Sugadinta šventė ir prarasti pinigai – taip sekmadienio vakaro nesėkmę patekti į uostamiestyje vykusį J.Arlauskaitės-Jazzu koncertą apibūdino būrelis jaunuolių, kurių įsigyti bilietai pasirodė besantys suklastoti.
Be koncerto ir be pinigų
Iš nepažįstamo asmens nusipirkęs keturis padirbtus bilietus ir už juos sumokėjęs 116 eurų plungiškis Mantas neslėpė apmaudo.
Kaip tikino pašnekovas, gaila ne pinigų, o sugadinto laiko ir nuotaikos. Šventinį koncertą, kuriame turėjo linksmintis su draugais, jis praleido policijos komisariate, vildamasis atgauti prarastą sumą.
"Internete Eimantu pasivadinęs vaikinas pardavinėjo bilietus pačiame "Švyturio" arenos priekyje, pirmajame sektoriuje po 29 eurus už vieną. Jis sakė per šventes nebūsiantis Klaipėdoje ir negalintis vykti į koncertą, todėl ieškantis pirkėjų. Susitarėme susitikti Taikos prospekte, netoli Naujojo turgaus. Pasirodė visiškai nepanašus į matytą nuotraukoje žmogus. Tačiau bilietai atrodė labai tikroviški, todėl abejonių nesukėlė. Įdaviau jam į rankas pinigus ir atsisveikinome", – pasakojo Mantas.
Koncerto dieną, sekmadienį, prie arenos laukiantiems jaunuoliams apsaugos darbuotojai pasakė, kad jų pateikti bilietai tokiu brūkšniniu kodu neegzistuoja.
"Dideliam visų nusivylimui teko žingsniuoti į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Labai nemaloni situacija, tiesą sakant, taip apsigaunu pirmą kartą. Nuotaika buvo sugadinta visam vakarui. Pardavėjui prisiskambinti nepavyko, jo mobilusis buvo išjungtas. Nesame kvaili, žinojome, ką darome, tiesiog nebuvo bilietų, todėl pirkome tokiu būdu", – atviravo pašnekovas.
Vakarą praleido policijoje
Kaip paaiškėjo, į tas pačias vietas buvo parduota daugiau netikrų bilietų.
Pirmajame sektoriuje, dešimtoje eilėje, planavo linksmintis ir Klaipėdoje gyvenanti Viktorija. Dvidešimtmetė mergina tikino, kad pardavėjas atrodė patikimas ir nepanašus į melagį. Jis pasiūlė susitikti toje pačioje vietoje, kaip ir Mantui – prie turgaus.
Prieš pat šventes, gruodžio 23 d., aukštas tamsiaplaukis vyras merginai pardavė du bilietus linkėdamas gero koncerto.
"Su draugu ieškojome geresnių vietų praleisti jaukų ir šiltą vakarą. Oficialioje bilietų platinimo bendrovėje buvo likusios tik labai tolimos vietos, mums žiūrėti koncertą iš arčiau. Ir apskritai jis pasirodė nuoširdus žmogus. Netgi kaip patikimumo garantą siūlėsi atsiųsti internetinę bilietų versiją, bet to nepadarė", – prisiminė mergina.
Pora ramia širdimi laukė koncerto dienos. Tačiau ir jiems teko skaudžiai nusivilti.
"Mums buvo pasakyta, kad tokie bilietai neegzistuoja. Tikrai labai nesmagu, iškart kreipėmės į pareigūnus. Gaila ne tų 29 eurų, bet turėjusio būti smagaus vakaro. Komisariate sutikome ir daugiau apgautųjų, net pareigūnai pastebėjo, kad tokia situacija – pirma. Tas Eimantas iš mūsų visų turėjo neblogai užsidirbti", – svarstė Viktorija.
Sekmadienį aferomis užsiimančio asmens telefonas buvo išjungtas, o apgavystės tikslais sukurta anketa socialiniame tinkle – ištrinta.
Kaltins dokumentų klastojimu
Klaipėdos miesto policijos komisariato viršininkas Gintautas Mačiulaitis oficialiai patvirtino, kad sekmadienį vakare gauti dviejų jaunuolių pareiškimai.
Vienas jų įsigijo keturis bilietus ir prarado 116 eurų, o kitas, nusipirkęs porą bilietų, patyrė 58 eurų nuostolį.
Pareigūnai prie "Švyturio" arenos buvo iškviesti iškart po to, kai jaunuoliai negalėjo patekti į vidų.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumentų klastojimo bei klastočių panaudojimo.
Netikrus bilietus pardavęs asmuo socialiniame tinkle nurodė esą jis yra Eimantas Lukšys. Tačiau pareigūnai abejoja, kad tai tikri asmens duomenys.
Šią abejonę sustiprina faktas, kad socialinio tinklalapio profilis panaikintas, o ir parduoti bilietus atėjo visai ne tas asmuo, kurio nuotrauka buvo skelbiama feisbuko paskyroje.
Bilietus pardavusio asmens mobiliojo telefono numeris taip pat vargu ar padės atsekti sukčių, nes melagis galėjo naudotis išankstinio apmokėjimo kortele.
Vakar daugiau panašiai nukentėjusių asmenų į policiją nesikreipė.
Apsaugos darbuotojai iškart įtarė, kad bilietai netikri, mat ir išspausdinti jie buvo ant kitokio popieriaus.
Policijos komisariato viršininkas teigė neprisimenąs ko nors panašaus, tačiau neatmetė galimybės, kad prieš Naujuosius metus sukčius gali pabandyti dar kartą taip pat pasipelnyti.
Ragina nebūti patikliems
"Švyturio" arenos direktoriaus pavaduotojas Remigijus Ambrulaitis patikino, kad taip sukčiauta ne pirmą kartą.
Bilietai būna dviejų tipų: ant firminio blanko, su hologramomis išspausdinti nedidelio formato bilietai, kuriuos žmonės įsigyja tiesiai iš bilietų platintojų, bei internetu pirkti, tada pirkėjas bilietą išsispausdina pats.
"Paprastai suklastojami pirkti internetu bilietai. Žmogus ateina į renginį, pakiša bilietą po aparatu jo brūkšninį kodą ir sužino, kad šis kodas jau yra panaudotas. Kartais taip atsitinka ir netyčia, kai žmogus du kartus nuskenuoja savo bilietą ir po pirmojo karto nespėja įeiti pro vartelius, – pasakojo R.Ambrulaitis. – Įsivaizduoju, kad kažkas nusipirko bilietų ir atspausdino tuo pačiu kodu ir ta pačia vieta daugiau bilietų. Į renginį pateko tas, kas atėjo pirmas, nes jo brūkšninis kodas dar buvo nepanaudotas. Vienas būdų įsitikinti, kad bilietas tikras, prašyti, kad pardavėjas persiųstų elektroninį laišką, gautą iš pardavėjo, šiuo atveju, iš bilietai.lt."
R.Ambrulaitis prisiminė, kad panašiai yra buvę ir anksčiau, kai buvo didelis žiūrovų susidomėjimas būsimu koncertu, panašiai sukčiauta pardavinėjant bilietus į vasaros festivalius.
Būtent todėl organizatoriai paprastai ragina įsigyti bilietus iš oficialių platintojų, o ne iš nežinomų žmonių.
"Mano galva, tai pačių žmonių žioplumas. Kiekvienas turi įvertinti riziką, juk perka katę maiše. Vakar dar buvo galima įsigyti bilietų, tiesa, jie nebuvo patys pigiausi, po 34 eurus. Buvo didelis susidomėjimas, pigiausius žmonės jau buvo išgraibstę. Ankstesniais atvejais buvo, kad apgauti žmonės ėjo į kasą ir dar kartą pirko bilietus. Kiek pamenu, tie žmonės buvo atvažiavę iš kito miesto", – prisiminė R.Ambrulaitis.
Komentaras
Rūta Ševeljė
bilietai.lt svarbiausių verslo klientų vadybininkė
Apie galimas rizikas, susijusias su neteisėtu bilietų naudojimu (klastojimas, perpardavinėjimas), vartotojai įspėjami bilietų įsigijimo taisyklėse bei tekstu pačiuose bilietuose. Perkant bilietus ne iš įgalioto renginio bilietų platintojo prarandamos garantijos patekti į renginį, susigrąžinti pinigus jį atšaukus. Įsigyjant iš perpardavėjų, rizikuojama nepatekti į renginį, jei yra padaryta bent viena bilieto kopija. Pasitaiko atvejų, kai bilietai būna įgyjami vogtomis mokėjimo kortelėmis, o tai apsunkina kaltųjų paieškas. Todėl patariame bilietus į renginius pirkti tik per įgaliotą bilietų platintoją.
Naujausi komentarai