baudžiamojo kodekso 187 straipsnį, jau yra pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl 82 nusikalstamų veikų, susijusių su tyčiniais automobilių apgadinimais.

„Policijos pareigūnai nuolat primena, kad statyti automobilį, ypač nakčiai, patariama saugomoje aikštelėje arba gerai apšviestame kiemo plote, dar geriau – vaizdo stebėjimo kameromis stebimoje vietoje. Svarbu salone nepalikti daiktų – net ir mažai vertingas daiktas gali suvilioti ilgapirščius, o žala dėl automobilio apgadinimo gali būti didelė. Nepalikite spynoje užvedimo raktelių, įjunkite apsauginę signalizaciją“, – akcentavo A. Grauslienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
senis

o dėl to viskas kad valdžia užsibrėžė tiklą sau užsiaugynt parazytu,bandziugu,narkomanu kartą ir jai gerai sekasi .
2
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų