Pereiti į pagrindinį turinį

Miesteliuose ir kaimuose gaisruose žūsta dukart daugiau gyventojų nei mieste

2018-08-09 14:57
BNS inf.

Gaisrų statistika rodo, kad Lietuvos miesteliuose ir kaimuose gaisruose žūsta dukart daugiau gyventojų nei mieste.

Miesteliuose ir kaimuose gaisruose žūsta dukart daugiau gyventojų nei mieste
Miesteliuose ir kaimuose gaisruose žūsta dukart daugiau gyventojų nei mieste / A. Ufarto (BFL) nuotr.

Per septynis šių metų mėnesius Lietuvoje gaisruose žuvo 59 žmonės.

Miestuose žuvo 19 žmonių, o miesteliuose bei kaimo vietovėse – 40, t. y. du kartus daugiau nei miestuose, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Sausį-liepą Lietuvoje kilo 8301 gaisras. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, gaisrų skaičius išaugo 26 proc.

Šalyje kilo 3 gaisrai, kuriuose žuvo  po 2 šalies gyventojus, o 53 gaisrai nusinešė po vieną žmogaus gyvybę.

21 žmogus žuvo Vilniaus apskrityje (iš jų po 6 gyventojus Švenčionių rajone ir Vilniaus mieste), 14 – Kauno (iš jų 6 – Kauno mieste), 6 – Šiaulių, 5 – Panevėžio, 4 – Utenos, 3 – Alytaus, po 2 – Marijampolės bei Tauragės apskrityse ir po 1 – Klaipėdos bei Telšių apskrityse.

Daugiausia gyventojų žuvo savaitės viduryje, t. y. po 10 gyventojų – trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį. Tragiškiausios mėnesio dienos – 14-oji (žuvo 6 žmonės), 15-oji, 16-oji ir 19-oji (gaisrai pasiglemžė po 5 žmonių gyvybes).

Gaisruose žuvo 43 vyrai ir 16 moterų. Žuvusių žmonių amžiaus vidurkis – 59-eri metai. 

18 žmonių žuvo dėl neatsargaus rūkymo, 14 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų, 9 – dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, 5 – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, 4 – dėl pašalinio ugnies šaltinio, 3 – dėl dujų, žibalinių, benzininių įrenginių, prietaisų eksploatavimo pažeidimų bei gedimų, 1 – dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, 1 – dėl tyčinės žmogaus veikos (padegimo), 3 – dėl kitų priežasčių. Dar 1 gyventojo žūties priežastis yra tikslinama.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra