Pereiti į pagrindinį turinį

Valstybės dieną – niūrios nuotaikos: Klaipėdoje sukčiai apgavo du senolius

2020-07-07 09:08

Liepos 6-oji ne visiems šiemet tapo šventines diena. Du pagyvenę klaipėdiečiai patys atidavė sukčiams savo santaupas ir apie apgavystę suprato per vėlai – kai nusikaltėlis jau buvo dingęs.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / M. Morkevičiaus / ELTOS ir Vytauto Liaudanskio nuotr.

Pirmadienį vien Klaipėdoje sukčiai pasipelnė beveik 4 tūkst. eurų.

Apie 11 val. į 81 metų senolio laidinį telefoną paskambino telefoninis sukčius ir įtikino pensininką esąs policijos pareigūnas. Pokalbis pakrypo apie klaipėdiečio namuose laikomus pinigus. Apsimetėlis įtikino senolį turintis patikrinti, ar pinigai nesuklastoti.

Apie 13 val. pas pensininką, gyvenantį Bandužių gatvėje, atėjo nepažįstamas vyras. Jis taip pat sakėsi esąs policininkas.

Kaip tikras pareigūnas jis paprašė senolį parašyti pareiškimą. Ko gero, šeimininkas jau buvo pasisakęs, kad visus namie laikomus grynuosius padėjo į stalčių prieškambaryje.

Kol pagyvenęs vyras raitė pareiškimą, nusikaltėlis paėmė 2,9 tūkst. eurų ir paspruko.

Gali būti, kad jo kišenėje jau buvo 1040 eurų, kuriuos jis nugvelbė iš 89 metų moters, gyvenančios taip pat pietinėje Klaipėdos pusėje.

Pas Reikjaviko gatvėje gyvenančią pensininkę sukčiaus pasiuntinys apsilankė tarp 11.30 ir 12.15 val. panašiai į Bandužių gatvėje pinigus pavogusįjį apibūdinamas vyras įtikino senolę esąs policininkas ir privalantis patikrinti, ar jos namie laikomi pinigai nėra padirbti.

Vos tik šeimininkė ištiesė kupiūras, apgavikas dingo ir nebegrįžo.

Abu sukčiavimo atvejus tiria Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnai, jie mano, kad telefoninių sukčių pagalbininką nustatyti nebus sudėtinga, mat abu nukentėjusieji įsidėmėjo jo bruožus.

Teismuose dažnai nagrinėjamos panašios bylos, tačiau net ir nustačius kaltuosius, vilties atgauti pinigus apgautiems žmonėms praktiškai nėra. Vienas tokių nuolat senolius apgaudinėjusių vyrų prisipažino, kad šie eurai labai greitai paskirstomi, didžioji jų dalis tenka įkalinimo įstaigų senbuviams, kurie juos išleidžia labai greitai. Pasak nusikaltėlio, nemaža dalis šių pinigų už neteisėtas paslaugas sumokami prižiūrėtojams.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra