Pereiti į pagrindinį turinį

Grąžinant gyvūną į globos namus teko atverti piniginę

2012-11-24 13:04
Grąžinant gyvūną į globos namus teko atverti piniginę
Grąžinant gyvūną į globos namus teko atverti piniginę / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Klaipėdos gyvūnų globos namus „5 pėdutės“ tikriausiai žino kiekvienas benamius gyvūnus užjaučiantis uostamiesčio gyventojas. Jūrininkų prospekto pabaigoje įsikūrę gyvūnėlių globos namai jau ne pirmus metus gelbėja benamius gyvūnus bei padeda jiems atrasti naujus šeimininkus. Tačiau kai kuriems, norintiems atiduoti ar pasiimti patinkantį gyvūną iš šios įstaigos, vis dar kyla klausimų apie šių procesų niuansus.

Socialiniame tinkle „Facebook“ savo istoriją papasakojęs klaipėdietis skundėsi, jog nesuprato, kodėl jam simbolinę 50 litų auką „5 pėdutėms“ reikėjo sumokėti du kartus.

Prieš kelias savaites iš prieglaudos paėmęs benamį šunį klaipėdietis tuomet paaukojo 50 lt. Tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, naujasis augintinis buvo labai ligotas ir turėjo net pavojingų psichinių sutrikimų. Ieškodamas humaniško sprendimo, naujasis šuns šeimininkas nusprendė grąžinti šunį atgal į „5 pėdutes“. O už šią paslaugą jam globos namuose vėl teko sumokėti 50 litų auką.

Kiekvienas, kuriam teko pasiimti gyvūną iš „5 pėdučių“ žino, jog už jį prieglauda prašo 50 lt aukos, kuri yra skirta kitų gyvūnėlių priežiūrai, gydymui ir maistui. Atiduodamam gyvūnėliui jau būna suteikta visa pirminė veterinarinė priežiūra, kurią, vos gyvūnui patekus į globos namus, suteikia pati prieglauda.

Tačiau gyvūną grąžinti prieglaudai norėjusiam klaipėdiečiui liko neaišku, kodėl jis turėjo paaukoti dar sykį už gražinimą šuns, kuris prieš kelias savaites jo paties buvo paimtas būtent iš „5 pėdučių“.

Gyvūnų globos namų „5 pėdutės“ direktorę Nataliją Zuchbają nustebino tokia istorija.

Paklausta apie gyvūnėlio grąžinimo mokestį, ji tvirtino, kad prieglauda piniginės aukos prašo tik iš tų žmonių, kurie atveža pačių augintus gyvūnus.

„Aukos prašome tik iš tų žmonių, kurie atveža savo pačių augintus gyvūnus, kurių jie paprasčiausiai laikyti nebenori ar nebegali. Tikrai neimame pinigų iš tų žmonių, kurie atveža gyvūną, surastą gatvėje bei iš tų, kurie iš mūsų prieglaudos pasiimtą gyvūnėlį praėjus vos kelioms savaitėms vėl gražina mums“ – teigė prieglaudos vadovė.

N. Zuchbaja nustebino ir tai, jog pasiimtas gyvūnas neva galėjo turėti kažkokių psichikos ar sveikatos problemų.

„Mes apskritai neprisiimame gyvūnų, kurie gali būti agresyvus ar turėti psichinių problemų. Nes jiems būna labai sunku surasti šeimininkus ir jie kelia pavojų kitiems gyvūnams. Nežinau, kaip apskritai sergantis šuo galėjo būti atiduotas žmogui“, - svarstė ji.

Gyvūnų prieglaudos vadovė teigė, jog sunku komentuoti šį atvejį, nes nėra aiškiai žinomos detalės, koks ir kada gyvūnas buvo paimtas. Tačiau mano, kad šis įvykis gali būti tiesiog didelis nesusipratimas. Mat per pastarąsias savaites, direktorės teigimu, informacijos apie kažkokio agresyvaus ar sergančio gyvūno grąžinimą į globos namus gauta nebuvo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų