Pereiti į pagrindinį turinį

Per 10 metų rūkydami lovoje žuvo 852 žmonės

2016-02-05 13:40
BNS inf.
 Neatsargus rūkymas klaipėdiečiui kainavo gyvybę
Neatsargus rūkymas klaipėdiečiui kainavo gyvybę / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per dešimt metų dėl rūkymo lovoje Lietuvoje žuvo 852 žmonės. Tai maždaug tiek, kiek gyvena Veliuonos miestelyje, Jurbarko rajone.

Šiemet Lietuvoje gaisruose žuvo 31 gyventojas, iš jų 9 – dėl neatsargaus rūkymo (Kėdainių rajone – 5, Varėnos – 2, Alytaus – 1. Šalčininkų rajone yra patvirtintas vienas žūties nuo rūkymo atvejis, tačiau manoma, kad dar du žmonės bus pripažinti žuvę dėl neatsargaus rūkymo lovoje.

Ugniagesiai sako, kad nors gyventojai nuolatos įspėjami, kad rūkymas lovoje ar patogiai įsitaisius fotelyje, dažnai baigiasi žūtimi, bet daugelis nė nežada atsisakyti šio pragaištingo pomėgio. Trečiadienį, pirminiais duomenimis, dėl neatsargaus rūkymo Šalčininkų rajone, Poškonių seniūnijoje, Kruniškių kaime, kilęs gaisras taip pat nusinešė dviejų žmonių gyvybes. Liepsnojančiame mediniame gyvenamajame name nuo ugnies nukentėjo ir dūmuose užtroško sutuoktinių pora – vyras, gimęs 1948 metais, ir moteris, gimusi 1949 metais.

Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresniojo inspektoriaus Miroslavo Davlidovičiau teigimu, šio gaisro židinys buvo kambaryje užsiliepsnojusi sofa-lova.

„Ugnis įsiplieskė, kaip manoma, kai sutuoktiniai, gulėdami ant jos rūkė, o vėliau veikiausiai užmigo. Vyras, pajutęs ugnį, dar bandė gelbėtis ir šliaužė prie virtuvėje esančio lango, bet, matyt, jam neužteko jėgų pakilti nuo žemės ir jį atidaryti. Jis užtroško dūmuose, o smarkiai apdegęs moters kūnas rastas ant sofos lovos,“ – pasakoja M. Davlidovičius.

Per gaisrą sudegė namo stogas, išdegė kambarys ir jame buvę baldai, aprūko virtuvė.

Tai jau antrasis šiais metais Šalčininkų rajone dėl neatsargaus rūkymo kilęs gaisras – sausio 1 dieną Mikantonių kaime žuvo 48-erių metų vyras.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas perspėja niekada nerūkyti lovoje, nepalikti rūkstančios cigaretės be priežiūros. Peleninės turi būti dedamos tik ant stabilaus (nejudančio) paviršiaus.

Privalu įsidėmėti, kad geriau naudoti dideles pelenines, cigaretes reikia gesinti tik peleninėje, nepamirštant jos išvalyti. Prieš išmestant nuorūkas į šiukšlių dėžę, būtina jas apipilti vandeniu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra