Klaipėdiečiams miesto valdžia suteiks galimybę pasirinkti, ar mokėti už automobilių stovėjimą savo daugiabučių namų kiemuose, ar leisti pinigus kiemų valytojų algoms.
„Žmonės nori gauti viską ir nieko nedaryti, tačiau taip būti negali, tad klaipėdiečiai turi apsispręsti, kas jiems geriausia“, - teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.
Nuo kitų metų pradžios senamiestyje ir miesto centre esantys kiemai bus apmokestinti – teks mokėti už automobilių stovėjimą. Klaipėdiečiai, kurie gyvena apmokestintose teritorijose, galės nusipirkti leidimus automobilius aplink namą 200 metrų spinduliu statyti nemokamai. Leidimas buto šeimininkui ar legaliam nuomininkui metams kainuos 5 litus, antram automobiliui – 250 litų.
Gyventojai gali išvengti tokių išlaidų, jei nuspręs prisiskirti kiemo teritoriją. Tai esą padaryti labai nesudėtinga.
Apie 90 proc. senamiesčio ir miesto centro teritorijoms yra parengti detalieji planai. Todėl šios miesto dalies gyventojai, kurie nori įsiteisinti kiemą kaip namo nuosavybę, turi žengti kelis nedidelius žingsnius. Pirmiausia reikia kreiptis į Klaipėdos savivaldybės Žemėtvarkos skyrių, kuris pateiks detaliojo plano kopiją. Ją gavus, bus galima pasirengti sklypo planą su kadastriniais matavimais, įregistruoti Registrų centre, o po to kreiptis į Nacionalinę žemės tarnybą sudaryti žemės nuomos sutartį arba ją išsipirkti.
„Priskirti teritoriją namui gali ir vienintelis namo gyventojas. Jis turi sutvarkyti dokumentus, su juos bus sudaryta žemės nuomos arba pardavimo sutartis sklypo daliai, proporcingai buto plotui. Kitiems namo gyventojams teiks mokėti sklypo naudotojo mokestį, kuris nustatomas pagal žemės vertę“, - aiškino Žemėtvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Alma Truncienė.
Dokumentų sutvarkymas kainuoja apie 3 tūkst. litų.
J.Simonavičiūtė pabrėžė, jog politikams tikriausiai bus siūloma patvirtinti programą ir numatyti pinigų kitų metų biudžete. Tokios lėšos būtų skirtos iš dalies kompensuoti gyventojams išlaidas dėl sklypo prisiskyrimo namui.
Taip pat svarstoma galimybė gyventojus atleisti nuo žemės naudoto mokesčio, tačiau jiems patiems teks mokėti už kiemų valymą.
„Kai kiemas bus priskirtas namui, gyventojai taps jo šeimininkais ir galės pasistatyti užkardus, ženklus, o svetimų automobilių vairuotojams, kurie braunasi į kiemą, iškviesti policiją“, - tikino J.Simonavičiūtė.
Naujausi komentarai