Pereiti į pagrindinį turinį

Virtualios meilės kaina – jaunuolio santaupos

2016-09-16 02:00

Vienatvės kankinamas jaunuolis tapo apsukrios barakudos auka. Akyse net nematęs savo meilės objekto džentelmenas naujai simpatijai patikėjo visus savo pinigus. Aistros apakintos akys vaikinui atsivėrė tik susivokus, jog gražuole apsimetusi mergina iššlavė jo banko sąskaitą.

Žabangos: internete su mergina susipažinęs vaikinas neteko santaupų, nes šventai tikėjo, kad įspūdingų formų gražuolė netrukus puls į jo glėbį. Žabangos: internete su mergina susipažinęs vaikinas neteko santaupų, nes šventai tikėjo, kad įspūdingų formų gražuolė netrukus puls į jo glėbį.

Pažinčių – į internetą

Technikos srities bakalauro studijas neseniai baigęs vaikinas iš Radviliškio antrosios pusės ieškojo internetiniuose pažinčių portaluose. Jaunuolio akį patraukė įspūdingų formų gražuolės nuotrauka. Ilgakojė mielai atsakė į vaikino žinutę ir užmezgė pokalbį.

Po kelių nereikšmingų frazių jie ėmė aktyviai susirašinėti. Netrukus mergina vaikinui pareiškė, kad juos galima laikyti pora.

"Negaliu atsistebėti, kiek nedaug vyrams reikia. Jei jie ieško meilės, jie tai daro visais įmanomais būdais. Tačiau šiuo atveju išaiškėjo, kad mergina tiesiog pasinaudojo vaikinu", – pastebėjo Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Saulius Galminas.

Apie vaiką nutylėjo

Paaiškėjo, kad Radviliškyje gyvenantį vaikiną už nosies vedžiojo dar net pilnametystės nesulaukusi klaipėdietė, auginanti kūdikį.

Darbo ir pajamų neturinti jaunoji mamytė sukūrė verslo planą – pragyvenimui pinigų išsivilioti iš patiklių vaikinų.

"Mergina internete patalpino tokią nuotrauką, kuri sugundytų bet kurį vyrą. Tačiau realybė labai jau skyrėsi nuo pateikto vaizdo. Vaikinas visą tą laiką bendravo su labai gražia iliuzija. Tikrame gyvenime savo meilės objektą jis išvydo tik atvykęs į teismą", – šypsojosi prokuroras.

Tarp porelės nuolat laigė trumposios SMS žinutės. Mergina net žadėjo, kad netrukus važiuos į pasimatymą su naujuoju pažįstamu. Galiausiai gudruolė netyčia užsiminė, kad sugedo jos mobiliojo ryšio telefonas.

"Ji paprašė paskolinti 50 eurų. Neva reikia remontuoti telefoną. Vaikinas, lyg ir norėdamas nepasirodyti šykštus, pervedė jai pinigų", – bylos duomenis prisiminė prokuroras S.Galminas.

Vaikinas naujos draugės akyse norėjo pasirodyti kaip tikras džentelmenas. Tačiau sunku suvokti, kodėl jaunuolis neįtarė klastos, kai mergina pinigų prašyti ėmė vis dažniau.

Sumos augo

"Neįtikėtina, tačiau ši apsukruolė sugebėjo per dvi savaites iš vaikino išvilioti įspūdingą sumą – 2,3 tūkst. eurų. Kone kas kelias dienas ji vis ko nors prašė. Man pačiam keista. Aš asmeniškai neturėčiau tokių pinigų kam nors paskolinti per tokį trumpą laiką", – prisiminė prokuroras S.Galminas.

Vaikinas siuntė pinigus mylimajai kas dvi ar tris dienas. Sumos siekė 200 ar 400 eurų.

Mergina netrukus sumojo, kad senojo telefono ji nebetaisys, o geriau įsigis naują "Samsung" išmanųjį įrenginį.

Iš viso jaunuolis į merginos sąskaitą atliko 6 pavedimus.

Iššlavė eurus

Netrukus vaikiną pradėjo kamuoti nusivylimas. Nauja draugė vis nerodė akių, o tik spaudė jį pervedinėti pinigus. Vėliau apsimetėlė metė dar vieną gudraus žaidimo kortą – esą ji papuolė į ligoninę.

"Mergina pareiškė, kad ji sunkiai serga, blogai jaučiasi ir net esą nusižudys", – bylos detales prisiminė prokuroras.

Neįtikėtina, tačiau jaunuolis ir vėl užkibo ant šio kabliuko. Net nebūdamas prie kompiuterio, vaikinas nusprendė vėl jai padėti ir padiktavo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus.

"Kodus vaikinas padiktavo telefonu. O mergina pati prisijungė prie jo sąskaitos. Jis leido persivesti 500 eurų. Tačiau mergina pasiėmė visus likusius pinigus – 800 eurų. Negirdėta man tokia meilė. Nematydamas merginos, vaikinas štai taip atidavė visas savo santaupas. Juk čia kalbama jau ne apie skolinimąsi, bet apie sukčiavimą", – stebėjosi S.Galminas.

Meilė virto byla

Rugsėjo pradžioje teismas baigė nagrinėti sukčiavimo bylą. Jaunoji mamytė sulaukė lygtinės bausmės.

Nors barakudos pravardę pelniusi dailiosios lyties atstovė aiškino, kad gailisi to, ką padarė, tačiau teismas suabejojo jos nuoširdumu.

Apkaltinamuoju nuosprendžiu mergina nuteista lygtine laisvės atėmimo bausme 8 mėnesiams.

Teismas įpareigojo merginą dirbti ar registruotis darbo biržoje bei atlyginti padarytą žalą.

Teismo manymu, kaltinamoji nesigailėjo nuoširdžiai, nes net nesistengė atlyginti nuostolių.

"Ji nesigaili ir savo poelgio nevertino kritiškai", – pastebėta teismo nutartyje.

Beje, nuteistosios motinos liudijimas taip pat pažėrė naujų faktų, leidžiančių susidaryti nuomonę apie šią merginą. Paaiškėjo, kad savo vaiku motina nesirūpina, o jį auginti yra atidavusi savo mamai.

"Apie tokius apgaulės metodus verta kalbėti viešai. Ne naujiena, kad fiksuojama įvairių sukčiavimo atvejų. Tačiau šįkart prisidengta jausmais ir padaryta tikrai didelė žala", – nuomonę išsakė prokuroras.

Kaip pažinti barakudą?

Rimtų pažinčių svetainė "DarniPora.lt" net skelbia patarimų sąrašą, kaip, ieškant meilės internetu, atpažinti merginą, kuri siekia naudos. Akcentuojama, kad tokios veikėjos dažniausiai lyg netyčia užsimena turinčios finansinių problemų.

Tradiciškai tokios merginos jokiu būdu nenori susitaikyti su mintimi, kad teks atsisakyti prabangos. Dailiosios lyties atstovės, kurioms vyras reikalingas tik vietoj piniginės, pervertina savo sugebėjimus, pasiekimus ir talentus. Tikros barakudos, pasak pažinčių portalo, yra įpratusios, kad kiti viską už jas padarytų.

Be to, naujos aukos ieškančios gražuolės pernelyg įkyriai stengiasi išsiaiškinti, ką vyras gyvenime veikia, kiek uždirba, tokios moterys kitus vertina pagal materialinę jų padėtį.

Įžvelgia problemų

Psichologas Gediminas Navaitis ne veltui pinigų ištroškusių merginų pinkles palygino su telefoninių sukčių rezgamais apgaulės būdais.

"Visuomenė turėtų įsisąmoninti kultūringo pasaulio bendravimo taisykles. Ką išgirstų telefoninis sukčius, paskambinęs šveicarui ir informavęs apie artimo žmogaus sukeltą avariją bei sužalotus žmones? Šveicaras padėkotų už žinią ir praneštų, kada jo advokatas susisieks su nukentėjusios šeimos nariais. Tuo viskas ir pasibaigtų", – kalbėjo psichologas.

G.Navaitis, išklausęs radviliškiečio vaikino istoriją, pastebėjo, kad jaunuolis veikiausiai turi sudėtingų psichologinių problemų.

"Iš to sprendžiu, kad žmogus yra labai vienišas. Tačiau kiekvienas turėtų įsikalti į galvą faktą, kad kai tik kitas žmogus paprašo bankininkystės prisijungimo kodų, su šiuo asmeniu bet koks bendravimas iš karto turi būti nutraukiamas. Nes niekas neprašo šių kodų kilniais tikslais", – kalbėjo G.Navaitis.

Specialistas pastebėjo, kad vyrų patiklumas yra atskiras klausimas.

"Kiekvienam kvailiui atsiranda savas mulkintojas. Pastebime, kad sukčiai ypač skubina žmones kuo greičiau imtis žingsnių – pervesti ar atiduoti grynuosius pinigus. Tokių tikslų turintys žmonės niekada neskiria laiko ilgesniam bendravimui. Todėl ir naudos ieškančios moterys laiko negaišta veltui, jos tuoj pat neria į kitos aukos paieškas", – situaciją komentavo G.Navaitis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų