Pereiti į pagrindinį turinį

Pedofilų aukoms – delfinų terapija

2010-01-21 10:57
Pedofilų aukoms – delfinų terapija
Pedofilų aukoms – delfinų terapija / K.Vanago (BFL) nuotr

Šalį drebinantis pedofilijos skandalas nepaliko abejingų Lietuvos jūrų muziejaus (LJM) darbuotojų. Prievartą patyrusių vaikų skausmui malšinti muziejininkai siūlo delfinų terapiją.

LJM atstovė spaudai Nika Puteikienė tikino likusi sukrėsta recidyvisto išniekintos mergaitės istorijos. Moteris jau susiekė su mažametės mama ir derina atvykimo laiką.  

„Aš vos tvardžiausi skaitydama šią istoriją. Panašu, kad surasime kur apgyvendinti šią mergaitę uostamiestyje, kad ji galėtų lankyti delfinų terapijos užsiėmimus. Nors mes sakome, kad delfinų terapija diagnozės nepakeičia, tačiau ji vaikui gerina psichoemocinę būseną. Kalbant apie nukentėjusius vaikus, reikia pripažinti, kad ne tik seksualinę prievartą patyrusiems mažamečiams reikia pagalbos. Siaubingus patyrimus išgyvena bet kokią prievartą patyrę vaikai, taip pat ir patyčias kenčiantys mažamečiai“, - kalbėjo N.Puteikienė.

Specialistė pripažino, jog muziejus pasiryžęs priimti dešimt nukentėjusių mažamečių.

„Delfinų terapija gana brangus dalykas, tačiau dešimt ypač sudėtingus išgyvenimus patyrusių mažylių mes galėtumėme priimti. Tai galėtų būti kelių dienų seansai.  Tai labai svarbu tokio pobūdžio traumas patyrusiems vaikams“, - teigė N.Puteikienė.

Moteris tikino, kad tokiam projektui įgyvendinti reikėtų pagalbos ir iš šalies.

„Dažniausiai prievartą patyrę vaikai kilę iš socialiai silpnų šeimų. Ne visos jos gali atvykti su vaikučiais į Klaipėdą. Be to, reikia čia apsigyventi kuriam laikui. Todėl kviečiame prisidėti verslininkus, pajūryje esančius viešbučių savininkus ir pagelbėti. Be bendravimo su gyvūnais, vaikams galima būtų rengti užsiėmimus su psichologu, todėl laukiame iš šių specialistų pagalbos“, - tikino N.Puteikienė.

„Susisiekėme su organizacija „Gelbėkit vaikus“. Jos vadovė Rasa Dičpetrienė ypač palaiko šios idėjos įgyvendinimą. Juk ne tik prievartą patyrusiems vaikams, bet neretai ir visoms šeimoms reikia pagalbos. Dažnai žmonės net nežino kaip elgtis tokiose situacijose ir kaip su visu tuo susitvarkyti“, - sakė N.Puteikienė.

Nuo 2001 metų LJM delfinariume vyksta ypatingas vaikų ir delfinų bendravimas. Mintis, kad delfinai gali ne tik džiuginti žiūrovus, bet ir padėti jiems, kilo ilgamečiui muziejaus direktoriui ir įkūrėjui Aloyzui Každailiui. Juolab, kad pasaulyje šis terapijos metodas sėkmingai taikomas jau daugiau kaip trisdešimt metų.

Dabar delfinų terapiją (DT) praktikuoja apie 100 medicinos centrų ir delfinariumų JAV, Izraelyje, Egipte, Vokietijoje, Olandijoje, Italijoje, Bahamų salose, Ukrainoje ir kitur. Didžiausi centrai yra JAV ir Izraelyje. 

LJM rengiami užsiėmimai su delfinais nevadinami delfinų terapija. Šie individualūs bendravimo su delfinais seansai priskiriami edukacinėms programoms.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra