Aplinkosaugininkai, skubiai atvykę į pranešime nurodytą vietą, rado stirną, kuri buvo sugauta ne spąstais, o patekusi į brakonierių pastatytą kilpą.
„Kilpos yra itin žiauri brakonieriavimo priemonė, į ją pakliuvęs laukinis gyvūnas, bandydamas ištrūkti ilgai kankinasi kol nugaišta. Dažniausiai kilpa laukiniam gyvūnui užsineria ant kaklo, o šiuo atveju į kilpą įkliuvo stirnos koja. Pastebėję, kad stirna atrodo labai gyvybinga ir greičiausiai į kilpą pateko neseniai, iš karto puolėme stirną gelbėti: atsargiai gyvūną prispaudėme prie žemės, kad ji nepatirtų dar daugiau sužalojimų ir išlaisvinome įstrigusią koją iš kilpos“, – sako Alytaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vedė dar labiau jas Jonas Jarmalavičius.
Kilpos yra itin žiauri brakonieriavimo priemonė, į ją pakliuvęs laukinis gyvūnas, bandydamas ištrūkti ilgai kankinasi kol nugaišta.
Stirna buvo rasta išsigandusi ir besiblaškydama kilpoje jau buvo šiek tiek susižeidusi koją, tačiau sužalojimai nebuvo gilūs, ir aplinkosaugininkai laukinį gyvūną sėkmingai išlaisvinę paleido į gamtą. Taip pat buvo paimta miške rasta kilpa.
Aplinkosaugininkai dėkoja Druskininkų gyventojams už skubų pranešimą apie įvykį.
Specialistai informuoja, kad laukinių gyvūnų ir paukščių liesti nevalia ir pastebėjus kilpoje ar spąstuose įkliuvusį laukinį gyvūną prašoma kuo skubiau pranešti Skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Daugiau informacijos apie sužeistų gyvūnų globą ir gydymą galima rasti čia.
Jei kyla aplinkosauginių klausimų, Aplinkos apsaugos departamento specialistai konsultuoja telefonu 8 700 02022 arba el. paštu [email protected].
Naujausi komentarai