„Ar gali būti toks balandis?“, „Dėde, ar jie kandžiojasi?“ – tokių bei panašių klausimų sulaukė uostamiestyje parodą surengęs balandžių augintojas.
Klaipėdoje viename didžiausių prekybos centrų antrą kartą surengta dekoratyvinių balandžių paroda. Taip miestelėnai buvo kviečiami pasitikti balandžio mėnesį.
Parodoje buvo galima apžiūrėti per 15 rūšių balandžių. Kai kurie jų – gana egzotiškos išvaizdos. Labiausiai sparnuočius veržėsi apžiūrėti vaikai. Jie balandžių šeimininko prašydavo leisti paglostyti paukščius.
Keli balandžiai, išsprūdę iš rankų, nuplasnodavo virš žiūrovų galvų.
Kaip paaiškino dekoratyvinių balandžių augintojas Rimantas Beneta, kai kurie dėl savo veislės ypatumų skraido tik simboliškai – matyti trukdo peruką primenančios plunksnos aplink galvą.
Tad toks paukštis, apsukęs nedidelį ratą, tuoj tupia šalia, o kartais – vos ne ant žiūrovų galvų.
Pasak R.Benetos, tarp eksponuojamų veislių buvo ir gana retų. Kai kurias jų Lietuvoje galima suskaičiuoti ant pirštų.
Augintojas apgailestavo, kad dėl nepalankus laiko negalėjo atsivežti daugiau veislių, nes būtent dabar balandžiai peri vaikus.
Įspūdingų balandžių kolekciją turintis šiaulietis tikino, kad niekada neskaičiuoja, kiek balandžių veislių turi ir kiek kainuoja jų išlaikymas.
Parodos dalyvių klausinėjamas, kiek kainuoja kuris sparnuotis, R.Beneta paaiškino, kad balandžio kaina priklauso nuo paties augintojo požiūrio – kiekvienas ją nustato skirtingai. Šio pomėgio fanatai negaili didžiulių pinigų už šiuos paukščius.
Augintojas neslėpė, kad ir pats kai kurių balandžių nė už ką neparduotų.
R.Beneta iš žiūrovų sulaukia pačių įvairiausių klausimų. Vaikus dažniausiai domina, ar balandžiai nekanda. Augintojas sakė, kad jam maloniausias atlygis – žmonių nuostaba, pamačius retų veislių sparnuočius.
Kai kurie žmonės prisipažįsta neįsivaizdavę, kad gali būti tokių balandžių.
„Tam, kad būtų išveista viena balandžio veislė – neužtenka žmogaus gyvenimo. Tad tuo užsiima kartos“, – aiškino R.Beneta.
Naujausi komentarai