Socialiai remtinas ir socialinės rizikos šeimas aplankę Jonavos ugniagesiai ir seniūnijų darbuotojai aptiko neveikiančius dūmų detektorius, netvarkingas krosnis bei dūmtraukius.
Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai kartu su Jonavos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnais bei seniūnijų socialiniais darbuotojais lankėsi Dumsių ir Šilų seniūnijose esančiuose gyvenamuosiuose būstuose, kuriuose gyvena socialinės rizikos bei socialiai remtinos šeimos.
Šių apsilankymų tikslas – įvertinti, ar būstai saugūs gaisrinės saugos atžvilgiu, ar juose gyvenantys žmonės tinkamai įsirengę kietojo kuro krosnis ir dūmtraukius, ar pakankamai tvarkinga būstų elektros instaliacija.
Aplankius 26 šeimas paaiškėjo, kad visos jos gyvena nesaugiai. Kietojo kuro krosnys ir dūmtraukiai jų būstuose netvarkingi, o jų eksploatavimas bet kuriuo metu gali sukelti gaisrą. Dauguma gyventojų nesilaiko elementarių gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų bei lengvabūdiškai žiūri į gaisro kilimo pavojų. Malkas džiovina tiesiog ant besikūrenančios krosnies, o liepsnos liežuviai dažnai prasiskverbia pro neužtaisytus plyšius.
„Ko jūs rūpinatės? Čia gi mano turtas sudegs, ne jūsų,“ – ugniagesiams teigė keturių mažamečių vaikų tėvas.
Kai kuriuose būstuose valstybės lėšomis jau anksčiau buvo įrengti autonominiai dūmų detektoriai. Tačiau nė vienas iš įrengtų detektorių neveikė. Dalis detektorių tiesiog sugadinta arba pasibaigęs elemento galiojimo laikas. Gyventojai aiškino, kad neturi pinigų elementui nusipirkti arba nežino, kur jį įsigyti.
Ugniagesiai sako, kad ne finansinė gyventojų padėtis lemia prastą priešgaisrinę patalpų būklę ar tam tikrų institucijų per mažas dėmesys šių šeimų gyvensenai, o šių gyventojų požiūris ir motyvacijos stoka rūpintis savo turtu, o svarbiausia – savo artimųjų sveikata ir gyvybe. Nejaugi motyvacija atsiranda tik įvykus nelaimei?
Daugelyje namų elektros instaliacija pasenusi ir netinkama eksploatuoti. Ilgus metus eksploatuota ir nekeista statinio elektros instaliacija, savadarbiai vielomis apvynioti elektros saugikliai – tai taip pat viena iš dažniausių gaisrus sukeliančių priežasčių.
Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai kartu su kitų institucijų darbuotojais toliau lankysis gyventojų būstuose, patars jiems, kaip išvengti gaisro, o piktybiniams ir nuolatiniams gaisrinės saugos pažeidėjams taikys administracinio poveikio priemones.
„Lengvabūdiškas požiūris į savo turto saugumą dažnai kelia grėsmę ne tik artimiesiems, bet ir aplinkiniams gyventojams. Todėl atsiranda ne tik pareiga, bet ir atsakomybė“, – sako gelbėtojai. Jie ragina pradėti kurti saugią aplinką sau ir aplinkiniams jau dabar.
Naujausi komentarai